Başkandan Mesaj

Merhaba,

Son dönemde sektörümüzü etkileyen en kritik konulardan biri; İŞKUR tarafından sağlanan mesleki eğitim kursları, işbaşı eğitim programları ile Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) Uygulama Genelgesi kapsamında düzenlenen mesleki eğitimlerle ilgili olarak yapılan değerlendirmeler neticesinde, çağrı merkezi faaliyetinde bulunan işyerleri ve toptan veya perakende ticaret yapan market ve süpermarketler ile kurs ve/veya program düzenlenmemesi gerektiği, bu kapsamda 09/12/2021 tarihinden itibaren daha önce sözleşmeleri imzalanmış olsa dahi fiili olarak başlatılmamış kurs ve/veya programların başlatılmaması yönündeki karar oldu.

İŞKUR ile yoğun çalışan ve İŞKUR’un bu programlarından, desteklerinden faydalanan sektörümüzü temsilen alınan kararın gerekçelerini anlamak ve önerilerimizi, görüşlerimizi iletmek üzere İŞKUR Genel  Müdürünü en yakın zamanda ziyaret edeceğiz ve üye kurumlarımızı da bilgilendireceğiz.

Yılın son çeyreğinde gerçekleştirdiğimiz 7.Takım Liderleri Zirvesi Webinarımızda 800’e yakın genç yöneticimizle buluşmanın heyecanını yaşadık. Başkan Yardımcılarımız Banu Hızlı, Çağatay Aynur, Haktan Saran ve Zekeriya Arslan ile birlikte açılışını yaptığımız programımızda ilk olarak son dönemde oldukça sevilen ve ilgiyle takip edilen Klinik Psikolog ve Yazar Beyhan Budak, ‘İnsan Nasıl Değişir, Nasıl Değişmez’ isimli sunumuyla yer aldı. Zirvemizin devamındaki bölümünde ise, ‘İnsan Kaynakları Süreçlerinde Takım Liderlerinin Rolü’ başlıklı bir oturumda CMC Turkey İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Barış Şanlıoğlu ve Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Zafer Çavdar ile çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik ve genç yöneticilerimize olan tavsiyelerini aldık. Sektörden Başarı Hikayeleri bölümümüzde de DHL Çağrı Merkezi Müdürü Altınay Akkoyunlu ve Assistt Müşteri Yönetimi Müdürü Serim Yılmaz Tufan’ın ilham veren tecrübelerini dinledik.

Üyelerimizle uzaktan bağlantı yoluyla biraraya geldiğimiz toplantımızda son dönemdeki önemli gelişmeleri birlikte değerlendirdik ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk.

Son dönemde aramıza katılan yeni üyelerimiz Aras Kargo, INGbank ve Hepsiburada’ya hoşgeldiniz diyorum ve yeni yılda herkese sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.

ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı

Rengin Ağılönü