Başkandan Mesaj

Merhaba,
 
Uzun bayram ve yaz tatillerinin ardından yoğun geçecek olan yılın son çeyreğine girdik. Dernek tarafında ve sektörümüzde yoğunlaşan etkinlikler, buluşmalar, projeler bu dönemde hız kazanıyor.

Sektörün bilgi merkezi olarak ihtiyaç duyulan ve talep edilen konularda vereceğimiz seminerlerden ilki GDPR ve KVKK konularına odaklı oldu. Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz seminerimiz yaz ve tatil dönemi olmasına rağmen yine büyük ilgi gördü. Aslında bu konuda sektörümüzde çok ciddi farkındalık oluştuğunu ve firmaların süreçlerini, organizasyon yapılarını bu düzenlemelere uygun hale getirmek üzere pek çok çalışma gerçekleştirdiklerini biliyoruz. Düzenlemeye ilişkin altı çizilmesi gereken detayların yer aldığı etkinliğin, farklı yorum ve uygulamaları daha standart ve doğru hale getirebilmek adına çok faydalı olduğunu söyleyebilirim.

 

Yine bilgi merkezi olmak misyonumuzla her yıl gerçekleştirdiğimiz Türkiye Çağrı Merkezi Pazar Araştırması’nın 2019 yılına ilişkin verileri için de kolları sıvadık. İlk işimiz, üyelerimizden ve ankete katılan firmalardan aldığımız geri bildirimler ile anketimizi geliştirmek ve soru setimizi, sürecimizi sadeleştirmek üzere mini bir anket çalışması yapmak oldu. Sonrasında da yeni bir araştırma şirketini projemizi yönetmesi için belirlemek üzere çok titiz bir değerlendirme süreci geçirdik. Umuyorum 2019 yılındaki Pazar araştırmamız tüm paydaşlarımızın ilgisi ve katılımı ile yine hepimize yol gösteren bir kaynak olarak hazırlanacaktır.

 

Eylül ayında 4.Takım Liderleri Zirvemizi, 300’ün üzerinde genç yöneticimizin katılımı ile gerçekleştirmenin heyecanını yaşadık. Çalışanlarımızın kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak, onları meslektaşlarıyla buluşturmak ve işimizin meslek olarak algılanmasına katkı sağlamak adına bizim için çok önemli bir zirve olduğunun bir kez daha altını çizmek istiyorum. Bu yıl da birbirinden değerli konuşmacılarımız altın değerindeki paylaşımları ve mesajları ile,  soruları ve yorumları ile programa aktif olarak dahil olan katılımcılarımız ile harika bir zirveyi daha geride bıraktık. Katılan herkese teşekkür ediyorum.

 

Bültenimizi keyifle okumanızı dileyerek, 28 Kasım tarihinde, Levent Wyndham Grand Hotel’de düzenleyeceğimiz Geleneksel  Çağrı Merkezi Zirvemize, sektörümüzdeki tüm üst düzey yöneticileri beklediğimizi hatırlatmak istiyorum.

 

Bir sonraki sayımızda görüşmek dileğiyle,

 

ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı

S.Rengin Ağılönü