ÇMD Başkanımız Metin Tarakçı, Albaraka Türk Katılım Bankası "Dijital Dönüşüm Konferansı" nda, Çağrı Merkezi Sektörünün Geleceğini Anlattı!

Yönetim Kurulu Başkanımız Metin Tarakçı, Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından düzenlenen "Dijital Dönüşüm Konferansı’’nda konuşmacı olarak yer aldı ve çağrı merkezi sektörünün geleceği hakkındaki öngörülerini paylaştı.

Dernek Başkanımız yaptığı sunumda; gelişen teknoloji ile çağrı merkezlerinde sunulan hizmetlerin telefon dışında chat, e-mail, sosyal medya, IVR, SMS gibi çeşitli kanallarla zenginleştiğini belirtti. Dijital dönüşüm sonucu yeni iş alanlarının ortaya çıkması ile çağrı merkezlerine de yeni yeni fırsatlar doğduğunu ekledi. Özellikle sosyal medya, daha hızlı geridönüş sağlanabilmesi nedeniyle müşteri hizmetlerinin en aktif yönetilebildiği kanallardan biri haline geldiğini belirterek, diğer yandan 4.5 G’nin hayatımıza girmesi ile görüntülü konuşma ve video gibi uygulamaların yaygınlaşacağı, ses tanıma ve doğrulama sistemleri ile daha hızlı ve bilgi güvenliğini üst seviyede koruyan uygulamaların kullanılacağı, internet ve mobil uygulamaların da müşteri hizmetlerinin yönetimi anlamında önem kazanacağını ifade etti. Dernek Başkanımız Metin Tarakçı , son dönemde gelişen e-devlet uygulamaları ile e-ticaretin de çağrı merkezi kullanım alanlarının artması noktasında önemine değinerek sunumunu tamamladı.