Kale Kilit Derneğimizin Yeni Üyesi Oldu!

1953 yılında temelleri atılan, 1979'daki büyük yatırımı Kale Kilit ile sektöre güçlü bir adım atan,1988 yılında tüm şirketlerini holding çatısı altında toplayan ve  2016 yılında Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisi olma özelliğini taşıyan Çerkezköy Fabrikasını kuran Kale Endüstri Holding A.Ş. sadece Türkiye’de değil, dünya pazarında da söz sahibi bir global marka olarak dev yatırımlara imza atıyor.

Yarım asrı aşan tecrübesi, kurumsal yönetimi, kaliteden taviz vermeyen üretim anlayışı, dinamik ve güçlü yapısı ile Kale Endüstri Holding A.Ş; ulusal, uluslararası ve bölgesel yatırım gücüyle ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayarak büyümeye devam ediyor.

Kale Endüstri Holding'e bağlı şirketler; kilit dışında, silindir, elektronik kilit, elektronik geçiş kontrol sistemleri, çelik kapı, para kasası, yangın kapısı, pencere sistemleri, sigortacılık hizmetleri ve alarm güvenlik hizmetleri sektöründe de faaliyet göstermektedir.

Yarım asrı aşan tecrübesi, kurumsal yönetimi, kaliteden taviz vermeyen üretim anlayışı, dinamik ve güçlü yapısı ile Kale Kilit, her geçen gün yatırımlarına hız vererek büyümeye, ulusal, uluslararası ve bölgesel yatırım gücüyle ülke ekonomisine ciddi katkı sağlamaya, sanayi üretiminde önemli bir rol oynamaya devam ediyor. 

Kale Kilit, sadece Tür​kiye’de değil, dünya pazarında da söz sahibi bir markadır. Profesyonel AR-GE ekibi ve yaklaşık 1600 kişiden oluşan personel sayısı, 8 ürün grubu altında 350’nin üzerinde ve her ihtiyaca uygun ürün seçeneği, Türkiye genelinde yaygın satış ağıyla her noktaya ulaşma ayrıcalığı, son 10 yıldır kendi alanında ihracat şampiyonu olması, sektörünün ilk AR-GE merkezini açarak yenilikçi ürün yaklaşımını sürdürmesi, Türkiye kilit ihracatının % 65’ini gerçekleştirmesi ve her yıl düzenli olarak 70 ülkeye ihracat yapması, yıllardır Türkiye’nin en çok bilinen ve tercih edilen kilit markası olma özelliği ve yıllardır İSO ‘Türkiye’nin ilk 500 Sanayi Kuruluşu’ sıralamasında yer alma başarısı; Kale Kilit’i dünyanın en güvenilir markası durumuna getirmiştir. 

Kale Kilit, dünya piyasasında rekabetini güçlendirmek ve dünya standartlarındaki ürün yelpazesini devam ettirmek için dev bir adım daha atarak, yalnızca bölgenin değil, Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisini kurmuştur. Kale Endüstri Holding bünyesindeki tüm grup şirketlerinin ürünlerinin tek bir çatı altında birleştirileceği ve üretileceği Çerkezköy Fabrikası, hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisi olmuştur. 

Hızlı ve istikrarlı büyüme trendini yatırımlarla güçlendiren Kale Kilit’in, en yeni ve modern teknolojilerin kullanıldığı, Çerkezköy Kapaklı Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan fabrikası yaklaşık 120.000 m2 kapalı alana sahiptir


Kale Kilit, Türkiye’nin lider kilit üreticisi olmakla kalmayıp, kilit sektöründe dünyanın en büyük global üreticilerinin hâkim olduğu pazarlarda rakip olmayı başarmış bir markadır. Kilit dendiğinde; her 100 kişiden 98’nin aklına gelen marka Kale Kilit’tir. 

Kale Kilit, yıllardır, İSO ‘Türkiye’nin ilk 500 Sanayi Kuruluşu’ sıralamasında yer alma başarısını devam ettirmektedir.​ 

Kale Kilit, Ar-Ge faaliyetleri ve teknolojik yatırımları ile kendini sürekli yenilemektedir. Ham madde ve yardımcı malzemelerde ise kalite düzeyini, yeni gelişimleri de takip ederek arttırırken, her zaman müşteriye en kaliteli ürünün ulaştırılması adına malzeme ve tedarik zinciri yönetimini geliştirmektedir. Ayrıca, TS EN ISO 9001:2008, ISO 10002:2014, ISO/IEC 27001, TS EN 12209, TS EN 1303, TSE K 568, TS EN 13126-1 ve TS EN 13126-8, TS EN 1935, TS 12655, TS EN 1143, Sepro Belgesi, Rusya GOST Belgesi, Hollanda SKG Belgesi, Almanya IFT Belgesi, G Uygunluk Beyanı, CE Etiketlenmesi, Hizmet Yeterlilik Belgesi ve Yerli Malı belgeleri ile uygunluk ve sağlamlığını garanti altına almaktadır. Yenilikçi anlayışı ile her geçen gün hedefini büyüten Kale Kilit, dünya güvenlik çözümleri sektöründe; mekanik, elektromekanik ve elektronik kilit segmentinde yakaladığı başarıyı ve liderliği sonsuza kadar devam ettirecektir. 

2013 yılında Kale Kilit Çağrı Merkezi kurulmuş ve 2016 yılından itibaren  faaliyetlerini Kale Kilit Müşteri Hizmetleri konseptiyle uçtan uca müşteri yönetimi (CRM)sistemini teknoloji ile birlikte yeniden yapılandırarak müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.Son olarak 2018 yılında Çağrı Merkezi& Back Ofis Kale Kilit Servis Hizmetleri ağı ile birlikte farklı bir organisazyon yapısını CRM sistemine dahil etmiştir.