Bizden Haberler

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımızda Değişiklik

04.Nisan.2024

Derneğimizde Turkcell Global Bilgi’yi temsilen Yönetim Kurulu Üyesi olan ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Çağatay Aynur’un, Turkcell Global Bilgi’deki görevinden ayrılması üzerine, Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından yeni Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak TempoBPO Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Akar atanmıştır.

Derneğimizin Teknoloji Komitesi Tarafından Organize Edilen Webinar Üyelerimizin Yoğun Katılımı İle Gerçekleşti

27.Mart.2024

Derneğimizin Teknoloji ve Altyapı Komitesi tarafından, üyelerimizin katılımına özel olarak düzenlenen “Yapay Zeka, Müşteri Deneyimi Yönetimini Nasıl Şekillendiriyor? ” konulu webinarın konuğu NomuPAY Türkiye Genel Müdürü & YK Üyesi, Sabancı Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ergi Şener'di.

Yönetim Kurulu Üyelerimizde Değişiklik

21.Mart.2024

Yönetim Kurulumuzda bulunan Majorel firmasının Teleperformance markasına dahil olması sebebiyle Derneğimizde Majorel firmasını temsilen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Soner Cesur’un yerine, tüzük hükümlerimiz gereği, yedek üye listemizde bulunan CPP Sigorta ve Aracılık Hiz. A.Ş. Genel Müdürü Esin Karakaya, Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır..

Güçlü Kadın CEO'larımıza Tebrikler

14.Mart.2024

Ekonomist Dergisi’nin bu yıl 12.sini düzenlediği Türkiye’nin önde gelen iş kadınlarının katılımıyla gerçekleşen “50 En Güçlü Kadın CEO” Araştırmasına göre Yönetim Kurulu Başkanımız Banu Hızlı ve Yönetim Kurulu üyemiz Tülay Doğrular listeye girdiler.

Yönetim Kurulu Üyelerimizde Değişiklik

19.Şubat.2024

Derneğimizin Yönetim Kurulunda Turkcell Global Bilgi’yi temsilen Yönetim Kurulu Üyesi olarak uzun yıllar görev yapan Çağatay Aynur’un firmadaki görevinden ayrılması nedeniyle, yerine Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü olarak atanan Metin Tuğtağ,Derneğimizin de yeni Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Derneğimize ve iş alanımıza olan katkıları için Çağatay Bey’e teşekkür ederken Metin Bey’i de yeni görevi için tebrik ediyoruz ve aramıza hoş geldiniz diyoruz.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımızda Değişiklik

28.Aralık.2023

MDYD Yönetim Kurulunda Yapılan Değişiklik İle Yönetim Kurulu Üyesi Seçkin Piker, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına Atandı.

Derneğimizin Yeni Üyesi YEPAŞ

28.Aralık.2023

Türkiye genelinde sanayi kuruluşlarından, mesken tüketimi yapan bireysel müşterilerine kadar geniş bir müşteri yelpazesine sahip, 01.01.2013 tarihi itibarıyla Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerini kapsayan bölgede elektrik perakende satış ve perakende hizmetleri vermekte olan YEPAŞ, derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi NN Hayat ve Emeklilik

28.Aralık.2023

Ağırlıklı Avrupa'da olmak üzere 11 ülkede güçlü varlığı ve 175 yıllık köklü mirasıyla sigorta ve yatırım yönetimi alanında hizmet veren NN Group'un bünyesinde faaliyet göstermekte olan NN Hayat ve Emeklilik, derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi Artiwise

28.Aralık.2023

Kurumlara yapay zeka ile sürdürülebilir müşteri memnuniyeti sağlayan, çağrı merkezi inbound-outbound konuşmalarını, anketleri, chat görüşmelerini, sosyal medya etkileşimlerini, online yorumları ve müşteri destek biletlerini analiz ederek müşteri geri bildirimlerini aksiyon alınacak iç görülere ve etkili stratejilere dönüştüren Artiwise,derneğimizin yeni üyesi oldu.

19 Aralık Tarihinde İç Denetimimizi Gerçekleştirdik.

19.Aralık.2023

Derneğimizin Denetim Kurulu Üyeleri ve mali müşavirimizle birlikte yıllık iç denetimimizi gerçekleştirdik.

Derneğimizin Yeni Üyesi Başkent Edaş

14.Aralık.2023

Sabancı Holding ve E.ON iştiraki olan,kurumsal çalışma anlayışı, uzun vadeli enerji piyasası vizyonu ile kullanıcılarına yüksek düzeyde hizmet kalitesi sunmayı ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmayı hedefleyen Başkent Edaş, derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi Marm Assistance

14.Aralık.2023

1986 yılından bu yana faaliyet gösteren, Türkiye, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika üçgeninin merkezinde lider bir konumda yer alarak, asistans çözümlerinin öncüsü olan Marm Assistance,derneğimizin yeni üyesi oldu.

Yönetim Kurulu Başkanımız Banu Hızlı, Call Centre Management Association (CCMA) Daveti Üzerine Londra’da 9 Ülkenin Dernek Yöneticisiyle Bir Araya Geldi

21.Kasım.2023

MDYD, Avrupa’daki Müşteri Deneyimi Yönetimi Dernekleri ile Londra’da buluştu. İngiltere’deki Call Centre Management Association (CCMA) ev sahipliğinde Londra’da gerçekleşen toplantıda, 9 ülkenin müşteri hizmetleri, müşteri deneyimi yönetimi alanında faaliyet gösteren derneklerinin yöneticileri bir araya geldi.

Derneğimiz bu yıl da “European Contact Centre&Customer Service Awards 2023” gecesinde “Association Partners” olarak yer aldı

21.Kasım.2023

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da “Association Partners” olarak yer aldığımız, Avrupa müşteri iletişim endüstrisindeki en büyük ödül organizasyonu olan “European Contact Centre&Customer Service Awards 2023”, 21 Kasım tarihinde Londra’da gerçekleşti.

Derneğimizin Yeni Üyesi BCC

15.Kasım.2023

Müşteri deneyimi ve teknoloji çözümleri ile çağrı merkezi, saha ekipleri, insan kaynakları ve teknoloji konularında hizmetler sunan, işletmelerin tüm iş süreçleri ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen; İstanbul, İzmir, Hatay (İskenderun) ve Almanya (Münih) olmak üzere iki ülke dört lokasyonda hizmet veren BPO şirketi bcc, derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi Pisano

15.Kasım.2023

Deneyim yönetimi platformu işletme ve kurumlara müşteri ve çalışan geri bildirimlerini dinleme ve anlama yetisini, yani kendi süper güçlerini kazandırarak 2015 yılından bu yana geri bildirim odaklı iş kültürünün dünya genelinde yayılmasına öncülük eden Pisano, derneğimizin yeni üyesi oldu.

MDYD Üye Toplantısı Gerçekleştirildi

06.Kasım.2023

Müşteri Deneyimi Yönetimi ve Teknolojileri Derneği olarak, 6 Kasım tarihinde, Kulis Maslak’ta üye toplantımızı gerçekleştirdik.

Derneğimiz Tarafından Altıncısı Düzenlenen Altın Kulaklık Ödülleri Sahiplerini Buldu

06.Kasım.2023

Dernek olarak bu yıl altıncısını gerçekleştirdiğimiz Altın Kulaklık Ödüllerimiz, En Samimi Müşteri Deneyimi Hikayesi, Bu İşi Seviyorum Çünkü ve Sen Modunu Nasıl Yakalıyorsun? olmak üzere üç kategoride müşteri temsilcileriyle buluştu.

Derneğimizin Yeni Üyesi UCS

23.Ekim.2023

2011 yılında, kurumsal çağrı merkezlerine yazılım çözümleri üretmek amacıyla kurulan, donanım kökenli çağrı merkezi altyapı sistemlerinin, kurumlar ve müşterileri arasındaki iletişim ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz olduğunu ve en iyi müşteri deneyimini ancak yazılım temelli sistemlerle karşılanabileceğini görerek, bu konuya öncülük etmeyi hedefleyen UCS, derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi Pozitif Kurumsal

23.Ekim.2023

2014 yılında İstanbul’da kurulan, müşteri deneyiminin yanında çalışan deneyimini de ön plana alan vizyonuyla kurumsal müşterilerine hizmet vermeyi sürdüren Pozitif Kurumsal, derneğimizin yeni üyesi oldu.

Yolculuğumuza ''Müşteri Deneyimi Yönetimi ve Teknolojileri Derneği'' Olarak Devam Ediyoruz.

05.Ekim.2023

15 yıl önce Çağrı Merkezleri Derneği olarak çıktığımız yolculuğumuza, 5 Ekim 2023 tarihindeki CX360 Müşteri Deneyimi Yönetimi Zirvemizde duyurduğumuz üzere “Müşteri Deneyimi Yönetimi ve Teknolojileri Derneği” olarak devam edecek olmanın büyük heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Yeni Nesil Müşteri Deneyimi Yönetimi Araştırması 2023’ün Sonuçları Açıklandı

04.Ekim.2023

Müşteri deneyimi yönetimi alanının gelişimi için 15 yıldır sektöre hizmet veren Çağrı Merkezleri Derneği, yeni kapsamı ve adıyla ilk pazar araştırmasını gerçekleştirdi. Sektörün genişleyen alanına uygun olarak artık “Müşteri Deneyimi Yönetimi ve Teknolojileri Derneği” adı ile hizmet vermeye başlayan dernek, Yeni Nesil Müşteri Deneyimi Yönetimi Araştırması 2023’ün sonuçlarını ilk olarak basın ile paylaştı.

Derneğimizin Yeni Üyesi Garanti BBVA

28.Eylül.2023

Çağın olanaklarını herkese sunma ve bu sayede tüm paydaşları için değer yaratma amacıyla, stratejik öncelikleri ışığında, müşterilerin finansal sağlığını iyileştirmek için ihtiyaca uygun çözüm ve öneriler sunan Garanti BBVA, derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi EnerjiSA

28.Eylül.2023

Etki odaklı bir sürdürülebilirlik yaklaşımı ile Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük eden, elektrik perakende satış faaliyetlerini operasyonel mükemmellik odaklı yürüten,14 ilde 10.6 milyon müşteriye ulaşarak yaklaşık 22.1 milyonu aşkın kullanıcıya hizmet veren EnerjiSA, derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi Yedaş

28.Eylül.2023

Çalık Holding’e bağlı Grup şirketlerinden enerji alanındaki güçlü elektrik dağıtım şirketi; Samsun, Amasya, Çorum, Ordu ve Sinop illerinde yaşayan 3 milyonun üzerinde insanın elektrik enerjisi ihtiyacını istikrarlı, kaliteli ve kesintisiz bir şekilde, “üstün müşteri/paydaş memnuniyeti” çerçevesinde sağlayan Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. (YEDAŞ),derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi Assistbox

28.Eylül.2023

Kendisini kurumların görüntülü görüşme çözüm ortağı olarak konumlandıran ve kullanıma hazır uygulamalarıyla 2018'den bu yana 10 farklı sektörde müşteri hizmetlerinde fark yaratan projelere imza atan Assistbox,derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi Customer Experience

28.Eylül.2023

Müşteri hizmetleri ve deneyimi sektörüne 20 yılın üzerinde teknoloji hizmetleri sağlayan deneyimli bir ekip tarafından kurulmuş olan Customer Experience ,derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi İKSV Oldu

08.Eylül.2023

Kâr amacı gütmeyen ve kamu yararına çalışan bir kültür kurumu olan 1973 yılından bu yana İstanbul’un kültür-sanat yaşamını zenginleştiren çalışmalar yürüten İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi 3-D Bilişim Teknolojileri Oldu

08.Eylül.2023

25 yılı aşkın bir süredir Merit Grup çatısı altında faaliyette olan ses ve ekran kaydı, yeni nesil kalite ve performans yönetimi, iş gücü yönetimi, ses ve text analizi, ses biyometrisi, yapay zeka destekli sanal asistan, dolandırıcılık ve finansal suç analizi, özel yazılım çözümleri ve danışmanlık hizmetleri konusunda dünyada lider konumunda olan 3-D Bilişim Teknolojileri, derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi SYS Oldu

08.Eylül.2023

1992 yılında İstanbul'da kurulmuş, almış oldukları birçok ödül ve 5000’den fazla lokasyonda tamamlanmış sistem kurulumu deneyimleriyle birlikte, her sektörden farklı büyüklükte firmalara call center yazılım çözümleri, Üretken Yapay Zeka (GeneraticveAI) ve Konuşmaya Dayalı Yapay Zeka (ConversationalAI) çözümlerinin hizmetini sunan SYS, derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi Champs

08.Eylül.2023

Dünyadaki büyük değişimin Türkiye’deki tek temsilcisi olan , deneyimli kadrosu ve 10 binden fazla bağımsız çalışanı ile çağrı merkezi sektörünün dijital transformasyon yolculuğuna liderlik eden Champs, derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi Alotech Oldu

02.Ağustos.2023

2012 yılında kurulan müşterilerine çağrı merkezi hizmeti sunmak isteyen işletmelere tüm çağrı merkezi fonksiyonlarını internet üzerinden sağlayan bir teknoloji şirketi olan Alotech, derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi AS Deneyim Oldu

02.Ağustos.2023

2018 yılında AS Grup şirketler grubu çatısı altında kurulan AS Veri şirketi ve bu şirket bünyesinde, müşteri deneyimi hizmetleri alanında bünyesinde bulundurduğu AS Deneyim, derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi CCR Oldu

02.Ağustos.2023

Kuruluşundan bu yana, işletmelerin ihtiyacı olan teknik altyapı geliştirmelerine dair çözümler sunan ,bunun yanı sıra, sistem entegratörü kimliği ile; süreç yönetimi, müşteri deneyimi, kurumsal uygulamalar, iletişim merkezleri gibi pek çok sistemi bir araya getiren bir ürün ve hizmet ağına sahip olan CCR, derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi Coorbiz Oldu

02.Ağustos.2023

2019 yılında kurulan genç bir BPO şirketi olup kısa sürede Türkiye'nin en hızlı büyüyen BPO şirketlerinden biri haline gelen, başarısı müşteri ve çalışan memnuniyeti odaklı yaklaşımına dayanmakta olan Coorbiz, derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi P&D Oldu

02.Ağustos.2023

Müşteri Deneyimi konusunda 25 yılı aşkın deneyim ve tecrübelerle yola çıkarak kurulan,2007’den beri dış kaynak eğitim ve danışmanlık sektöründe faaliyet gösteren P&D Eğitim ve Danışmanlık, derneğimizin yeni üyesi odu.

Derneğimizin Yeni Üyesi Sestek Oldu

02.Ağustos.2023

2000 yılından bu yana müşteri hizmetleri için diyalog bazlı yapay zekâ ve analitik çözümler üzerinde çalışan küresel bir teknoloji şirketi, kuruluşların veri odaklı olmalarına, verimliliği artırmalarına ve müşterileri için daha iyi deneyimler sunmalarına yardımcı olan Sestek, derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi UNIQ Oldu

02.Ağustos.2023

2007 yılından beri çağrı merkezi ve müşteri deneyimi alanında fark yaratan Danışmanlık ve Eğitim hizmetleri sunan sektöre getirdiği benzersiz çözümlerle öne çıkan öncü bir firma olan UNIQ, derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi Trenkwalder Oldu

17.Temmuz.2023

2017 yılından bu yana Türkiye merkez olmak üzere Avrupa’nın pek çok ülkesine yayılmış uzman ekibi ile, global iş ortaklarının iletişim merkezleri için çözümler sunan Trenkwalder, derneğimizin yeni üyesi oldu.

