Başkandan Mesaj

Merhaba,

Covid-19 salgınına karşı aşılama çalışmalarına hızla başlanmış olması hepimizi umutlandırsa da henüz toplumumuzda yüksek oranda bir aşılama gerçekleşmemiştir. Ülke olarak açık alanlarda yavaş yavaş normalleşme adımları hayata geçirilmekle birlikte bizim gibi kapalı alanlarda ve sürekli konuşarak icra edilen iş kollarında evden çalışma modelinin bir süre daha tercih edileceğini düşünüyorum.  Dernek olarak üye kurumlarımıza ilettiğimiz tavsiye kararımızda da bu yöndeki görüş ve önerilerimizi paylaşmıştık.

ÇMD Takım Liderleri Zirvemizi bu yıl da çok yüksek bir katılımla gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.  Gelenekselleşen etkinliğimizi 14 Nisan tarihinde web seminer olarak gerçekleştirdik ve Türkiye’nin her yerinden 700’e yakın takım liderlerini, genç yöneticilerimizi ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Zirvemizde, çağrı merkezi sektörünün salgın döneminde, evden çıkamayan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması noktasında çok önemli bir rol üstlendiği ifade ederken, bu süreçte hizmetlerin büyük özveriyle kesintisiz olarak yerine getirilmesinden dolayı tüm çalışanlarımıza da bir kez daha teşekkür ettik.

Zirve programımızda alanında uzman ve değerli konuşmacılarımızdan psikoterapist ve yazar Tuğçe Isıyel; fiziksel bağışıklığımız kadar ruhsal ve duygusal bağışıklığımızı da beslemeliyiz mesajını verirken, Prof. Dr. Taner Damcı; hayatı fark etmek kendimizi fark etmektir başlığında bütünsel sağlıkla ilgili bilgiler paylaştı. Son konuşmacımız yazar ve eğitmen Alper Rozanes ise; her sunum bir fırsattır diyerek fark yaratan sunumlar için katılımcılarımıza tavsiyelerde bulundu, tecrübelerini paylaştı.

Etkinlik sonrası yaptığımız anket sonuçlarında; memnuniyet oranının yüzde 96 olarak çıkması hepimizi mutlu etti ve gururlandırdı. Tüm katılımcılarımıza, konuşmacılarımıza ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum.

 

Bir sonraki sayımızda görüşmek üzere,  sağlıklı günler.

 

ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı

S.Rengin Ağılönü