Çağrı Merkezleri Derneği Tarafından Düzenlenen Geleneksel Sektör Buluşması, “İletişimin Merkezi, İstihdamın Öncüsüyüz” temasıyla 10 Nisan’da Gerçekleşecek

Çağrı merkezi sektörünün yaklaşık %90’ını temsil eden ÇMD tarafından her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen sektör buluşması etkinliği bu yıl, “İletişimin Merkezi, İstihdamın Öncüsüyüz” temasıyla 10 Nisan tarihinde gerçekleşecek. İstanbul Shangri-La Bosphorus Otel’de düzenlenecek etkinlik kapsamında çağrı merkezi sektörüneki tüm paydaşlar önce bir konferans programında, ardından da bir akşam yemeğinde ile bir araya gelerek sektörün değerlendirme fırsatı yakalayacaklar. 

10 Nisan tarihinde düzenlenecek olan etkinliğin açılışını, her yıl olduğu gibi bu yıl da BTK Başkanı Sn Dr. Tayfun Acarer gerçekleştirecek. Konuşmacılar ve davetliler arasında BDDK, T.C Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, T.C Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, T.C Ekonomi Bakanlığı, T.C Sağlık Bakanlığı gibi önemli kurumlardan da yetkililer bulunacak. Shangri-La Bosphorus Otel’de gerçekleştirilecek olan etkinliğe yaklaşık 300 davetlinin katılımı bekleniyor. 

ÇMD Başkanı Metin Tarakçı bu etkinlikle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; “Çağrı merkezi sektörü, özellikle son yıllarda yaşanan atılımla birlikte ülkemizde 80.000’in üzerinde istihdam sağlayan ve 1,6 milyar Doları geçen bir pazara dönüşmüş durumda. Yaratılan yüksek istihdam ve bölgesel kalkınmaya sağlanan katkılar nedeniyle bugün ülkemizin en stratejik sektörlerinden biri haline geldik. Sektörümüzün kendine has dinamiklerini, karşılaştığı sorunları ve olası fırsatları değerlendirebilmek açısından tüm paydaşlarımızı ve kamu kurumlarındaki değerli yetkilileri bir araya getirmek çok değer verdiğimiz bir buluşma. Derneğimizi kurarken sektörü tek çatı altında toplayarak, sektörün bilgi merkezi ve referans noktası olmak üzere edindiğimiz misyonun hayata geçmesinin en önemli göstergesi. Dernek olarak edindiğimiz bu misyon çerçevesinde, artık geleneksel hale getirdiğimiz sektör buluşmaları etkinliğimiz bu sene 10 Nisan tarihinde İstanbul Shangri-La Bosphorus Otel’de düzenliyoruz. 

Etkinliğimizde; çağrı merkezlerini etkileyen önemli yasal düzenlemeler hakkında ilgili yasa koyucular tarafından yapılacak bilgilendirmelere, e- devlet hizmetlerinin geliş,m süreci ve bu süreçte çağrı merkezlerinin yerine, en büyük sorunlarımızdan biri olan çalışan sirkülasyonu ve çözüm önerilerine, syeni iş alanlarımızdan sosyal medyada en iyi müşteri yönetimi hizmetinin nasıl olması gerektiğine yer verirken önemli iş dünyasından önemli bir ismi de konuk konuşmacı olarak ağırıyor olacağız.  

Yaklaşık 300 davetlinin katılmasını beklediğimiz bu özel buluşmada sektörün geleceğine ışık tutmaya devam ederken tüm davetlileri iş ortamının dışında keyifli bir atmosferde bir araya getirmeyi hedefliyoruz.”