Başkandan Mesaj

30.Haziran.2023

Yılın 2.çeyreğinde Dernek olarak oldukça aktif bir dönem geçirdiğimizi söyleyebilirim. Öncelikle yeniden yapılandırdığımız komitelerimizle planladığımız gibi, üyelerimize özel ücretsiz webinarlarımızı hayata geçirmeye başladık.

ÇMD Üyeleri “ÇMD Global Rekabet Sohbetleri Webinar”ında Buluştu!

19.Haziran.2023

Derneğimizin değerli Global Rekabet Komitesi Üyeleri tarafından Dernek üyelerinin katılımına özel düzenlenen “ÇMD Global Rekabet Sohbetleri” webinarı keyifli bir sohbetle gerçekleştirildi.

Türkiye’yi En Kısa Sürede Avrupa’nın ‘Müşteri Hizmetleri Hub’ı Konumuna Taşımak İstiyoruz

15.Haziran.2023

Yönetim Kurulu Başkanımız Banu Hızlı, 10. Müşteri Hizmetleri ve Deneyimi Zirvesi’nde sektörümüzle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Çağrı Merkezleri Derneği Düzenlediği Takım Liderleri Zirvesi İle Sektörün Genç Liderlerine İlham Oldu, Yol Haritası Sundu

13.Haziran.2023

Derneğimiz, sektörün genç liderlerine yönelik düzenlediği Takım Liderleri Zirvesi Webinarına 9.kez ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyor.

Dernek Yönetim Kurulu Üyeliğine Vodafone’u Temsilen Beril Hakgüden Atandı

01.Haziran.2023

Müşteri Operasyonları Bireysel Servisler Yönetimi Direktörü olarak görev yapan Beril Hakgüden ÇMD Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Derneğimizin Yeni Üyesi Hepsiemlak Oldu

02.Mayıs.2023

2006 yılından itibaren faaliyet gösteren emlak ilan sitesi Hepsiemlak, Derneğimizin yeni üyesi oldu. Hepsiemlak'ın aramıza katılmasıyla üye sayımız 57 oldu.

“ÇMD Teknoloji Sohbetleri” Webinarı Gerçekleşti

12.Nisan.2023

Derneğimiz tarafından üyelerimize özel düzenlenen etkinliklerden olan “ÇMD Teknoloji Sohbetleri” webinarını 12 Nisan’da gerçekleştirdik.

12 Nisan Tarihinde Yönetim Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik

12.Nisan.2023

Yönetim Kurulu üyelerimiz 12 Nisan tarihinde online olarak bir araya gelerek gündemimizdeki konuları değerlendirdiler.

Başkandan Mesaj

03.Nisan.2023

Merhaba, Ülke olarak şubat ayında gerçekleşen büyük deprem felaketinin derin üzüntüsünü hep birlikte yaşadık. Üyelerimiz nezdinde depremden doğrudan etkilenen çalışan sayımız 15 binin üzerinde oldu.

T.C Ticaret Bakanlığı, Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü ile Toplantı Gerçekleştirdik

28.Mart.2023

T.C Ticaret Bakanlığı, Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü’nün resmi daveti üzerine, Türkiye çağrı merkezi sektöründeki hizmet ihracatı konusunda detaylı görüş alışverişinde bulunmak üzere 28 Mart 2023 tarihinde Ankara’da yetkililerle bir toplantı gerçekleştirdik.

21 Mart Tarihinde Üye Toplantımızı Gerçekleştirdik

21.Mart.2023

Uzun bir aradan sonra üyelerimizle tekrar buluştuğumuz, gündemlerimizi değerlendirdiğimiz, misafir konuşmacımız Murat Sağman ile ekonomik beklentilere dair sohbet ettiğimiz çok güzel bir gün geçirdik.

Çağrı Merkezi Sektörü Olarak “Depremzede İstihdam Seferberliği” Başlattık

27.Şubat.2023

Derneğimizin üyeleri, deprem bölgesinde olan veya bölgeden göç eden depremzedelerin istihdamına öncelik tanıyarak 10 bin depremzedeyi istihdam etmeyi hedefliyor.

Derneğimizin Yeni Üyesi CarrefourSA Oldu

03.Şubat.2023

900 marketi ve 11 bine yakın çalışanıyla ülkemizin en büyük perakende zincirlerinden CarrefourSA, Derneğimizin yeni üyesi oldu.

Derneğimizin Yeni Üyesi Collectürk Oldu

26.Ocak.2023

Alacak takibi ve tahsilat hizmetleri alanındaki önde gelen kuruluşlardan Collectürk, Derneğimizin yeni üyesi oldu.

11 Ocak Tarihinde Yönetim Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik

11.Ocak.2023

Yönetim kurulu üyelerimiz, 2023 yılının ilk yönetim kurulu toplantısı için 11 Ocak tarihinde bir araya geldiler.

Başkandan Mesaj

01.Ocak.2023

Merhaba, Dernek olarak yılın son çeyreğinde epey yoğun ama çok da heyecanlı ve keyifli bir dönem geçirdiğimizi söyleyebilirim.

5 Aralık Tarihinde İç Denetimimizi Gerçekleştirdik

05.Aralık.2022

Derneğimizin Denetim Kurulu Üyeleri ve mali müşavirimizle birlikte yıllık iç denetimimizi gerçekleştirdik.

30 Kasım Tarihinde Yönetim Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik

01.Aralık.2022

Yönetim Kurulu üyelerimiz 1 Aralık tarihinde online olarak bir araya geldiler.

Üyelerimizi Dinliyoruz ve Rotamızı Çiziyoruz!

28.Kasım.2022

Güncel yol haritamızı çizebilmek, ihtiyaç ve beklentileri yakından takip edebilmek amacıyla fikir ve önerilerin iletildiği anketimizi üyelerimizle paylaştık.

Avrupa’daki Çağrı Merkezi Dernekleri İle Londra’da Buluştuk

24.Kasım.2022

Avrupa’da faaliyet gösteren 8 farklı ülkenin çağrı merkezleri dernekleri ile Londra'da buluştuk.

Derneğimiz 2022 European Contact Centre & Customer Service Awards’da “Association Partners” Olarak Yer Aldı

22.Kasım.2022

Dernek olarak, Londra’da düzenlenen 2022 European Contact Centre & Customer Service Awards gecesinde “Association Partners” olarak yer aldık.

Derneğimizin Yeni Üyesi Bilyoner Oldu

17.Kasım.2022

2004 yılında kurulan Türkiye’nin ilk yasal bahis oyunları platformu Bilyoner, derneğimizin yeni üyesi oldu. Bilyoner’in aramıza katılmasının ardından Derneğimizin üye sayısı 55 oldu.

Yönetim Kurulu Başkanımız Banu Hızlı, 18. Türkiye İletişim Merkezleri Günü Programında Yer Aldı

16.Kasım.2022

Yönetim Kurulu Başkanımız Banu Hızlı, 16 Kasım’da İstanbul Deniz Müzesi’nde gerçekleşen 18. Türkiye İletişim Merkezleri Günü’nün programı kapsamında bir sunum gerçekleştirdi.

Çağrı Merkezi Profesyonelleri ÇMD 10. Geleneksel Çağrı Merkezi Zirvesi’nde Buluştu

20.Ekim.2022

Geleneksel Çağrı Merkezi Zirvemiz ‘Deneyim Konuşur’ temasıyla, çağrı merkezi sektörünün üst düzey yöneticileri ve fikir önderlerinden oluşan 500 kişiye ev sahipliği yaptı.

T.C Sosyal Güvenlik Kurumu’nu Ziyaret Ettik

13.Ekim.2022

Yönetim Kurulu Başkanımız, Başkan Yardımcılarımız ve Genel Sekreterimizden oluşan temsil heyetimiz, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Kürşad Arat’ı makamında ziyaret etti.

T.C. Ticaret Bakanlığı, Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü Ziyaretimiz

13.Ekim.2022

2021 yılında Ticaret Bakanlığı bünyesinde kurulan Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü’nü ziyaret ettik.

T.C. Ticaret Bakanlığı, İç Ticaret Genel Müdürlüğü’nü Ziyaret Ettik

13.Ekim.2022

Yönetim Kurulu Başkanımız Banu Hızlı, Başkan Yardımcılarımız Çağatay Aynur, Haktan Saran ve Genel Sekreterimiz Demet Koçkal’dan oluşan heyetimiz, İç Ticaret Genel Müdürü Adem Başar’ı, Ankara’daki makamında ziyaret etti.

“ÇMD Teknoloji Sohbetleri” Webinarı Gerçekleşti

12.Ekim.2022

Derneğimiz tarafından üyelerimize özel düzenlenen etkinliklerden olan “ÇMD Teknoloji Sohbetleri” webinarı 12 Nisan’da gerçekleştirdik.

ÇMD 8.Takım Liderleri Zirvesi, 980 Kişinin Katılımıyla Gerçekleşti

06.Ekim.2022

Sektörümüzün genç ve başarılı Takım Liderlerini bir araya getirdiğimiz 8.Takım Liderleri Zirvesi webinarı, birbirinden değerli konuşmacılar genç liderlere ilham verdi.

Derneğimizin Yeni Üyesi MNG Kargo Oldu

05.Ekim.2022

2003 yılında kurulan, ülkemizde 850’den fazla şubesi ve 11.000’in üzerinde çalışanı ile faaliyetlerini sürdüren MNG Kargo, derneğimizin yeni üyesi oldu. MNG Kargo'nun aramıza katılmasının ardından Derneğimizin üye sayısı 54 oldu.

Başkandan Mesaj!

01.Ekim.2022

Yeniden yapılandırdığımız komitelerimiz; Alt Yapı ve Teknoloji Komitesi, İnsan Kaynakları ve Eğitim Komitesi, Kamu İlişkileri ve Hukuk Komitesi, Global Rekabet Komitesi, İletişim ve Üye Kazanım Komitesi ile Strateji Komitesi olarak hızla çalışmaya başladılar ve proje önerilerini Yönetim Kurulumuzun onayına sunmaya başladılar.

28 Eylül Tarihinde Yönetim Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik

28.Eylül.2022

Yönetim kurulu üyelerimiz, 28 Eylül tarihinde online olarak bir araya geldi ve gündemimizdeki konularla ilgili fikir alışverişinde bulundular.

GDZ Enerji Yatırımları Derneğimizin Yeni Üyesi Oldu!

21.Eylül.2022

9 yıllık Çağrı Merkezi tecrübesine sahip kadrosuyla 2013 tyılında kurulan GDZ Enerji Yatırımları, 200 koltuk kapasitesi ve 487 çalışanı ile müşterilerine çağrı merkezinin tüm kanallarını kullanarak kesintisiz 7/24 hizmet vermektedir.

Yönetim Kurulu Başkanımız Banu Hızlı: "Çağrı Merkezleri İnsan, Süreç ve Teknoloji Odaklı İletişim Merkezlerine Dönüştü."

19.Eylül.2022

Banu Hızlı: "Nihai hedefimiz, kadrolarımızı donanımlı yetkin çalışma arkadaşlarıyla oluşturarak sektörümüzün hizmet kalitesini artırmak"

“Yakın Coğrafyanın Merkez Üssü Haline Gelebiliriz”

07.Eylül.2022

Sektörümüz, 160 binden fazla çalışan sayısıyla Türkiye’nin istihdamda öncü iş alanları arasında yer alıyor. Türkiye’den birçok Avrupa ülkesine çağrı merkezi hizmeti sağlanıyor.

Çağrı Merkezleri, İstihdam Teşviklerinin Geri Gelmesini Bekliyor

18.Ağustos.2022

Çağrı merkezi sektörü, Türkiye’nin dört bir yanındaki yatırımları ve yarattığı 160 bin kişilik istihdamla özellikle bölgesel bazda kalkınma açısından önemli rol üstleniyor.

10 Ağustos Tarihinde Yönetim Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik

10.Ağustos.2022

Yönetim Kurulu üyelerimiz 10 Ağustos tarihinde online olarak bir araya geldiler.

Başkandan Mesaj

30.Haziran.2022

Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte önümüzdeki 3 yıllık dönemdeki çalışma planımızda odaklanacağımız konuları belirlemek üzere 2 strateji toplantısı gerçekleştirdik.

Van'daki Öğrenciler Derneğimizin ve Üyelerimizin Katkılarıyla Bilişim Sınıflarına Kavuştu

27.Haziran.2022

Üyelerimizin katkılarıyla, Van’ın İpekyolu ilçesinde bulunan Yatıksırt İlkokulu’nun artık bir bilişim sınıfı var!

9. Müşteri Hizmetleri & Deneyimi Zirvesi'nin Açılışını Yönetim Kurulu Başkanımız Banu Hızlı Gerçekleştirdi

02.Haziran.2022

Nice Medya tarafından düzenlenen 9. Müşteri Hizmetleri & Deneyimi Zirvesi’nin açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanımız Banu Hızlı gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımızdan Haktan Saran ve Zekeriya Arslan, 9. Müşteri Hizmetleri & Deneyimi Zirvesi’nde

01.Haziran.2022

9. Müşteri Hizmetleri & Deneyimi Zirvesi’nde, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımızdan Haktan Saran ve Zekeriya Arslan panel bölümünde yer aldılar.

Derneğimizin Yeni Üyesi Odeabank Oldu

16.Mayıs.2022

Yurt genelindeki 48 şubesi ve toplam 1.111 çalışanıyla faaliyetlerini sürdüren Odeabank, derneğimizin yeni üyesi oldu. Odeabank'ın aramıza katılmasının ardından Derneğimizin üye sayısı 52 oldu.

11 Mayıs’ta Yönetim Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik

11.Mayıs.2022

11 Mayıs’ta Yönetim Kurulu Toplantımızı Online Olarak Gerçekleştirdik.

2022-2025 Yol Haritamızı Belirlemek Üzere Strateji Çalıştayımızı Gerçekleştirdik

25.Nisan.2022

Yönetim Kurulu Üyelerimiz 2022-2025 yıllarında izleyeceği yol haritasını belirlemek üzere 2 adet çalıştay gerçekleştirdi.

2021 Türkiye Çağrı Merkezi Pazar Verilerini Düzenlediğimiz Basın Toplantısında Açıkladık

18.Nisan.2022

Salgın sürecinde vatandaşa kesintisiz hizmet sunulmasını sağlayan çağrı merkezi sektörü, aynı zamanda tüm dünyaya da hizmet ihracatı yaparak Türkiye’yi yakın coğrafyada bir hizmet üssü haline getirdi.

Başkandan Mesaj

01.Nisan.2022

Türkiye çağrı merkezi sektörünün referans ve çatı kuruluşu olan Derneğimizin, Şubat ayında gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Devamı için başlığa tıklayınız.

24 Mart’ta Yönetim Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik

24.Mart.2022

Yönetim Kurulu üyelerimiz 24 Mart'ta bir araya geldiler. Haberin devamı için başlığa tıklayabilirsiniz.

ÇMD 6. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Belli Oldu

24.Mart.2022

ÇMD Yönetim Kurulu, 24 Mart tarihinde gerçekleştirdiği ilk yönetim kurulu toplantısında yaptığı bir oylama ile 6. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarını da belirledi. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Banu Hızlı Oldu

01.Mart.2022

İstihdamda öncü olan ve salgın döneminde ihtiyaçların kesintiye uğramadan karşılanmasını sağlayarak önemini bir kez daha gösteren çağrı merkezi sektörünün çatı kuruluşu Çağrı Merkezleri Derneği’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Banu Hızlı seçildi. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

19 Ocak’ta Yönetim Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik

19.Ocak.2022

Yönetim Kurulu üyelerimiz 2022 yılının ilk yönetim kurulu toplantısı için, 19 Ocak tarihinde bir araya geldiler. Haberin devamı için başlığa tıklayabilirsiniz.

