Çağrı Merkezleri Derneği, Turkcell Global Bilgi’nin Çağrı Merkezindeki Hizmet Kalitesini, EN15838 Müşteri İletişim Merkezi Hizmet Standardı ile Üçüncü Kez Tescilledi

Müşteri deneyimi merkezi Turkcell Global Bilgi, Çağrı Merkezleri Derneği (ÇMD) tarafından verilen, Avrupa Birliği standartlarında hizmet sunulduğunu belgeleyen EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Standardı Sertifikasını aldı.

Düzenlenen törende, ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü, Turkcell Global Bilgi Müşteri Deneyimi ve Kalite Yönetimi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan’ı ve ekibini tebrik ederek sertifikalarını takdim etti.  Ağılönü, “Dernek olarak, hızlı bir gelişim gösteren sektörümüzün sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için hizmet kalitelerinin belgelendirilmesi konusunda çalışmalar yapıyoruz. Çağrı merkezleri için özel hazırlanmış bir içeriğe sahip bu sertifikasyon ile sektörümüzde sunulan hizmetlerde standardizasyon sağlamayı amaçlıyoruz. Sertifikaya sahip olan firmalar süreçlerinin etkinliğini artırıyor ve rekabet anlamında önemli avantajlar elde ediyor. Çalışan memnuniyeti konusunda da gereklilikler içeren bu standart sayesinde iyileşen süreçlerle vatandaşlarımız da daha iyi, güvenli, pratik ve hızlı bir hizmet seviyesine kavuşmuş oluyor” dedi.

İlk olmaktan gururluyuz

Turkcell Global Bilgi Genel Müdür Yardımcısı Erdoğan törende yaptığı konuşmada, “Turkcell Global Bilgi olarak her bir müşterimizin ihtiyaçlarına özel çözümler üretmeyi, bunu yaparken de iş süreçlerimizi uluslararası standartlara uygun teknolojik altyapımızla yönetmeyi önemsedik. Kurulduğumuz günden bu yana en büyük hedefimiz müşteri memnuniyetini daima en üst noktaya taşımak oldu. Bu hedefimize ulaşma yolunda hep ilklere imza atmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bunu tabii ki uzman ekibimiz ve yıllara dayanan tecrübemizle sağladık ve Türkiye’de EN15838 sertifikasını alan ilk çağrı merkezi olduk. Tüm Yönetim Sistemleri (ISO 9001, ISO 27001, ISO 22301, ISO 10002, ISO 18001, ISO 20252, ISO 14001) ile entegre şekilde, ilgili düzenlemeler kapsamında işlerimizi başarı ile yönetmeyi sürdürüyoruz. Bu kapsamda Türkiye’de, standartları bir arada yönetmeyi başaran az sayıda şirketten biri olduğumuzun altını çizmek isterim” diye konuştu.