Derneğimizin Yeni Üyesi İstanbul Varlık

Türkiye'nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co’nun bir iştiraki firması olan İstanbul Varlık Yönetim A.Ş derneğimizin yeni üyesi oldu.  1996 yılında bağımsız bir finansal danışmanlık firması olarak kurulan İstanbul Varlık, Nisan 2009 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) izniyle faaliyetlerine başladı. İstanbul Varlık, BDDK tarafından denetlenen Finansal Kurumlar Birliği üyesi bir varlık yönetim şirketidir.

Şirket, Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri ile Kasım 2009’da gerçekleştirdiği gelir paylaşımı anlaşmasıyla, kurumsal Tahsili Gecikmiş Alacak (TGA) portföyünü gelir paylaşımı yöntemi ile satın almıştır. Bu anlaşma, özel banka ile varlık yönetimi şirketi arasında yapılması yönüyle Türkiye’de ilk defa gerçekleşmiştir. İstanbul Varlık Yönetim A.Ş., bugüne kadar 12 finansal kurumdan bireysel, KOBİ ve kurumsal nitelikli TGA portföyleri devralmıştır.

19 yıldır TGA piyasasındaki faaliyetlerini verimlilik, esneklik ve güven unsurları üzerinde şekillendiren İstanbul Varlık Yönetim A.Ş., 300’e yakın kişiden oluşan geniş kadrosu ve milli sermayesiyle sorunlu alacak tahsil süreçlerinde hızlı, yaratıcı ve etkili çözümler üretmektedir. Şirket, kişiye özel yapıcı yaklaşımıyla müşterilerine esnek çözümler sunarak borçlarını en kısa sürede kapatmalarına destek olmayı ve bu kişilerin hızla tekrar kayıtlı ekonomiye kazandırılmasını amaçlamaktadır.

İstanbul Varlık Yönetim A.Ş., bugüne kadar 200 binden fazla müşterinin sorunlarına çözüm getirip finansal özgürlüğüne kavuşmasını sağlamıştır.