Başkandan Mesaj

03.Ocak.2022

Yılın son çeyreğinde gerçekleştirdiğimiz 7.Takım Liderleri Zirvesi Webinarımızda 800’e yakın genç yöneticimizle buluşmanın heyecanını yaşadık. Devamı için başlığa tıklayınız.

Derneğimizin Yeni Üyesi Hepsiburada Oldu

20.Aralık.2021

Derneğimizin yeni üyesi, Türkiye'nin en büyük e-ticaret şirketleri arasında yer alan Hepsiburada oldu. Hepsiburada'nın aramıza katılmasının ardından Derneğimizin üye sayısı 55 oldu.

15 Aralık Tarihinde Yönetim Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik

15.Aralık.2021

2021 yılının son yönetim kurulu toplantısını, 15 Aralık tarihinde online olarak gerçekleştirdik. Haberin devamı için başlığa tıklayabilirsiniz.

Çağrı Merkezi Sektörünün Genç Yöneticileri ÇMD 7. Takım Liderleri Zirvesi’nde Buluştu

30.Kasım.2021

Güçlü Takımlar, Güçlü Liderler, Güçlü Sektör’ temasıyla hazırladığımız Takım Liderleri Zirvemizin 7.sini büyük bir heyecanla gerçekleştirdik. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

24 Kasım Tarihinde Yönetim Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik

24.Kasım.2021

24 Kasım Tarihinde Yönetim Kurulu Toplantımızı online olarak gerçekleştirdik. Haberin devamı için başlığa tıklayabilirsiniz.

Derneğimizin Yeni Üyesi ING Oldu

22.Kasım.2021

Derneğimizin yeni üyesi, 2008 yılından beri ülkemizde faaliyetlerini sürdüren ING oldu. ING'nin üyelerimizin arasına katılmasının ardından üye sayımız 54'e yükseldi.

Başkandan Mesaj

01.Kasım.2021

Yılın son çeyreğine girdiğimiz bu dönemde, sektörün bilgi merkezi olarak her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz ve sektörümüzdeki tüm paydaşlarımıza ışık tutan, 2021 Türkiye Çağrı Merkezi Pazar Verileri için ön hazırlıklara başladık. Devamı için başlığa tıklayınız.

Derneğimizin Yeni Üyesi Aras Kargo Oldu

27.Ekim.2021

Aras Kargo Derneğimizin yeni üyesi oldu. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

15 Eylül Tarihinde Yönetim Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik

15.Eylül.2021

Koronavirüs salgınının etkisini sürdürmesi nedeniyle aylık Yönetim Kurulu toplantılarımızı Eylül ayında da online olarak gerçekleştirdik. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Çağrı Merkezleri Derneği Aracılığıyla Turkcell Global Bilgi’nin Müşteri Hizmetleri Kalitesi Tescillendi

07.Eylül.2021

Turkcell Global Bilgi, müşteri hizmetleri kalitesinin uluslararası standartlarda olduğunu tescil eden ISO 18295-1 Müşteri İletişim Merkezi Hizmet Standardını almaya hak kazandı. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Her İle 1 Çağrı Merkeziyle, 10,9 Milyar TL'lik Ekonomi Yaratıldı

03.Eylül.2021

Türkiye çağrı merkezi sektörü, geçtiğimiz yıl beklentilerin üzerinde bir büyüme gösterdi. Pazar büyüklüğü geçen yıl itibarıyla 10,9 milyar TL’ye ulaştı. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

18 Ağustos Tarihinde Yönetim Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik

18.Ağustos.2021

Yönetim kurulu üyelerimiz ile 18 Ağustos tarihinde online olarak gerçekleştirdiğimiz Yönetim Kurulu Toplantımızda bir araya geldik ve gündemimizdeki konuları değerlendirdik. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Doğtaş Kelebek Mobilya Derneğimizin Yeni Üyesi Oldu!

01.Ağustos.2021

Ülkemizin önde gelen mobilya üreticileri arasında yer alan Doğtaş Kelebek Mobilya, derneğimizin yeni üyesi oldu. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

İstihdam Merkezi Oldular

28.Temmuz.2021

Çağrı Merkezleri Derneği Başkanı Rengin Ağılönü, "Pandemide çağrı merkezinin stratejik önemi anlaşıldı. Salgında iş yükümüz arttı. İstihdam 135 bine çıktı. Bu yıl 145 bin olması bekleniyor" dedi. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Çağrı Merkezleri Genel Algının Çok Ötesinde…

26.Temmuz.2021

Yönetim Kurulu Başkanımız Rengin Ağılönü, çağrı merkezlerinin “sadece bir telefona cevap vermek” gibi bir görev üstlendiği yönündeki genel algının aksine, markanın müşteri hizmetleri tarafındaki süreçlerini, itibarını şekillendiren, yöneten ve müşterisine dokunarak iz bırakan çok önemli noktada bulunduğunu belirtti. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Başkandan Mesaj

30.Haziran.2021

Covid-19 salgınına karşı aşılama çalışmalarına hızla başlanmış olması hepimizi umutlandırsa da henüz toplumumuzda yüksek oranda bir aşılama gerçekleşmemiştir. Devamı için başlığa tıklayınız.

Çağrı Merkezleri Derneği Aracılığıyla CeyBer Müşteri Hizmetlerinin Kalitesi Tescillendi

04.Haziran.2021

CeyBer, müşteri hizmetleri kalitesinin uluslararası standartlarda olduğunu tescil eden ISO 18295-1 Müşteri İletişim Merkezi Standardı Belgesi’ni almaya hak kazandı. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Çağrı Merkezleri Derneği Aracılığıyla Yataş Müşteri Hizmetlerinin Kalitesi Tescillendi

01.Haziran.2021

Yataş, müşteri hizmetleri kalitesinin uluslararası standartlarda olduğunu tescil eden ISO 18295-1 Müşteri İletişim Merkezi Standardı Belgesi’ni almaya hak kazandı. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

26 Mayıs Tarihinde Yönetim Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik

26.Mayıs.2021

Yönetim Kurulu Üyelerimiz 26 Mayıs tarihinde video konferans yöntemiyle bir araya geldi ve gündemimizdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundular. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

YK Başkanımız Rengin Ağılönü, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

26.Mayıs.2021

YK Başkanımız Rengin Ağılönü, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu’nun davetlisi olarak, çağrı merkezi hizmetleri bölümü öğrencileriyle buluştu. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

21 Nisan Tarihinde Yönetim Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik

21.Nisan.2021

Koronavirüs salgınının etkisini devam ettirmesi sebebiyle, Nisan ayındaki Yönetim Kurulu toplantımızı da online olarak gerçekleştirdik. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Çağrı Merkezi Sektörünün Genç Yöneticileri ÇMD 6. Takım Liderleri Zirvesi’nde Buluştu

14.Nisan.2021

Bu yıl da webinar olarak gerçekleştirilen ÇMD 6. Takım Liderleri Zirvesi’ne sektörün genç yöneticileri olan 700’e yakın Takım Lideri katıldı.

Çağrı Merkezi Sektörünün Sağladığı İstihdam 136 Bin Kişiye Ulaştı

01.Nisan.2021

Covid-19 salgını döneminde yüz yüze kanallardaki hizmetlerin dijital kanallara ve çağrı merkezlerine kayması nedeniyle çağrı merkezi sektörü, vatandaşların günlük ihtiyaçlarının kesintisiz karşılanmasında adeta can simidi oldu.

Başkandan Mesaj

31.Mart.2021

Kovid-19 salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini sürdürürken Dernek olarak faaliyet planımızdaki aksiyonları hayata geçirmeye devam ediyoruz. Devamı için başlığa tıklayınız.

29 Mart Tarihinde Yönetim Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik

29.Mart.2021

Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile 29 Mart’ta online olarak gerçekleştirdiğimiz Yönetim Kurulu Toplantımızda bir araya geldik. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Yönetim Kurulu Başkanımız Rengin Ağılönü, T24'ün Kadınlar Gününe Özel Yayınında, Füsun Sarp Nebil'in Konuğu Oldu

08.Mart.2021

Yönetim Kurulu Başkanımız Rengin Ağılönü, Bilişim Stratejisti Füsun Sarp Nebil’in, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel yayınına konuk oldu ve sektörümüzün kadın istihdamına yaptığı katkıyı anlattı.

Çağrı Merkezleri Derneği, Tepe Çağrı Merkezi’nin Müşteri Hizmetleri Kalitesini Bir Kez Daha Tescilledi

26.Şubat.2021

Tepe Çağrı Merkezi, Çağrı Merkezleri Derneği aracılığıyla verilen ve Avrupa Birliği standartlarında hizmet sunduğunu belgeleyen ISO18295-1:2017 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikasını, bir kez daha başarılı olarak almaya hak kazandı.

İç Ticaret Genel Müdürlüğü ve İleti Yönetim Sistemi Yetkilileri İle Üyelerimize Özel Seminer Gerçekleştirdik

19.Şubat.2021

İç Ticaret Genel Müdürlüğü ve İletim Yönetim Sistemi Yetkilileri İle Üyelerimize Özel Seminer Gerçekleştirdik. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Denetim Kurulu Üyelerimizde Değişiklik

18.Şubat.2021

Derneğimizin zorunlu organlarından olan ve tüm faaliyetlerimizi yıllık olarak yaptıkları iç denetim ile kontrol eden Denetim Kurulumuzun üyelerinde değişiklik oldu.

17 Şubat Tarihinde YK Toplantımızı Gerçekleştirdik

17.Şubat.2021

Pandemi önlemleri kapsamında online olarak yapmaya devam ettiğimiz Yönetim Kurulu Toplantımızı, 17 Şubat tarihinde gerçekleştirdik. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Başkandan Mesaj

08.Ocak.2021

Sevdiklerimize sımsıkı sarılabilmenin ve özgürce nefes alabilmenin değerini anladığımız bir yılı geride bırakırken, içimizdeki umudun arttığı, yepyeni bir yılı karşılamanın da heyecanını yaşıyoruz. 2021 yılında özlem duyduğumuz sağlıklı ve güzel günlere bir an önce kavuşmayı diliyor, yeni yılınızı kutluyorum. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Yönetim Kurulu Toplantımızı 9 Aralık Tarihinde Gerçekleştirdik

09.Aralık.2020

2020 yılının son yönetim kurulu toplantısını, 9 Aralık tarihinde gerçekleştirdik. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Çağrı Merkezleri Derneği, Burgan Bank Müşteri Hizmetlerinin Servis Kalitesini Tescilledi

09.Aralık.2020

Burgan Bank, müşteri hizmetleri kalitesinin uluslararası standartlarda olduğunu tescil eden ISO 18295-1 Müşteri İletişim Merkezi Standardı Belgesi’ni almaya hak kazandı. Haberin devamı için tıklayınız.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Derneğimizin Yeni Üyesi Oldu!

30.Kasım.2020

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Derneğimizin Yeni Üyesi Oldu! Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Yönetim Kurulu Toplantımızı 11 Kasım’da Gerçekleştirdik

11.Kasım.2020

Devam eden pandemi önlemleri çerçevesinde online olarak gerçekleştirdiğimiz yönetim kurulu toplantılarımıza kasım ayında da devam ettik. Haberin devamı için başlığa tıklayabilirsiniz.

Hatay Hayat Bulsun

19.Ekim.2020

Hatay'da gerçekleşen büyük yangının ardından, TEMA Vakfı'nın başlatmış olduğunu ağaçlandırma çalışmalarına dernek olarak biz de destek olduk.

Yönetim Kurulu Toplantımızı 14 Ekim Tarihinde Gerçekleştirdik

14.Ekim.2020

Yönetim kurulu üyelerimiz her ay düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz yönetim kurulu toplantımız için 14 Ekim tarihinde bir araya geldiler. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Çağrı Merkezi Sektörünün Genç Yöneticileri ÇMD 5. Takım Liderleri Zirvesi’nde Buluştu

07.Ekim.2020

Bu yıl webinar olarak gerçekleştirilen ÇMD 5. Takım Liderleri Zirvesi’ne sektörün genç yöneticileri olan 600’e yakın Takım Lideri katıldı. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Başkandan Mesaj

30.Eylül.2020

Merhaba, İçinde bulunduğumuz Covid-19 salgınının etkisini kaybetmesi anlamında çok büyük bir değişim söz konusu olmadığından, tedbirli yaşam kurallarını hem özel hem de iş hayatımızda uygulamaya devam ediyoruz. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Yönetim Kurulu Toplantımızı 9 Eylül Tarihinde Gerçekleştirdik

10.Eylül.2020

Koronavirüs salgınının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini sürdürmesi nedeniyle, yönetim kurulu toplantılarımızı video konferans platformları üzerinden gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Müşteri Deneyimine Yatırım Yapan Markalar Fark Yarattı

05.Eylül.2020

Çağrı Merkezleri Derneği (ÇMD) Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü, Çağrı merkezleri hakkında bilgi verdi. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Yönetim Kurulu Üyelerimizde Değişiklik

18.Ağustos.2020

PLUSCOM İletişim A.Ş. firmasının Genel Müdürü Murat Akman, Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Haberin içeriği için başlığa tıklayınız.

Yönetim Kurulu Toplantımızı 8 Temmuz Tarihinde Gerçekleştirdik

08.Temmuz.2020

İçerisinde bulunduğumuz koronavirüs salgını süresince online platformlar aracılığıyla bir araya gelen yönetim kurulu üyelerimiz, 8 Temmuz tarihli yönetim kurulu toplantısını da yine aynı şekilde gerçekleştirdiler. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Başkandan Mesaj

30.Haziran.2020

Merhaba, Covid-19 salgını henüz etkisini yitirmese de 1 Haziran tarihi itibariyle ülkemizde kontrollü normalleşme sürecine geçilmiş oldu. İçinde bulunduğumuz bu sürecin, salgında ikinci ve üçüncü dalgaların gerçekleşme ihtimallerinin yakından takibini de içeren, tedbirli bir yaşam dönemi olarak algılanması gerektiğini düşünüyorum.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımızda Değişiklik

10.Haziran.2020

Haziran ayında gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantımızda yeni Başkan Yardımcısı olarak AssisTT Genel Müdürü Haktan Saran belirlenmiştir. Haberin devamı için başlığa tıklayınız.

Yönetim Kurulu Üyelerimizde Değişiklik

10.Haziran.2020

Üyelerimizden TT Mobil İletişim A.Ş. ‘yi temsilen Derneğimizde Yönetim Kurulu Üyesi olarak bulunan Eniz Akdağ’ın görevinden ayrılması nedeniyle, yerine TT Mobil İletişim A.Ş. tarafından Toptan Müşteri Hizmetleri Direktörü olarak görev yapmakta olan Nafiz Terzioğlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Yönetim Kurulu Toplantımızı 10 Haziran'da Gerçekleştik

10.Haziran.2020

Yönetim Kurulu Üyelerimiz, içinde bulunduğumuz dönemi göz önünde bulundurarak aylık Yönetim Kurulu Toplantımızı yine online ortamda bir araya gelerek gerçekleştirdiler.

Çağrı Merkezleri ile Hayata Bağlı Kaldık

15.Mayıs.2020

Çağrı merkezleri sayesinde pek çok şirketin müşteri hizmetleri kesintisiz olarak devam ediyor, evlerinden çıkamayan vatandaşın ihtiyaçları karşılanıyor.

Yönetim Kurulu Toplantımızı 13 Mayıs'ta Gerçekleştirdik

13.Mayıs.2020

Yönetim Kurulu Üyelerimiz, evlerinden katıldıkları online toplantımızda bir araya geldiler.

