11 Ocak Tarihinde Yönetim Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik

Yönetim kurulu üyelerimiz, 2023 yılının ilk yönetim kurulu toplantısı için 11 Ocak tarihinde bir araya geldiler. Uzun bir aranın ardından ilk kez yüz yüze gerçekleştirilen toplantı, yönetim kurulu başkan yardımcılarımızdan Haktan Saran’ın ev sahipliğinde, AssisTT Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşti.

Toplantımızın ilk bölümünde, yeni dönem yönetim kurulumuzun öncelikli gündemi arasında yer alan derneğimizin isminin değişikliği konusundaki öneriler görüşüldü. Buna göre “çağrı merkezi” isminin yaptığımızın işin içeriğini tam olarak karşılayamadığı ve içerisinde bulunduğumuz çağın ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak mesleğimizi daha iyi anlatan bir hale getirilmesi, üye profilinin çeşitlendirilmesi, konuyla ilgili tüm üyelerin bilgilendirilerek gerekli hazırlıkların yapılması ve Mart ayı içerisinde de Olağanüstü Genel Kurulu Toplantısı planlanarak resmi sürecin başlatılabileceği görüşüldü.

Toplantımızın devam eden bölümünde, her yıl gerçekleştirdiğimiz Türkiye Çağrı Merkezi Pazarı Verileri Araştırma Raporu’nun 2022 yıl sonu verilerine ilişkin hazırlıkları ile ilgili de bilgilendirmeler yapıldı. Bu yıl araştırma raporunun içeriğinin genişletilmesi ve daha derin analizlere yer verilecek bir yapıya ulaşması adına yürütülen iş birliği ve stratejik iş ortaklığı süreçleri alternatifleri değerlendirildi.

2023 yılında hayata geçirilmesi planlanan üye toplantıları ve etkinlikleri gösteren etkinlik takvimi görüş ve onaya sunuldu. İçerik ve konsept değişikliği ile yeniden uygulamaya alınan üye toplantılarından ilkinin 8 Şubat Çarşamba günü Kulis Maslak’ta gerçekleştirileceği belirtildi ve içeriği ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantı, yeniden yapılandırılan komitelerin çalışmaları hakkında güncel bilgilendirmelerin komite başkanları tarafından yapılmasıyla devam ederken, 6. Altın Kulaklık Ödülleri başvuru detaylarına dair hatırlatmalar yapıldı. Son olarak da Derneğin 2023 yılına ilişkin taslak bütçesi değerlendirildi ve küçük revizyonlarla onaylandı.