Başkandan Mesaj

31.Mart.2020

Koronavirüs salgını nedeniyle yaşadığımız bu zorlu süreçte, Çağrı Merkezleri Derneği olarak biz de tüm üyelerimizle birlikte, gerekli tedbirleri alarak görevi başında olan iş alanlarından biriyiz.

Birlikte Başaracağız

23.Mart.2020

Koronavirüs salgını nedeniyle yaşadığımız bu zorlu süreçte, Çağrı Merkezleri Derneği olarak biz de tüm üyelerimizle birlikte, gerekli tedbirleri alarak görevi başında olan iş alanlarından biriyiz.

Çağrı merkezi sektörünün sağladığı istihdam 115 bin kişiye ulaştı

11.Mart.2020

Çağrı Merkezleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü, çağrı merkezi sektörünün pazar büyüklüğünün ise, önceki yıla göre yüzde 21 büyüme ile 7,5 milyar TL’ye ulaştığını açıkladı.

Yataş Derneğimizin Yeni Üyesi Oldu!

04.Mart.2020

Yataş Derneğimizin Yeni Üyesi Oldu!

Ceyber Derneğimiz Yeni Üyesi Oldu!

03.Mart.2020

2016 yılından bu yana ‘’Mutlu Çalışan, Mutlu Müşteri’’ sloganı ile gelişimci ve yenilikçi vizyonunu sürdürülebilir adımlarla ileriye taşıyan kurumsal müşterilerine İzmir'de, eğitimden e-ticarete farklı sektörlerde hizmet veren Ceyber, derneğimizin yeni üyesi oldu.

Yönetim Kurulumuz 5 Şubat Tarihinde Toplandı

05.Şubat.2020

Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Turkcell Global Bilgi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda bir araya geldi.

Çağrı Merkezleri Derneği, Turkcell Global Bilgi’nin Çağrı Merkezindeki Hizmet Kalitesini, EN15838 Müşteri İletişim Merkezi Hizmet Standardı ile Üçüncü Kez Tescilledi

17.Ocak.2020

Turkcell Global Bilgi, çağrı merkezindeki stratejiyi, süreçleri, çalışan memnuniyeti, altyapı ve sağladığı müşteri memnuniyeti süreçlerini kapsayan denetimleri başarıyla tamamlayarak, Çağrı Merkezleri Derneği tarafından verilen ‘EN15838 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Standardı” sertifikasını üçüncü kez almaya hak kazandı.

Erişim Müşteri Hizmetleri’nin Servis Kalitesi, Çağrı Merkezleri Derneği Tarafından Tescillendi

10.Ocak.2020

Erişim Müşteri Hizmetleri’nin servis kalitesi, Çağrı Merkezleri Derneği tarafından tescillendi ve ISO 18295-1 Standardı ile belgelendirildi.

Başkandan Mesaj!

31.Aralık.2019

Merhaba, 2020 yılının bu ilk sayısında, sizlere öncelikle sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl diliyorum.

İç Denetimimizi Başarıyla Gerçekleştirdik

20.Aralık.2019

Derneğimizin 2018 yılına ilişkin faaliyetlerinin tüzük hükümlerine uygunluğunu iç denetimimizi yaparak gerçekleştirdik.

Yönetim Kurulumuz 2019 Yılının Son Toplantısında Bir Araya Geldi

19.Aralık.2019

Yönetim Kurulu Üyelerimiz, bu yılın son Yönetim Kurulu Toplantısı için 19 Aralık tarihinde bir araya geldiler.

Aksigorta Derneğimiz Yeni Üyesi Oldu!

10.Aralık.2019

Aksigorta üyelerimiz arasına katıldı!

2019 Geleneksel Çağrı Merkezi Zirvesi, Sektörün Profesyonellerini Buluşturdu

29.Kasım.2019

“Yeni Duyumuz Deneyim mi?” temasıyla 28 Kasım’da, Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’de gerçekleşen 2019 ÇMD Geleneksel Çağrı Merkezi Zirvesi, çağrı merkezi sektörünün üst düzey yöneticilerini ve fikir önderlerini bir araya getirdi.

Tepe Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetlerindeki Kalitesini Çağrı Merkezleri Derneği ile Üçüncü Kez Tescilledi

25.Kasım.2019

Tepe Çağrı Merkezi, Çağrı Merkezleri Derneği aracılığıyla verilen ve Avrupa Birliği standartlarında hizmet sunduğunu belgeleyen EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikasını, üçüncü kez başarılı olarak almaya hak kazandı.

İBB Halkla İlişkiler Müdürü Olarak Atanan Fulya Solmaz'ı Ziyaret Ettik

15.Kasım.2019

Dernek olarak 2017 yılından beri üyelerimiz arasında yer alan İBB Alo 153 Çağrı Merkezi’ni, İstanbul Halkalı’da bulunan operasyon merkezinde ziyaret ederek, Halkla İlişkiler Müdürü olarak atanan Fulya Solmaz’a yeni görevi için başarı dileklerimizi ilettik.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı’nı Ziyaret Ettik

08.Kasım.2019

Yönetim Kurulu Başkanımız Rengin Ağılönü, Başkan Yardımcılarımızdan Çağatay Aynur ve Genel Sekreterimiz Demet Koçkal’dan oluşan temsil heyetimiz, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ve Başkan Yardımcısı Aysel Kandemir’i Ankara’da ziyaret etti.

Dernek Olarak T.C. Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’nü Ziyaret Ettik

08.Kasım.2019

Telefon aracılığı ile yapılan dolandırıcılık vakaları hem vatandaşı hem de sektörümüzü zor durumda bırakan en önemli sorunlarımızdan biri olmaya devam ediyor. Bu noktada işbirliği yapabileceğimiz önemli kamu kurumlarından biri de Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü olmakta.

T.C. Ticaret Bakanlığı, İç Ticaret Genel Müdürlüğü Ziyaretimiz

07.Kasım.2019

Yönetim Kurulu Başkanımız Rengin Ağılönü, Başkan Yardımcılarımızdan Çağatay Aynur, Eniz Akdağ ve Genel Sekreterimiz Demet Koçkal’dan oluşan temsil heyetimiz, İç Ticaret Genel Müdürü Adnan Yankın ve Genel Müdür Yardımcısı Adem Başar’ı, Ankara’da ziyaret ettiler.

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nü Ziyaret Ettik

07.Kasım.2019

Geçtiğimiz yıl göreve gelen Genel Müdür Sedat Yenidünya’yı ve Genel Müdür Yardımcısı Burhanettin Kurt’u Ankara’da makamlarında ziyaret ettik.

Yönetim Kurulu Başkanımız Rengin Ağılönü, 15. Çağrı Merkezi Günleri’nin Açılış Konuşmasını Gerçekleştirdi

05.Kasım.2019

Bu yıl 15. kez gerçekleşen Türkiye Çağrı Merkezi Günleri’nin açılış konuşmasını, derneğimizin Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü gerçekleştirdi.

Üye Toplantımızı 23 Ekim Tarihinde Gerçekleştirdik

23.Ekim.2019

53 üye kurumdan 140 temsilcinin davetli olduğu üye toplantımıza, aramıza son katılan üye firmamız olan ve toplantımızda yer alan Kale Kilit firmasının temsilcilerine “ hoş geldiniz “ diyerek başladık.

Başkandan Mesaj

07.Ekim.2019

Merhaba, Uzun bayram ve yaz tatillerinin ardından yoğun geçecek olan yılın son çeyreğine girdik. Dernek tarafında ve sektörümüzde yoğunlaşan etkinlikler, buluşmalar, projeler bu dönemde hız kazanıyor.

"Kaliteli Hizmet İçin İnsana Yatırım Yapma Konusunda Olumlu Bir Değişim Var"

01.Ekim.2019

Günümüzde müşteriye konforlu, hızlı, doğru ve güvenilir hizmet sunumu, markalara rekabet yarışında büyük avantaj sağlıyor. Müşteri bağlılığının yaratılmasındaki kritik rolü artık tartışmasız kabul edilen müşteri iletişim merkezleri aracılığı ile müşteri deneyimi süreçlerini uçtan uca yönetmeyi tercih eden marka sayısı giderek artıyor.

‘Güçlü Takımlar, Güçlü Liderler, Güçlü Sektör’ Temasıyla Gerçekleştirdiğimiz 4. Takım Liderleri Zirvemize 300’ün Üzerinde Genç Yönetici Katıldı

28.Eylül.2019

Çağrı Merkezleri Derneği’nin (ÇMD) düzenlediği ve artık geleneksel hale gelen Takım Liderleri Zirvesi’nin dördüncüsü, ‘Güçlü Takımlar, Güçlü Liderler, Güçlü Sektör’ temasıyla 27 Eylül Cuma günü Bostancı Dedeman Hotel’de gerçekleştirildi. Çağrı merkezi sektörünün üst düzey yöneticileri ve takım liderlerini buluşturan bir platforma sahne olan zirveye bu yıl da ilgi büyüktü.

CCC’nin İstanbul’daki Yeni Lokasyonunu Ziyaret Ettik

25.Eylül.2019

2010 yılından bugüne derneğimizin üyesi olan ve Türkiye’den yurtdışına farklı pek çok dilde hizmet sunan CCC’yi, İstanbul’un Kağıthane ilçesindeki yeni lokasyonlarında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerimizi ilettik.

Genel Sekreterimiz Demet Koçkal’ın Dernekteki 10.yılını Kutladık

16.Eylül.2019

Çağrı Merkezleri Derneği idari organizasyon yapısı içerisinde, Yönetim Kurulu tarafından alınan kararların hayata geçirilmesinden ve yürütülen projelerden sorumlu olan Genel Sekreterimiz Demet Koçkal’ın, Dernek’teki 10.yılı kutladık.

Derneğimizden Kişisel Verileri Koruma Kurumu'na Ziyaret

11.Eylül.2019

Yönetim Kurulu Başkanımız Rengin Ağılönü ve Genel Sekreterimiz Demet Koçkal, Kişisel Verileri Koruma Kurumu 2.Başkanı Cabir Bilirgen’e, Ankara’daki makamında bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiler.

Başkandan Mesaj!

05.Ağustos.2019

Merhaba, Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde faaliyetlerini başarı ile sürdüren Derneğimizin 2019 – 2022 döneminde de bu başarısını arttırarak sürdürmesi için yeni Yönetim Kurulu Üyeleri olarak ilk işimiz bir strateji toplantısı gerçekleştirmek oldu.

Çağrı Merkezleri Derneği, iş dünyasını “GDPR’a Yakından Bakış”semineri ile bilgilendirdi

31.Temmuz.2019

Çağrı Merkezleri Derneği tarafından düzenlenen seminerde, Türkiye’de yürürlükte bulunan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile Avrupa’da yürürlükte olan Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Tüzüğü arasındaki farklılık ve benzerlikler ele alındı. İş dünyasına her iki yasal düzenlemenin de getirdiği yükümlülükler hakkında bilgi verildi.

ÇMD Olarak 22. CCC Convention Etkinliğine Katıldık

28.Haziran.2019

Çağrı Merkezleri Derneği olarak CCC tarafından Berlin'de düzenlenen 22. CCC Convention Etkinliğine katıldık.

Derneğimizden BDDK'ya Ziyaret

13.Mayıs.2019

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Finansal Tüketici İlişkileri Dairesi Başkanı Ahmet Yılmaz’a nezaket ziyareti gerçekleştirdik.

7. Müşteri Deneyimi Zirvesi'nin Açılış Konuşmasını, Başkanımız Rengin Ağılönü Gerçekleştirdi

06.Mayıs.2019

Nice Medya tarafından 18 Nisan 2019 tarihinde Harbiye'de bulunan Hilton Bosphorus Istanbul Otel'de düzenlenenen 7.Müşteri Hizmetleri Zirvesi'nin açılış konuşmasını her yıl olduğu gibi bu yıl da Yönetim Kurulu Başkanımız Rengin Ağılönü gerçekleştirdi.

2019 - 2022 Stratejilerimizi Belirlemek Üzere Çalıştay Gerçekleştirdik!

01.Mayıs.2019

10 yıldır başarılı bir şekilde faaliyetlerini sürdüren Derneğimizin daha etkin bir çalışma sistemi içerisinde 2019 - 2022 dönemi faaliyetlerinin planlanması,stratejilerinin belirlenmesi birbirinden önemli gündemlerin önceliklendirilmesi amacıyla Dalyan Clup'da strateji toplantımızı gerçekleştirdik.

Çağrı Merkezi Sektörünün Sağladığı İstihdam 108 bin Kişiye Ulaştı

11.Nisan.2019

Çağrı Merkezleri Derneği tarafından açıklanan 2018 Türkiye Çağrı Merkezi Pazar Verilerine göre sektör, ülke genelinde 67 ilde yaptığı yatırım ile istihdama katkı sağlamaya devam ediyor.

Başkandan Mesaj!

08.Nisan.2019

Merhaba, Çağrı Merkezleri Derneği yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak bu sayımızda sizlerle ilk defa buluşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Vestel'in Mükemmellik Yolculuğu Devam Ediyor

04.Nisan.2019

Çağrı Merkezleri Derneği tarafından ISO 18295-1 Müşteri İletişim Merkezleri Standardı kapsamında verilen ilk belgeyi Vestel Çağrı Merkezi aldı

ÇMD 5. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Belli Oldu

09.Mart.2019

ÇMD Yönetim Kurulu, 7 Mart tarihinde gerçekleştirdiği ilk Yönetim Kurulu Toplantısında, kendi içerisinde yaptığı bir oylama ile 5. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarını belirledi.

ÇMD 5. Dönem Yönetim Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

08.Mart.2019

12 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Olağan Genel Kurul’umuzda yapılan seçimle göreve gelen ÇMD 5. Dönem Yönetim Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

13.Şubat.2019

Çağrı Merkezleri Derneği, gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul Toplantısında yeni dönemde görev yapacak Yönetim Kurulu Başkanı ile birlikte Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyelerini de belirlendi.

Başkandan Mesaj!

27.Aralık.2018

Merhaba, Yılın bu son sayısında sizlere, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiğimiz 2018 Geleneksel Çağrı Merkezi Zirvemizden ve derneğimizin 10. kuruluş yıldönümünden bahsetmek istiyorum.

Yönetim Kurulumuz 2018 Yılının Son Toplantısını Gerçekleştirdi

24.Aralık.2018

Yönetim Kurulu Üyelerimiz, bu yılın son Yönetim Kurulu Toplantısını 24 Aralık tarihinde Levent 199'da gerçekleştirdi. 2018 yılının genel bir değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda güncel gündemlerle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Çağrı Merkezleri Derneği 10. Kuruluş Yılında Düzenlediği Geleneksel Çağrı Merkezi Zirvesinde Sektöre Işık Tuttu

11.Aralık.2018

Çağrı Merkezleri Derneği, sektör temsilcileri, fikir önderleri ve karar vericileri, gerçekleştirdiği 2018 ÇMD Geleneksel Çağrı Merkezi Zirvesi’ nde bir araya getirdi. Derneğin 10. kuruluş yılında gerçekleşen zirvede sektörün insan odaklı gelişim ihtiyacı vurgulandı.

İşte ÇMD 2018 Geleneksel Çağrı Merkezi Zirvesi Programı!

21.Kasım.2018

Çağrı merkezi sektörünün yaklaşık yüzde 90’ını temsil eden Derneğimiz tarafından her yıl düzenlenen ÇMD Geleneksel Çağrı Merkezi Zirvesi'nin sekizincisi, 29 Kasım'da Grand Wydham Levent İstanbul'da gerçekleşecek.

Yönetim Kurulumuz 7 Kasım Tarihinde Toplandı

07.Kasım.2018

Yönetim Kurulu üyelerimiz, Webhelp Türkiye ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda bir araya geldi.

Çağrı Merkezleri Derneği Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Semineri ile İş Dünyasını Bilgilendirdi

05.Ekim.2018

Çağrı Merkezleri Derneği tarafından düzenlenen Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Semineri'nde Derneğin avukatı olan Dr. Av. Çiğdem Ayözger Öngün, kanuna ilişkin güncel bilgileri ve uyum sürecinde alınması gereken temel aksiyonları adım adım paylaştı.

'Deneyim Ekonomisi' Dönemi

28.Eylül.2018

Çağrı merkezleri pazarının büyüklüğü 5 milyar TL'yi aştı. Uzmanlar, sektörde eski usul istek döneminin geride kaldığını savunuyor. Deneyim ekonomisine geçmeyen şirketlerin rekabette geri kalacağına dikkat çekiliyor..

Çağrı Merkezleri Derneği'nin Düzenlediği 3. Takım Liderleri Zirvesi Yoğun İlgi Gördü

28.Eylül.2018

Çağrı Merkezleri Derneği tarafından düzenlenen zirvede, 400’e yakın Takım Liderleri ve başarılı Müşteri Temsilcisi meslektaşlarıyla bir araya geldi.

ÇMD 3. Takım Liderleri Zirvesi 28 Eylül'de Dedeman Bostancı'da

07.Ağustos.2018

Derneğimiz tarafında geleneksel hale getirilen Takım Liderleri Zirvesi' nin üçüncüsü, bu yıl yine dopdolu içeriğiyle Dedeman Bostancı'da gerçekleşecek.

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

16.Temmuz.2018

2002 yılında kurulan, hükümetler ve diplomatik misyonlar için vize başvuru hizmetleri veren VFS Global ile ortaklık halinde 10 yılı aşkın süredir Türkiye’de vize başvuru hizmeti faaliyetlerini sürdüren Türk Şirketi Gateway Management derneğimizin yeni üyesi oldu!

Protel Derneğimizin Yeni Üyesi Oldu!

13.Temmuz.2018

30 yıllık bilgi birikimi ve deneyimiyle konuk ağırlama teknolojileri sektöründe dünya liderleriyle iş birliği içinde olmanın yanı sıra, yıllar içinde edindiği deneyimle, kendi ürettiği çözümleri de sektörün hizmetine sunan Protel, derneğimizin yeni üyesi oldu!

Yönetim Kurulu Toplantımızı 11 Temmuz Tarihinde Gerçekleştirdik

11.Temmuz.2018

Yönetim Kurulumuz 11 Temmuz'da bir araya gelerek hem yılın ilk 6 ayının değerlendirdi hem de yıl sonuna kadar olan gündemlerle ilgili bilgi aldı.

Başkandan Mesaj!

02.Temmuz.2018

Merhaba, 2018 yılının 3.çeyreğine girdiğimiz bu dönemde Dernek olarak bu sene ilk kez uygulamaya aldığımız Onursal Üyeliklerimizden bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz üzere Derneğimiz bu sene 10.yaşına giriyor ve geçtiğimiz 10 yıllık süreçte birbirinden değerli sektör yöneticileri, Derneğimizin Yönetim Kurulunda aktif olarak görev aldı.

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

11.Haziran.2018

2013 yılında faaliyetlerine başlayan Enerji Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş., Derneğimizin yeni üyesi oldu!

Vestel, Çağrı Merkezleri Derneği tarafından verilen EN 15838 Müşteri Hizmetleri Kalite Belgesi ile Mükemmellik Yolculuğuna Devam Ediyor

23.Mayıs.2018

Bir dizi zorlu denetimden başarıyla geçen Vestel Çağrı Merkezi, ulaşılabilirlik, müşteri ve çalışan memnuniyeti, kalite, veri yönetimi gibi pek çok kritik konuda AB standartlarında hizmet verdiğini belgelendirdi.

Sosyal Medya, SMS ve e- postayı Geride Bıraktı

02.Mayıs.2018

Çağrı Merkezleri Derneği’nin yayımladığı 2017 Türkiye Çağrı Merkezi Pazar Araştırması sonuçlarına göre, çağrı merkezlerinin hizmet sunduğu kanallar arasında telefon çağrılarının ardından sosyal medya geliyor.

Çağrı Merkezi Teknoloji Zirvesi’ nin Açılışını Yönetim Kurulu Başkanımız Metin Tarakçı Gerçekleştirdi

18.Nisan.2018

Call Center Resources tarafından 18 Nisan tarihinde Adile Sultan Sarayı’ nda düzenlenen 4. Çağrı Merkezi Teknoloji Zirvesi’ nin açılış konuşmasını, derneğimizin Yönetim Kurulu Başkanı Metin Tarakçı gerçekleştirdi.

Çağrı Merkezleri İnsana ve Teknolojiye Yatırım Yapacak

14.Mart.2018

Sektörünün bilgi merkezi ve referans noktası olan Çağrı Merkezleri Derneği tarafından yayımlanan 2017 Türkiye Çağrı Merkezi Pazar Verileri raporu, çağrı merkezlerinin yatırım planlarına ışık tutuyor.

Vakıf Emeklilik Müşteri Hizmetlerinde Kalitesini Tescilledi

21.Şubat.2018

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Vakıf Emeklilik, Çağrı Merkezleri Derneği tarafından verilen EN 15838:2009 Müşteri İlişkileri Yönetim Sistemi Belgesi alarak, çağrı merkezlerindeki hizmet kalitesini de tescilledi. EN15838:2009 Müşteri İlişkileri Yönetimi Belgesi, düzenlenen törenle ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı Metin Tarakçı tarafından, Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Özgür Obalı’ya takdim edildi.

Enerjisa’nın Çağrı Merkezinde Sunulan Hizmet Kalitesi, Çağrı Merkezleri Derneği Tarafından Verilen EN15838 Hizmet Sertifikası ile Tescillendi

16.Şubat.2018

Enerjisa, Çağrı Merkezleri Derneği tarafından verilen ve Avrupa Birliği standartlarında hizmet sunulduğunu belgeleyen EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikasını almaya hak kazandı. Enerjisa Sertifika’yı almak için Müşteri İletişim Merkezi’nin stratejisi, çalışan memnuniyeti, altyapısı ve sağladığı müşteri memnuniyeti kriterlerini kapsayan denetimleri başarıyla tamamladı.

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

15.Ocak.2018

20 yıl önce sektöre ilk adımını atan Vodatech Bilişim Proje Danışmanlık Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş., Derneğimizin yeni üyesi oldu!

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

09.Ocak.2018

2014 yılında kurulmasına rağmen turizmde en hızlı büyüyen çağrı merkezlerinden biri olan Linebilgi, Çağrı Merkezleri Derneğinin üyesi oldu!

Çağrı Merkezleri Derneği Tarafından İkincisi Düzenlenen Altın Kulaklık Ödülleri Sahiplerini Buldu

30.Kasım.2017

Çağrı Merkezleri Derneği tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen Altın Kulaklık Ödülleri, Bir Hayalim Var, En Samimi Müşteri Deneyimi Hikayesi ve En Etkili Sosyal Sorumluluk Projesi olmak üzere üç kategoride sektör çalışanlarıyla buluştu.

2017 Türkiye Çağrı Merkezi Pazar Araştırması Sonuçlarımız

29.Kasım.2017

Çağrı Merkezleri Derneği, 2017 Türkiye Çağrı Merkezi Sektörü pazar verilerini açıkladı. Rapora göre pazar büyüklüğü 2017’de yüzde 13,3 büyüyerek 5,1 milyar TL’ye ulaştı.

Çağrı Merkezleri Derneği 7. Geleneksel Sektör Buluşması Programı Belli Oldu!

10.Ekim.2017

Çağrı merkezi sektörünün yaklaşık yüzde 90’ını temsil eden Çağrı Merkezleri Derneği tarafından her yıl düzenlenen ÇMD Geleneksel Sektör Buluşması’nın yedincisi 29 Kasım'da Gran Wydham Levent İstanbul'da gerçekleşecek.

Çağrı Merkezi Sektörünün Anahtarı İnsan

18.Eylül.2017

Çağrı Merkezleri Derneği’nin “Güçlü Takımlar, Güçlü Liderler, Güçlü Sektör” temasıyla ikinci kez gerçekleştirdiği Takım Liderleri Zirvesi’nde sektördeki kariyer fırsatlarına vurgu yapıldı.

Çağrı Merkezleri Derneği Takım Liderleri Zirvesi 29 Eylül'de Dedeman Bostancı'da!

11.Eylül.2017

Geçtiğimiz yıl 300’den fazla takım liderinin katılımıyla sektörde önemli bir iz bırakan Takım Liderleri Zirvesi, bu yıl da her zaman olduğu gibi büyük ilgi görüyor.

Çağrı Merkezleri Derneği 2. Altın Kulaklık Ödüllerine Başvurular Sürüyor

11.Eylül.2017

Derneğimiz tarafından organize edilen Altın Kulaklık Ödülleri’nin ikincisi için geri sayım başladı.

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

07.Ağustos.2017

2011 yılında kurulmasına rağmen hızla büyüyen, müşteri ve son kullanıcı memnuniyetini hedef olarak belirleyen Pluss Telekom İletişim Ticaret A.Ş., Çağrı Merkezleri Derneğinin son üyesi oldu!

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

24.Temmuz.2017

Çağrı Merkezi ihtiyaçlarını rekabetçi fiyat ve hizmet kalitesiyle karşılamak; müşterilerine hızlı, kaliteli ekonomik çözümler sunmaktır. Bu amaçla sektöre yenilikçi, hırslı ve rekabetçi bir alt yapıyla yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan Callart Çağrı Merkezi, Derneğimizin yeni üyesi oldu!

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

03.Temmuz.2017

Sürdürülebilir ve yenilikçi çözümlerle hayatı kolaylaştıran, şehircilik ve medeniyet adına küresel değerler üreten marka kentin yerel yönetimi vizyonuyla yola çıkan İstanbul BüyükŞehir Belediyesi Alo 153 Çağrı Merkezi, Derneğimizin yeni üyesi oldu!

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

29.Haziran.2017

ÇMD üyeleri arasına Prizma Etkileşim Merkezi Yönetim Sistemleri A.Ş. 'nin katılması ile birlikte Derneğimize üye olan firma sayısı 52 oldu.

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

26.Nisan.2017

ÇMD üyeleri arasına Pozitif Çağrı Merkezi A.Ş.'nin katılması ile birlikte Derneğe üye olan firma sayısı 52 oldu.

CPP Türkiye’nin hizmet kalitesi Çağrı Merkezleri Derneği tarafından verilen sertifikayla ikinci defa tescillendi!

13.Mart.2017

CPP Türkiye, Çağrı Merkezleri Derneği aracılığıyla verilen ve Avrupa Birliği standartlarında hizmet sunulduğunu belgeleyen EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikası’nı ikinci defa almaya hak kazandı. CPP Türkiye, EN15838 sertifikasıyla müşteri iletişim merkezinin stratejisi, süreçleri, çalışan memnuniyeti, altyapı ve sağladığı müşteri memnuniyeti süreçlerini kapsayan denetimleri başarıyla tamamlamış oldu.

Turkcell Global Bilgi hizmet kalitesi Çağrı Merkezleri Derneği tarafından verilen EN15838 Sertifikası ile 2. defa tescillendi

13.Şubat.2017

Turkcell Global Bilgi Çağrı Merkezleri Derneği aracılığı ile verilen ve Avrupa Birliği standartlarında hizmet sunduğunu belgeleyen EN15838’i (Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikasını) 2. defa almaya hak kazandı. Türkiye’de EN15838’i ilk alan çağrı merkezi olan Turkcell Global Bilgi, bu sertifikayla müşteri iletişim merkezinin stratejisi, süreçleri, çalışan memnuniyeti, altyapı ve sağladığı müşteri memnuniyeti süreçlerini kapsayan denetimleri yine başarıyla tamamladığını ispat etti.

Dijitalleşen Çağrı Merkezleri İstihdama Katkı Sağlamaya Devam Ediyor

22.Kasım.2016

85 bin kişiye istihdam sağlayan ve 4,45 milyar TL pazar büyüklüğüne ulaşan çağrı merkezleri sektörü çarpan etkisiyle bölgesel kalkınmaya tahmin edildiğinden çok daha büyük bir katkı sağlıyor.

Çağrı Merkezleri Derneği Tarafından Düzenlenen Altın Kulaklık Ödülleri Sahiplerini Buldu!

22.Kasım.2016

Çağrı Merkezleri Derneği tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen Altın Kulaklık Ödülleri, Bir Hayalim Var, En Samimi Müşteri Deneyimi Hikayesi ve En Etkili Sosyal Sorumluluk Projesi olmak üzere üç kategoride sektör çalışanlarıyla buluştu.

Tepe Çağrı Merkezi’nin hizmet kalitesi, Çağrı Merkezleri Derneği tarafından verilen EN15838 Sertifikası ile 2. defa tescillendi!

13.Ekim.2016

Tepe Çağrı Merkezi, Çağrı Merkezleri Derneği aracılığıyla verilen ve Avrupa Birliği standartlarında hizmet sunduğunu belgeleyen EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikasını ikinci defa başarılı olarak almaya hak kazandı. Bu sertifika ile müşteri iletişim merkezinin stratejisi, süreçleri, çalışan memnuniyeti, altyapı ve sağladığı müşteri memnuniyeti süreçlerini kapsayan denetimleri başarıyla tamamlanmış oldu.

2016 Türkiye Çağrı Merkezi Pazar Araştırması Sonuçlarımız

06.Ekim.2016

ÇMD olarak IMI Conferences işbirliğinde ve Net Araştırma şirketi proje yönetiminde gerçekleştirdiğimiz, 2016 Türkiye Çağrı Merkezi Pazar Araştırması sonuçlarını basın toplantısı ile kamuoyuna açıkladık.

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

03.Ekim.2016

ÇMD üyeleri arasına Turkasset Varlık Yönetim A.Ş.'nin katılması ile birlikte Derneğe üye olan firma sayısı 54 oldu.

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

03.Ekim.2016

ÇMD üyeleri arasına 32 Net Bilgi Teknolojileri İnşaat San. ve Tic.Ltd.Şti.'nin katılması ile birlikte Derneğe üye olan firma sayısı 53 oldu.

Yönetim Kurulumuz 3 Ekim Tarihinde Toplandı!

03.Ekim.2016

Derneğimize üye olmak için başvurusu bulunan 32 Net Bilgi Teknolojileri İnşaat San. Ltd. Şti.’nin ve Turkasset Varlık Yönetimi A.Ş.’nin üyelikleri Yönetim Kurulu Üyelerimizce değerlendirildi ve onaylandı. Aramıza yeni katılan u değerli firmalarla birlikte üye kurum sayımızın 54’e, temsilci sayımızın ise 145’e ulaştı. Toplantı gündemlerimiz arasında Enerji sektörüne ilişkin düzenlemeler, BTK CLI Yönetmeliği, Dolandırıcılık Olayları ve BKM İşbirliği ile ilgili gelişmeler paylaşılarak bazı kararlar alındı. Toplantının bir diğer önemli gündemi ise henüz tamamlanan Türkiye Çağrı Merkezi Pazar Araştırma Sonuçları oldu. Sonuçların ön değerlendirmesini yapan Yönetim Kurulu Üyelerimiz araştırma kapsamında dahil edilkmesi gereken yeni analizler ve başlıkları belirledi. 6 Ekim Perşembe günü Raffles Hotel’de Başkan, Başkan Yardımcıları ve Net Araştırma şirketinin katılacağı basın lansmanında kamuoyuna açıklanacak sonuçlar için son revizeler yapıldı. Derneğimizin geleneksel hale gelen yıllık sektör buluşması etkinliği ile ilgili içerik ve konuşmacılşar için görüş alışverişinde bulunduğumuz toplantımızı verimli bir şekilde tamamladık.

Takım Liderleri Zirvesi, Çağrı Merkezleri Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşti

28.Eylül.2016

Çağrı Merkezleri Derneği, sektörün genç ve başarılı yöneticilerini biraraya getirdiği “Güçlü Takımlar, Güçlü Liderler, Güçlü Sektör” temalı ve oldukça başarılı geçen bir zirveye imza attı

Üye Toplantımızı 17 Ağustos’ta Gerçekleştirdik!

17.Ağustos.2016

52 üye kurumdan 140 temsilcinin davetli olduğu üye toplantımızda tehlike sınıfı düzenlemesi, İŞKUR süreçleri, teşvikler, enerji sektörüne ilişkin düzenleme, telefon dolandırıcılığı, çağrı merkezi pazar araştırması, ÇMD Takım Liderleri Zirvesi, ÇMD Sektör Buluşması Etkinliği, Arayan Hat Bilgisi Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Son dönede aramıza yeni üye olarak Katılan Callay ve Aktifbank temsilcilerine de “Aramıza Hoşgeldiniz” dedik.

Bankalararası Kart Merkezi Ziyaretimiz!

26.Temmuz.2016

BKM (Bankalararası Kart Merkezi) Genel Müdürü Soner Canko ile 26 Temmuz tarihinde Yönetim Kurulu Başkanımız Metin Tarakçı ve Genel Sekteter Demet Koçkal ile ziyaret ederek telefon dolandırıcılığı konusunda işbirliği fırsatlarımızı görüştük. Son günlerde sıkça rastladığımız, vatandaşlarımızı mağdur den ve sektörümüzün de algısını kamuoyu nezdinde negatif etkileyen telefon dolandırılıcılığı olayları konusunda neler yapılabileceğini değerlendirdiğimiz görüşmemiz oldukça verimli ve keyifli geçti. BKM içerisindeki çalışma grupları hakkında bilgi edindik ve bu çalışma gruplarında yer alacak her konuda işbirliği yapabileceğimiz konusunda hem fikir olduk.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Ziyaretimiz!

15.Temmuz.2016

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Danışmanı Ertuğrul Altın’ı 15 Temmuz Cuma günü Yönetim Kurulu Başkanı Metin Tarakçı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haktan Saran ve Genel Sekreter Demet Koçkal ile birlikte ziyaret ettik. Enerji sektöründeki hizmet kalitesi düzenlemesi hakkında bilgi aldığımız ziyaretimiz oldukça verimli geçti. Enerji sektöründe hizmet veren firmalardaki süreçlerin iyileştirilmesi vatandaş odaklı hizmet anlayaışının gelişim süreci hakkında bilgi aldık. Sözkonusu düzenleme hususunda ihtiyaç olması halinde regülatif kurumlara ve Bakanlığa destek olup katkı sağlamakta memnun olacağımızı da ilettik.

Yönetim Kurulu Toplantımızı 14 Temmuz Tarihinde Gerçekleştirdik!

14.Temmuz.2016

Yönetim Kurulu toplantımızda yeni üyelik başvurusu Callay Çağrı Merkezinin üyeliği onaylanırken, Derneğe Kamu Kurumları ile ilişkilerin ve kritik konuların takibi amacıyla 6 aylık danışmanlık hizmeti verecek İstanbul Sanayi Odası Elektronik ve Haberleşme Mühendisi Ömer Kavas ile tanışma gerçekleştirildi. Derneğimizin 2016-2019 strateji çıktıları kapsamında üyelerden gelen geri dönüşlere göre belirlenen çalışma grupları üyelerinin aksiyon planları Yönetim Kurulu Üyelerine sunuldu. Çalışma grupları aksiyon önerilerini daha hızlı somutlaştırmaları için mevcut durumda 3 aksiyon üzerine yoğunlaşmalarına karar verildi.

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

14.Temmuz.2016

ÇMD üyeleri arasına Callay Çağrı Merkezi'nin katılması ile birlikte Derneğe üye olan firma sayısı 52 oldu.

2016-2019 Dönemi Faaliyetlerimiz

29.Haziran.2016

Değerli Sektör Liderlerimiz, Bildiğiniz üzere Genel Kurul sonrasında yeni Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte ilk iş olarak, 2016-2019 dönemine ilişkin strateji ve eylem planımızı oluşturmak amacıyla bir çalıştay gerçekleştirdik. Değişen pek çok gündeme paralel olarak tüm konularımızı hem sektörümüz hem de Derneğimiz özelinde ele aldık, stratejileri belirledik, hareket adımlarımızı oluşturduk ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz bu adımları sahiplendiler. Bu noktada tüm gün bu toplantıda bulunarak değerli fikirleri ile Derneğimizin ve sektörümüzün gelecek vizyonunu belirlemek üzere katkı sağlayan Yönetim Kurulu Üyelerimize bu özverili çalışma için bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu(BDDK) Ziyaretimiz!

28.Haziran.2016

BDDK(Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) Finansal Tüketici İlişkileri Daire Başkanı Ahmet Yılmaz Bey ile tanışmak üzere 28 Haziran tarihinde Yönetim Kurulu Başkanımız Metin Tarakçı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımız Engin Utkan, Gürcan Aladinli, Haktan Saran ve Yönetim Kurulu Üyemiz Çağatay Aynur İstanbul'da kendisini ziyaret etti. Gerçekleştirdiğimiz bu nezaket ziyaretinde, sektörümüzün önemli gündemleri hakkında Daire Başkanımızı bilgilendirdik ve BDDK(Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) ile olası işbirliği fırsatlarına Dernek olarak hazır olduğumuzu da ifade ettik.

Dernek Olarak Kalkınma Bakanı Sn.Lütfi Elvan’ı Ziyaret Ettik!

24.Haziran.2016

Yeni dönem Bakanlar Kurulunun oluşmasını takiben, 24 Haziran Cuma günü ziyaret ettiğimiz ilk Bakanımız Kalkınma Bakanı Sn. Lütfi Elvan oldu. Başkan Yardımcılarımızdan Engin Utkan’ın çağrı merkezi sektörüne ilişkin güncel verilerin paylaştığı, sektörün temel ihtiyaçlarını aktardığı görüşmede Bakan Bey’in özellikle Doğu ve Güneydoğu illerindeki çağrı merkezi istihdamının arttırılması yönündeki beklentisi ve talebi oldu.

Türkiye Finans çağrı merkezinin hizmet kalitesi, Çağrı Merkezleri Derneği tarafından verilen EN15838 Sertifikası ile 2. defa tescillendi

16.Haziran.2016

Türkiye Finans çağrı merkezinin hizmet kalitesi, Çağrı Merkezleri Derneği tarafından verilen EN15838 Sertifikası ile 2. defa tescillendi

İŞKUR Genel Müdürlüğü Ziyaretimiz!

15.Haziran.2016

İstihdamda öncü olan çağrı merkezi sektörü, İŞKUR ile en yoğun çalışan iş alanlarından bir olmakta. İŞKUR ile olan süreçlerimizi geliştirmek ve iyileştirmek için yapılabilecekler konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere 15 Haziran Çarşamba günü ziyaret ettiğimiz Aktif İşgücü Hizmetleri Daire Başkanı Mehmet Aslan Bey, her zaman olduğu gibi ÇMD Temsil Heyetini ilgiyle karşıladı ve tüm soruları yanıtladı

Üye Toplantımızı 9 Haziran’da Gerçekleştirdik!

09.Haziran.2016

Derneğimizin yeni dönem için seçilen Yönetim ve Denetim Kurulu tarafından gerçekleştirilen 2016-2019 faaliyetleri ve stratejilerini belirlediği toplantı sonucu oluşturulan çalışma grupları hakkında bilgilendirme yaptığımız toplantımızda Derneğimize son dönemde üye olan ve toplantımızda hazır bulunan Procat Danışmanlık Yazılım Telekomünikasyon A.Ş. ve Akkoyunlar Otomotiv İletişim Ltd.Şti.’nin temsilcilerine “Aramıza Hoşgeldiniz” dedik ve kendilerine kısaca söz verilerek duygu ve düşüncelerini aldık.

Dernek Olarak Başarılı Bir Seminere İmza Attık!

26.Mayıs.2016

Çağrı merkezi sektörünün bilgi merkezi olarak, kişisel verilerin gizliliği ve korunması ile kişilerin izni olmadan ticari amaçlı iletişim kurulmasının önüne geçen yasal düzenlemeler hakkında düzenlediğimiz seminerimiz yoğun ilgi gördü. Seminerde, Derneğimizin avukatı ve Hukuk ve Dijital Kimlik Danılmanı Emre Berk tarafından, veritabanlarının izinli sayılabilmesi için gereklilikler aktarıldı ve kişisel verilerin korunmasına ilişkin yapılması gereken hazırlıklar konusunda sektör profesyonelleri detaylı olarak bilgilendirildi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Seminerine Katıldık!

12.Mayıs.2016

Mesleki Yeterlilik Kurumu(MYK) tarafından Mayıs ayı içinde Ankara’da sınav merkezi olmak isteyen kuruluşlara yönelik bilgilendirmenin yapıldığı 2 gün süren seminerine katıldık. Mesleki Yeterlilik Kurumu faaliyetleri, Ulusal Yeterlilikler,Ulusal Meslek Standartları, Yetkilendirme Süreci ve Portal Kullanımı, Yetkilendirme Kriterleri gibi konular yoğun bir şekilde işlenerek sektörümüzü etkileyen oldukça faydalı bilgiler edindik.

Üye Toplantımızı 9 Mayıs Tarihinde Gerçekleştirdik!

09.Mayıs.2016

9 Mayıs tarihindeki YK toplantımızı tüm üye temsilcilerimiz ile birlikte gerçekleştirdik. Derneğimizin 2016-2019 strateji toplantısı çıktıları hakkında bilgilendirme ve konuların delegasyonunu yaptığımız, üyelik başvurularının değerlendirdiğimiz, yeni üye kurum temsilcileri ile tanışma gerçekleştirdiğimiz toplantımıza ilgi ve katılım oldukça büyüktü.

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

09.Mayıs.2016

ÇMD üyeleri arasına Aktif Yatırım Bankası A.Ş.'nin katılması ile birlikte Derneğe üye olan firma sayısı 51 oldu.

4. Müşteri Hizmetleri Zirvesinin Açılışını Yönetim Kurulu Başkanımız Metin Tarakçı Gerçekleştirdi!

04.Mayıs.2016

Nice Medya tarafından 4 Mayıs 2016 tarihinde Maslak’ta bulunan Steigenberger Hotel’de düzenlenenen 4.Müşteri Hizmetleri Zirvesinin açılış konuşmasını her yıl olduğu gibi bu yıl da Yönetim Kurulu Başkanımız Metin Tarakçı gerçekleştirdi.

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

22.Nisan.2016

ÇMD üyeleri arasına Akkoyunlar Otomotiv İletişim Tekstil San. ve Dış.Tic.Ltd.Şti.'nin katılması ile birlikte Derneğe üye olan firma sayısı 50 oldu.

Yönetim Kurulu Toplantımızı 20 Nisan Tarihinde Gerçekleştirdik!

20.Nisan.2016

Yönetim Kurulu Üyelerimiz toplantımızda yeni üyelik başvurularını değerlendirirken, Derneğimizin sosyal medya hizmeti alması, ödül organizasyonu ile ilgili aksiyonlar, sektörümüzü etkileyen önemli gündemlerden olan mesleki sertifikasyon sınav merkezi gibi gündemdeki konularla ilgili bilgi paylaşımında ve görüş alışverişinde bulundular.

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

14.Nisan.2016

ÇMD üyeleri arasına Procat Danışmanlık Yazılım Telekomünikasyon Paz.Tic.A.Ş.'nin katılması ile birlikte Derneğe üye olan firma sayısı 49 oldu.

ÇMD 2016-2019 Stratejilerimizi Belirlemek Üzere Çalıştay Gerçekleştirdik!

06.Nisan.2016

8 yıldır başarılı bir şekilde faaliyetlerini sürdüren Derneğimizin daha etkin bir çalışma sistemi içerisinde 2016-2019 dönemi faaliyetlerinin planlanması,stratejilerinin belirlenmesi birbirinden önemli gündemlerin önceliklendirilmesi amacıyla Cemile Sultan Korusunda strateji toplantımızı gerçekleştirdik. Yönetim Kurulu Üyelerimiz, danışman firmanın moderasyonu eşliğinde derneğimizin 3 yıllık faaliyet planında odaklanılması gereken konu başlıklarını , adımları ve çıktıları belirleyerek oldukça verimli ve keyifli bir gün geçirdik.

ÇMD Başkanımız Metin Tarakçı, Albaraka Türk Katılım Bankası "Dijital Dönüşüm Konferansı" nda, Çağrı Merkezi Sektörünün Geleceğini Anlattı!

17.Mart.2016

Yönetim Kurulu Başkanımız Metin Tarakçı, Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından düzenlenen "Dijital Dönüşüm Konferansı’’nda konuşmacı olarak yer aldı ve çağrı merkezi sektörünün geleceği hakkındaki öngörülerini paylaştı.

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

10.Mart.2016

ÇMD üyeleri arasına Ttnet A.Ş. firmasının katılması ile birlikte Derneğe üye olan firma sayısı 48 oldu.

ÇMD YK Başkan Yardımcıları Belirlendi!

10.Mart.2016

4. Dönem Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile ilk Yönetim Kurulu toplantımızı gerçekleştirdik ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz arasından 4 Başkan Yardımcımızı oybirliği ile seçtik. Yeni dönemde Başkan Yardımcıları olarak görev yapacak isimler şöyle belirlendi; ASSISTT-Gürcan Aladinli, ALONET-Haktan Saran, AVEA-Eniz Akdağ, TELEPERFORMANCE-Engin Utkan.

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

10.Mart.2016

ÇMD üyeleri arasına T.C.Ziraat Bankası A.Ş.'nin katılması ile birlikte Derneğe üye olan firma sayısı 47 oldu.

İŞKUR, ÇMD Üye Toplantısına Katıldı

04.Mart.2016

ÇMD merkezinde gerçekleştirilen üye toplantısına davetli olan İŞKUR Genel Müdürlüğü, Aktif İşgücü Hizmetleri Daire Başkanı Sn. Mehmet Aslan ve İŞKUR İstanbul İl Müdürü Sn. Muammer Coşkun, İŞKUR’un aktif istihdam politikaları ve çalışmaları hakkında ÇMD Üyelerini bilgilendiren bir sunum yaptı.

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

29.Şubat.2016

ÇMD üyeleri arasına Asseco SEE firmasının katılması ile birlikte Derneğe üye olan firma sayısı 46 oldu.

Çağrı Merkezleri Derneği’nde Metin Tarakçı bir kez daha başkanlığa seçildi!

18.Şubat.2016

Sektöre yön veren lider şirketlerin bir araya gelerek oluşturdukları Çağrı Merkezleri Derneği Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, 17 Şubat 2016 tarihinde Raffles Hotel’de gerçekleştirildi. Tek aday olarak seçimlere giren Metin Tarakçı, oybirliği ile bir dönem daha Çağrı Merkezleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Metin Tarakçı başkanlığındaki yeni Yönetim ve Denetim Kurulu, 2019 yılının Şubat ayına kadar görev yapacak.

Aktif Bank’ın çağrı merkezinde sunulan hizmet kalitesi, Çağrı Merkezleri Derneği tarafından verilen EN15838 Hizmet Sertifikası ile tescillendi !

10.Şubat.2016

Aktif Bank, Çağrı Merkezleri Derneği aracılığıyla verilen, Avrupa Birliği standartlarında hizmet sunulduğunu belgeleyen EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikasını almaya hak kazandı ve müşteri iletişim merkezinin stratejisi, süreçleri, çalışan memnuniyeti, altyapı ve sağladığı müşteri memnuniyeti süreçlerini kapsayan denetimleri başarıyla tamamladı.

ÇMD İnsan Kaynakları Komisyonu biraraya geldi!

20.Ocak.2016

Çağrı Merkezleri Derneği insan kaynakları komisyonu sektördeki sorunlara çözümler üretebilmek için hazırlanarak İŞKUR’a iletilecek metnin detaylarını görüşmek üzere bir araya geldi.

İŞKUR ve ÇMD’nin İşbirliği!

08.Ocak.2016

Çağrı Merkezleri Derneği üst yönetimi Ankara İŞKUR Genel Müdürlüğü ile irtibata geçerek sektörün istihdam ile ilgi teşvik ihtiyaçlarını masaya yatırdı.

Çağrı Merkezleri Derneği tarafından verilen EN15838 Hizmet Standardı kapsamında Dialog Müşteri Hizmetleri’nin çağrı merkezlerindeki süreçlerinin başarısı tescillendi

30.Aralık.2015

Dialog Müşteri Hizmetleri A.Ş. Çağrı Merkezleri Derneği aracılığıyla verilen, Avrupa Birliği standartlarında hizmet sunulduğunu belgeleyen EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikası’nı almaya hak kazandı ve müşteri iletişim merkezinin stratejisi, süreçleri, çalışan memnuniyeti, altyapı ve sağladığı müşteri memnuniyeti süreçlerini kapsayan denetimleri başarıyla tamamladı.

ÇMD’den Milli Eğitim Bakanlığı’na Ziyaret

29.Aralık.2015

Örgün eğitimde meslek liselerinde çağrı merkezi bölümün açılması taleplerini iletmek üzere MEB ile temasa geçen ÇMD Yöneticileri, Müsteşar Yardımcısı Doç.Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu ile Daire Başkanı Şennur Çetin’i makamında ziyaret etti.

Çağrı Merkezi Sektöründe Mesleki Serifikasyon Dönemi

23.Aralık.2015

Derneğimiz tarafından hazırlanan “Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi (Seviye 4)” ve “Çağrı Merkezi Takım Lideri (Seviye 5)” mesleklerine ilişkin, İŞKUR ile işe alım yapan firmalar için, 18.11.2015 tarihi itibariyle mesleki sertifikasyon süreci başladı.

Asgari Ücret Etkileri !

23.Aralık.2015

Son dönemde sektörümüzün ve tüm ülkenin gündemi kuşkusuz asgari ücretteki düzenleme oldu. Çağrı Merkezleri Derneği olarak, vatandaşın gelir seviyesinin yükseltilmesini memnuniyetle karşılamakla birlikte, bu artışın çağrı merkezi firmalarının mali tablo ve nakit akışlarına ciddi boyutta negatif etkisi olacağını düşünmekteyiz.

ÇMD, Türkiye Çağrı Merkezi Sektörünü Yurtdışında Temsil Etmeye Devam Ediyor!

07.Aralık.2015

ÇMD’nin 5 yıldır üyesi olduğu ECCCO 'nun (European Confederation of Contact Centre Organisations) yıllık yönetim toplantısı, bu yıl 7 Aralık 2015 tarihinde Polonya'nın Varşova kentinde yapıldı.

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

23.Kasım.2015

ÇMD üyeleri arasına BSH Çağrı Merkezi'nin de katılması ile birlikte Derneğe üye olan firma sayısı 49 oldu.

Kamu Çağrı Merkezlerinde Eğitimin Adresi ÇMD!

13.Kasım.2015

Kamu Kurumları, çağrı merkezlerinde ihtiyaç duydukları eğitimler için Çağrı Merkezleri Derneğini tercih etmeye devam ediyor. Son olarak, Vergi İletişim Merkezi (VİMER 444 0 189 ) bünyesinde görev yapan 180 çağrı merkezi personeline “Telefonda Etkili İletişim, Motivasyon ve Takım Olma” eğitimleri veren ÇMD, sektörün eğitim alanında da referans noktası olmaya devam ediyor.

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

30.Ekim.2015

ÇMD üyeleri arasına Pusula Call Center'ın de katılması ile birlikte Derneğe üye olan firma sayısı 48 oldu.

Çağrı merkezi sektörü 83 bin kişiye istihdam sağlayarak 2015 yılında da bölgesel kalkınmaya katkı sağlayan en stratejik iş alanlarından biri oldu!

08.Ekim.2015

ÇMD ve IMI Conferences işbirliğinde yapılan araştırma raporuna göre Türkiye çağrı merkezi sektörü 2015 yılında istihdam açısından %4 oranında büyüyerek 83 bin kişiye istihdam sağladı. Sektörün Pazar büyüklüğü ise %6 büyüme ile 3,6 milyar TL’ye ulaştı. Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun ve Uygulama Esaslarının etkisi, teşviklerin yeterli seviyede olmaması ve dönemsel olarak yaşanan genel ekonomik belirsizlikler nedeniyle büyüme hızı geçtiğimiz yıllara göre düşüş göstermiş oldu.

2015 Türkiye Çağrı Merkezi Pazar Araştırması sonuçlarımız

08.Ekim.2015

ÇMD olarak IMI Conferences işbirliğinde ve Net Araştırma şirketi proje yönetiminde gerçekleştirdiğimiz, 2015 Türkiye Çağrı Merkezi Pazar Araştırması sonuçlarını geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz basın toplantısı ile kamuoyuna açıkladık.

Çağrı Merkezleri Derneği “2015 Türkiye Çağrı Merkezi Sektörü Pazar Araştırma Sonuçları” nı Basın Toplantısı İle Kamuoyuna Açıkladı!

06.Ekim.2015

Çağrı Merkezleri Derneği “2015 Türkiye Çağrı Merkezi Sektörü Pazar Araştırma Sonuçları” nı Basın Toplantısı İle Kamuoyuna Açıkladı!

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler!

01.Eylül.2015

ÇMD üyeleri arasına Doğuş Otomotiv'in de katılması ile birlikte Derneğe üye olan firma sayısı 47 oldu.

Dialog Çağrı Merkezi’ne EN15838 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Standardı Eğitimi gerçekleştirdik !

31.Ağustos.2015

Dialog Çağrı Merkezi kalite ekibine Ağustos 2015’te EN15838 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Standardı için eğitim gerçekleştirdik ve soruları yanıtladık,

ÇMD Ekibi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndaydı

27.Ağustos.2015

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun kapsamında yayınlanan yönetmeliğin uygulamada yaratabileceği sıkıntıları yetkililerle paylaşmak üzere Gümrük ve Ticaret Bakanlığını ziyaret ettik.

Kariyer Günü'ne Katıldık!

25.Ağustos.2015

Dernek olarak destek olduğumuz, ÇSGB, AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından Türkiye'de Mesleki ve Teknik eğitimin kalitesinin arttırılması hibe programı kapsamında ''Çağrı merkezi operatörlüğü modüllerinin geliştirilmesi '' projesinin kariyer günü toplantısı, 21 Ağustos Cuma günü Aydın Anemon Hotel'de keyifli geçti.

Üniversitelerin Çağrı Merkezi Bölümlerine İlgi Artıyor

12.Ağustos.2015

2015 – 2016 eğitim ve öğretim yılında 20 üniversitede çağrı merkezi hizmetleri ön lisans programı, öğrenci kabulüne başladı.

ÇMD’den BTK Başkanına Hayırlı Olsun Ziyareti

03.Ağustos.2015

Çağrı Merkezleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin Tarakçı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Sn. Dr. Ömer Fatih Sayan’ı yeni görevi nedeniyle tebrik ve hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Derneğimize Katılan Yeni Üyeler

09.Temmuz.2015

ÇMD üyeleri arasına Arçelik A.Ş.'nin de katılması ile birlikte Derneğe üye olan firma sayısı 46 oldu.

Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mayıs ve Haziran Aylarında Toplandı!

30.Haziran.2015

Çağrı Merkezleri Derneği, düzenlediği Yönetim Kurulu Toplantıları ile çağrı merkezi sektörünün 2015 yılı gündemlerini değerlendirdi.

Çağrı Merkezi Gündemi

30.Haziran.2015

Çağrı merkezi sektörü özellikle son 10 yıl içinde büyük bir dönüşüm geçirerek bugün 80.000 kişiye istihdam sağlayan ve 3,4 milyar TL pazar değerine ulaşan, 50’ye yakın ilde faaliyet gösteren, Türkiye’nin en stratejik iş kollarından birisi haline gelmiştir. Türkiye’de son yıllarda bir çok pazarda durgunluk yaşandığı dönemlerde bile, bu pazarlardaki gelişmelere doğrudan bağlı olan çağrı merkezi pazarının çift haneli rakamlarla büyüme gösterdiğini görüyoruz.

Dernek Yöneticilerimiz ile Takım Liderlerimizin Geleneksel Buluşması Gerçekleşti

17.Haziran.2015

ÇMD tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen “ÇMD Yöneticileri ile Takım Liderleri Buluşması” etkinliği bu yıl da yüksek bir katılım ile gerçekleşti. Genç liderlerle sektörün gelişimi ve çalışan memnuniyeti konularında sohbet eden ÇMD Yöneticileri, kendi tecrübelerini de paylaşarak tavsiyelerde bulunurken, Takım Liderlerinden de görüş ve önerilerini aldı.

3. Call Center Zirvesi Açılış Konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanımız Metin Tarakçı Gerçekleştirdi!

08.Haziran.2015

05 Haziran Cuma günü Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen 3. Call Center Zirvesi'nin açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanımız Metin Tarakçı gerçekleştirdi.

İzinli Pazarlama Konusundaki Temaslarımızı Sürdürüyoruz

08.Haziran.2015

ÇMD Başkanımız Metin Tarakçı, izinli pazarlama yasasına dair son gelişmeleri değerlendirmek üzere Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Perakende ve Elektronik Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Adem Başar’ı ziyaret etti.

Hizmet İhracatı Stratejisi Çalıştayı’na Katıldık

25.Mayıs.2015

ÇMD olarak, Ekonomi Bakanlığı tarafından İzmir’de düzenlenen Hizmet İhratacatı çalıştaya katıldık ve döviz kazandırıcı hizmet ticaretinin desteklenmesi hususundaki görüşlerimizi yetkililerle paylaştık.

Derneğe Katılan Yeni Üyeler !

14.Mayıs.2015

ÇMD Ailesine katılan her yeni üye, Derneğin temsil gücünü arttırmaya devam ediyor.

"Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun" yürürlüğe girecek!

15.Nisan.2015

"Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun" 1 Mayıs 2015 tarihinde yürürlüğe girecek. Dolayısıyla Mayıs ayı itibariyle izni olmadan hiçbir tüketiciye kısa mesaj, e-posta gönderilemeyecek, sesli arama yapılamayacak. ÇMD olarak bu uygulamanın tüm çağrı merkezi sektörünü, özellikle de ticari faaliyetlerin daralması ile Anadolu’daki çağrı merkezlerimizin iş hacmini önemli ölçüde etkileyeceğine bir kez daha dikkat çekiyoruz.

ÇMD Sektör Buluşmasına Yoğun İlgi

13.Nisan.2015

ÇMD Sektörün tüm paydaşlarını geleneksel sektör buluşmasında bir araya getirdi.

Çağrı Merkezleri Derneği Tarafından Düzenlenen Geleneksel Sektör Buluşması, “İletişimin Merkezi, İstihdamın Öncüsüyüz” temasıyla 10 Nisan’da Gerçekleşecek

01.Nisan.2015

Çağrı Merkezleri Derneği (ÇMD), her yıl geleneksel olarak düzenlediği sektör buluşması etkinliğini bu yıl 10 Nisan 2015 tarihinde İstanbul’da, Shangri-La Bosphorus Otel’de gerçekleştirecek. Bu önemli buluşmada içkaynak ve dışkaynak çağrı merkezlerinin üst düzey yöneticileriyle, sektöre hizmet veren tedarikçilerin üst düzey yöneticileri ve önemli kamu kurumlarındaki değerli yetkilileri bir araya gelerek sektörün mevcut durumunu değerlendirirkeni geleceğine dair paylaşımlarda da bulunacaklar.

Brisa Hizmet Kalitesi Belgelendi

16.Mart.2015

Brisa Müşteri İletişim Merkezi, pek çok iş sürecini kapsayan bir dizi zorlu denetimden başarıyla geçerek Avrupa Birliği standartlarında hizmet verdiğini belgelemiş oldu. Çağrı Merkezleri Derneği aracılığıyla verilen Avrupa Birliği standartlarında hizmet sunulduğunu belgeleyen EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

Derneğe Katılan Yeni Üyeler

10.Mart.2015

ÇMD Ailesine katılan her yeni üye, Derneğin temsil gücünü arttırmaya devam ediyor, üyeler de sektörü temsil eden bir Sivil Toplum Kuruluşu çatısı altında güç birliği oluşturmanın avantajlarından faydalanıyor. Vestel ve Erişim gibi yeni iki üye katılımı ile üye sayısını 45’e yükselten ÇMD, sektörün %90’ından fazlasını temsil eden bir meslek birliği konumunda.

ÇMD YK Toplantısına Yoğun İlgi

03.Mart.2015

Mart ayında 2015 yılının ilk ÇMD yönetim kurulu toplantısı geniş katılımlı olarak gerçekleştirildi.

Mesleki Yeterlilikler Onaylandı

02.Mart.2015

Çağrı Merkezleri Derneği tarafından hazırlanan ulusal yeterlilikler onaylanarak resmiyet kazandı ve yürürlüğe girdi.

İzinli Pazarlama

01.Ocak.2015

Bu sayımızda sizlerle 1 Mayıs 2015 tarihinde yürürlüğe girecek olan 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanunun sektörümüze etkileri ile ilgili bazı değerlendirmelerimi ve öngörülerimi paylaşmak istiyorum.

Ulusal Kanal'da Atıf Ünaldı'nın canlı yayın konuğu olduk

27.Aralık.2014

Yönetim Kurulu Başkanımız Metin Tarakçı, 27 Aralık Cumartesi günü, Ulusal Kanal'da Atıf Ünaldı'nın canlı yayın konuğu oldu. Yayında, Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanunun (izinli pazarlama) sektörümüze etkileri paylaşıldı.

2015-2019 Ulusal e-Devlet Stratejisi ve Eylem Planı Projesine ÇMD Desteği

25.Aralık.2014

T.C Ulaştırma, Denizcilik ve Haberlesme Bakanlığı tarafından 23 Aralık tarihinde Ankara Mövenpick Hotel’de düzenlenen “ Vatandaş ve e- Devlet Ara Yüzünde Çağrı Merkezleri” konulu çalıştaya ÇMD de davet edildi ve çalıştaya YK Başkanımız Metin Tarakçı ile birlikte Genel Sekreterimiz Demet Koçkal katılım gösterdi.

ÇMD YK Üyeleri 2014 Yılı Kapanış Toplantısında Biraraya Geldi

18.Aralık.2014

Çağrı Merkezleri Derneğinin 2014 yılı faaliyetlerini değerlendirmek üzere 17 Aralık tarihinde YK Üyelerinin katılımı ile yıl kapanış toplantısı gerçekleşti.

ÇMD’nin İç Denetimi Denetim Kurulu Üyeleri Tarafından Gerçekleştirildi

18.Aralık.2014

Çağrı Merkezleri Derneği iç denetimini tamamladı.

ÇMD, T.C Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda!

09.Aralık.2014

T.C Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, İç Ticaret Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Adem Başar’ı makamında ziyaret eden ÇMD, 1 Mayıs’ta yürürlüğe girecek e ticaret yasası kapsamında ikincil düzenlemelerin oluşturulması konusunda önerilerini iletti.

Derneğe Katılan Yeni Üyeler !

05.Aralık.2014

ÇMD Ailesine katılan her yeni üye, Derneğin temsil gücünü arttırmaya devam ediyor, üyeler de sektörü temsil eden bir Sivil Toplum Kuruluşu çatısı altında güçbirliği oluşturmanın avantajlarından faydalanıyor.

Tüm Sektör Yöneticilerinin Davetli Olduğu ÇMD Yönetim Kurulu Toplantısı Crowne Plaza’da gerçekleşti!

20.Kasım.2014

İzinli pazarlamayı da düzenleyen yeni Elektronik Ticaret Kanununun 1 Mayıs’ta yürürlüğe girecek olması nedeniyle, akıllarda yer alan sorulara yanıt aramak üzere ÇMD Bilgilendirme Toplantısı düzenledi.

Liselerde çağrı merkezi bölümünün açılmasına destek veriyoruz.

17.Kasım.2014

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından Türkiye’de Mesleki ve Teknik eğitimin kalitesinin arttırılması hibe programı kapsamında ‘’Çağrı Merkezi Operatörlüğü Modüllerinin Geliştirilmesi ‘’ projesi için Aydın Efeler Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin başvurusu kabul edilmiş ve çalışmalara başlanmıştır.

Tele-Satış ve Tele-pazarlama hizmetlerinde yeni dönem!

11.Kasım.2014

İzinli pazarlamayı da düzenleyen yeni Elektronik Ticaret Kanunu 1 Mayıs’ta yürürlüğe giriyor. Kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte, toplam büyüklüğü 1,6 milyar Doları geçen Türkiye çağrı merkezi sektöründe taşlar yerinden oynayacak.

ECCCO AWARDS 2014'e ÇMD olarak katılım gösterdik

10.Kasım.2014

ECCCO’nun (European Confederation of Contact Centre Organisations) bu yılki “ECCCO Awards” etkinliği 3 Kasım tarihinde Londra’da gerçekleşti. ECCCO’ya Türkiye’deki çağrı merkezi sektörünü temsilen üye olan Çağrı Merkezleri Derneği de ödül törenine, geçtiğimiz yıl en iyi çağrı merkezi seçilen AVEA’yı davet ederek katılım sağladı.

Çağrı merkezleri 2 Milyara yakın “ALO” dedi

24.Ekim.2014

44 üyesi ile birlikte sektörün yaklaşık yüzde 90’ını temsil eden Çağrı Merkezleri Derneği’nin IMI Conferences işbirliğiyle gerçekleştirdiği, Türkiye çağrı merkezi sektörü hakkında yapılmış en güncel ve kapsamlı çalışma olan “TÜRKİYE ÇAĞRI MERKEZLERİ SEKTÖR ARAŞTIRMASI” sektör büyüklüğü ve gelecek vizyonu hakkında en kapsamlı sonuçları ortaya koyuyor. Sektörde faaliyet gösteren 212 firma ile yürütülen çalışma, geçtiğimiz senenin rakamsal verilerini de detaylı bir şekilde analiz ediyor. Buna göre Çağrı Merkezleri geçtiğimiz sene içerisinde 577 milyon kez vatandaşı aradı ve 1.289 milyar kez vatandaş tarafından aranarak toplamda yaklaşık 1.9 milyar kez “ALO” dedi, vatandaşa hizmet verdi.

BloombergHT ana haber bültenine konuk olduk

20.Ekim.2014

Çağrı Merkezleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin Tarakçı, BloombergHT ana haberin yayın konuğu oldu.

Çağrı merkezi sektörü pazarı 1,6 milyar USD seviyesine ulaştı

01.Ekim.2014

Çağrı Merkezleri Derneği, IMI Conferences işbirliğiyle hayata geçirdiği, Türkiye çağrı merkezi pazarı hakkındaki en güncel ve kapsamlı araştırmasını tamamlandı. Sektör,2014 yılında yüzde 14 büyüyerek 80 bin kişilik istihdam kapasitesine ve 1,6 milyar USD pazar büyüklüğüne ulaştı.

Çağrı Merkezleri Derneği, çalışanların mesleki gelişimlerine katkı sağlamak üzere eğitimler vermeye devam ediyor

30.Eylül.2014

Çağrı Merkezleri Derneği olarak; Cigna Finans Emeklilik’in 20 personeline eğitim vermeye başladık.

Çağrı Merkezleri Derneği’nin Ankara ziyareti

24.Eylül.2014

Çağrı Merkezleri Derneği Yöneticileri Hazine Müsteşarlığı, Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç’i i Ankara’daki makamında ziyaret etti.

YK toplantısında ana gündem maddesi sektörün yetişmiş iş gücü ihtiyacı idi

18.Eylül.2014

Çağrı Merkezleri Derneği Yönetim Kurulu Toplantısı 17 Eylül 2014 tarihinde tüm üye Kurum temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Çağrı Merkezleri Derneği’nden genç liderlere tam destek

29.Ağustos.2014

“Çağrı Merkezleri Derneği Yöneticileri ile Takım Liderleri Buluşması” etkinliği yoğun ilgi gördü. Genç liderlerle sektörün gelişimi, çalışan memnuniyeti ve beklentileri konularında sohbet eden Çağrı Merkezleri Derneği Yöneticileri, sektörde başarılı bir kariyer edinebilmek için tavsiyelerini ve tecrübelerini de paylaştı.

BTK etkinliğinde sektörümüzün sorunlarına çözüm aradık

16.Ağustos.2014

Çağrı Merkezleri Derneği, BTK tarafından düzenlenen, BİT ve posta sektörlerinin geliştirilmesine yönelik öneriler konulu toplantıya katıldı

Çağrı Merkezleri Derneği sektör buluşması etkinliği katılımcılardan tam not aldı

11.Ağustos.2014

“2023 Vizyonunda Türkiye ve Çağrı Merkezi Sektörü” konulu etkinliğimize dair gerçekleştirdiğimiz memnuniyet anketimizi tamamladık.

Bir Bakışta İzinli Pazarlama

23.Temmuz.2014

İzinli pazarlama, tüketicilerin kendi izinleri doğrultusunda verdikleri kişisel bilgilerinin kullanılarak ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarına yönelik yapılan pazarlama çalışmalarını kapsamaktadır.

Üniversitelerde Çağrı Merkezi Bölümlerine İlgi Artıyor

15.Temmuz.2014

Çağrı merkezlerine nitelikli yönetici geliştirmek için kurulan Çağrı Merkezi Hizmetleri Ön Lisans Programları bu sene ilk mezunları verdi.

ÇMD Yönetim Kurulu Toplantısı 8 Temmuz 2014 Tarihinde Gerçekleştirildi

08.Temmuz.2014

Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yönetim Kurulu Toplantısı, Dernek merkezinde gerçekleşti ve toplantının odağındaki konu; tele satış ve tele pazarlama alanında hizmet veren çağrı merkezlerini etkileyen “Mesafeli Sözleşmeler Yönetmelik Taslağı” ile Finansal Hizmetlere İlişkin Mesafeli Sözleşmeler Yönetmelik Taslağı” oldu.

Derneğe Katılan Yeni Üyeler

08.Temmuz.2014

ÇMD Ailesine katılan her yeni üye, Derneğin temsil gücünü arttırmaya devam ediyor, üyeler de sektörü temsil eden bir Sivil Toplum Kuruluşu çatısı altında güçbirliği oluşturmanın avantajlarından faydalanıyor.

ÇMD Organizasyonunda Yeni Atamalar

04.Temmuz.2014

Çağrı Merkezleri Derneği bünyesindeki yeni atamalarla organizasyon yapısını güçlendirdi.

2023 Vizyonunda Türkiye ve Çağrı Merkezi Sektörü

20.Haziran.2014

Çağrı Merkezleri Derneği, düzenlediği “2023 Vizyonunda Türkiye ve Çağrı Merkezi Sektörü” konulu etkinlikte çağrı merkezi sektöründeki üst düzey yöneticileri ile kamu kurumlarının yetkilileri biraraya getirerek oldukça verimli ve keyifli geçen bir etkinliğe imza attı.

''Telefon dolandırıcılığı'' İle İlgili Görüşlerimizi Derneğimiz Adına Yönetim Kurulu Üyemiz Cemal Akar Kanal T Ana Haber'de Açıkladı!

28.Nisan.2014

Yönetim Kurulu Üyemiz Cemal Akar, konunun geneline dair görüşlerimizi Dernegimiz adina paylasmak üzere Kanal T Ana Haber programina canlı telefon bağlantısı ile katıldı.

Telefonla dolandırıcılık yapanlar ile çağrı merkezleri aynı kefeye konmamalı!

25.Nisan.2014

Son günlerde artan telefon dolandırıcılığı haberlerini üzüntüyle takip eden ÇMD, bir basın açıklamasıyla kamuoyunu bilgilendirdi.

ÇMD olarak BDDK'yı ziyaret ettik

14.Nisan.2014

Çağrı Merkezleri Derneği olarak üyelerimize ve sektörümüze fayda sağlayabilmek adına, sektörümüzü temsilen kamu kurumlarıyla olan ilişkilerimizi güçlendirmeyi ve sektörümüzü etkileyen düzenlemelerle ilgili gündemleri, gelişmeleri yakından takip edebilmeyi, süreçlere dahil olabilmeyi kurulduğumuz günden bu yana kendimize misyon edindik.

Taslak Ulusal Yeterlilikler Görüşe Çıktı!

02.Nisan.2014

Çağrı Merkezleri Derneği (ÇMD) ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) arasında 27.06.2013 tarihinde imzalanan protokol ile “Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi (Seviye 4) ” ve “Çağrı Merkezi Takım Lideri (Seviye 5)” mesleklerinde Ulusal Yeterliliklerinin hazırlanması konusunda yetkilendirilmiştir.

ÇMD 2013 Faaliyet Raporu'nu Yayınladık!

31.Mart.2014

Dernek olarak 2013 yılı içerisinde üyelerimizin desteği ile gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmaların, projelerin ve gündemlerin özeti niteliğindeki “ÇMD 2013 Faaliyet Raporu” muzu tamamlamış olmanın heyecanını yaşıyoruz.

ÇMD’nin Berlin Çıkarması!

24.Şubat.2014

ECCCO (European Confederation Of Contact Centre Organisations) 2014 yılı gündemlerinin değerlendirildiği toplantıda sektörel gelişmeler hakkında ülkeler arası bilgi alışverişinde bulunuldu.

ÇMD Üyelerİ Yönetim Kurulu Toplantısında Buluştu

12.Şubat.2014

Yönetim Kurulu Üyelerindeki değişiklik ve atamalarla ilgili bilgilendirmenin ardından, Derneğe yeni katılan kurum temsilcilerine de “Aramıza Hoşgeldiniz” denildi, tüm davetliler sektörel gelişmeler, öncelikli gündemler ve derneğin faaliyetleri hakkında bilgilendirildi.

Yatırımlar İç Anadolu ve Karadenİz Bölgelerinde Yoğunlaşacak

10.Şubat.2014

Pazarın büyüklüğünün 1,43 milyar Dolar’a ulaştığını söyleyen ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı Metin Tarakçı, ortalama % 15-20 dolaylarında büyüyen sektörün 2013’te sadece %6 civarında büyüdüğünü ifade etti. Tarakçı, Çağrı merkezi sayısının 2013’de %2,5 arttığını kaydetti

Web Sitemizi Yeniledik

10.Şubat.2014

ÇMD, modern tasarımlı, interaktif, kullanışlı, dinamik ve estetik sitesiyle faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

ÇMD’nin Ankara Ziyareti

22.Ocak.2014

ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı Metin Tarakçı ve YK Üyesi Tolga Başarır, Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Yaman’ı ziyaret etti.

Kalkınma Bakanlığı’na teşvik ihtiyaçlarımız ile ilgili ziyaret gerçekleştirdik

21.Ocak.2014

Sektörümüzün teşvik ihtiyaçlarını görüşmek üzere Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Yaman ile Ankara’daki makamında 21 Ocak Salı günü Yönetim Kurulu Başkanımız Metin Tarakçı ve Yönetim Kurulu Üyelerimizden Tolga Başarır ziyarette bulundu.

CPP Türkiye’nin Hizmet Kalitesi Tescillendi

10.Ocak.2014

ÇMD’nin Türkiye’de yaygınlaştırmaya çalıştığı, çağrı merkezleri için özel hazırlanmış içeriğe sahip ve pek çok iş sürecini kapsayan bu standart için çağrı merkezi firmaları bir dizi denetimden geçmektedirler.

Derneğe Katılan Yeni Üyeler

01.Ocak.2014

Alonet Bilgi Teknolojileri A.Ş. ‘nin de Ocak 2014 itibari ile aramıza katılması ile derneğimize üye olan kurum sayısı 42 oldu.

Çağrı merkezi sektörü hakkındaki en güncel ve kapsamlı araştırma tamamlandı

10.Ekim.2013

Çağrı Merkezleri Derneği’nin IMI Conferences işbirliğiyle hayata geçirdiği, Türkiye çağrı merkezi sektörü hakkında yapılmış en güncel ve kapsamlı araştırma olma özelliğini taşıyan çalışmanın sonuçları 10 Ekim Perşembe günü düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla paylaşıldı.

Çağrı Merkezleri Derneği 11. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Şurasında Yer Aldı

04.Ekim.2013

5-7 Eylül tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezinde, Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün açılışı ile gerçekleşti.

ÇMD’nin geleneksel olarak düzenlediği “Üye Buluşması” bu yıl da oldukça keyifli geçti

17.Eylül.2013

Çağrı Merkezleri Derneği’nin üyesi olan 40 kurumun temsilcileri, 10 Eylül Salı akşamı A’jia Hotel’de düzenlenen özel davette buluştu.

Türkiye'nin Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcilerini Yetiştiriyoruz!

24.Temmuz.2013

Çağrı Merkezleri Derneği (ÇMD) ve Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BÜSEM) , BÜSEM’in İŞKUR ortaklığı ile düzenlediği Çağrı Merkezi Müşteri Temsilciliği ve Çağrı Merkezi Müşteri İlişkileri Yöneticiliği Kursları kapsamında, mesleğe yetişmiş iş gücü sağlamak amacıyla staj ve istihdam konularında işbirliği yapacaklar.

Çağrı merkezi sektörü için Ulusal Mesleki Yeterlilikler hazırlanmaya başlandı

23.Temmuz.2013

ÇMD, Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanlığı tarafından çağrı merkezi sektöründeki Müşteri Temsilcisi ve Takım Lideri mesleklerine ilişkin Ulusal Yeterlilikler’in hazırlanması konusunda yetkilendirildi.

Çağrı merkezi sektörü “Ulusal Meslek Standartları”na kavuştu

30.Mayıs.2013

Çağrı Merkezleri Derneği’nin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olan Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile birlikte çağrı merkezi sektöründeki müşteri temsilcisi ve takım lideri meslekleri için hazırladığı “Ulusal Meslek Standartları” Resmi Gazete’de yayınlandı.

MEB Çalıştaylarına Katıldık

11.Nisan.2013

Avrupa Birliği, Milli Eğitim Bakanlığı ve Yüksek Öğretim Kurumu işbirliği ile

İzinli Pazarlama

27.Nisan.2015

ÇMD Röportaj

20.Haziran.2014