Liselerde çağrı merkezi bölümünün açılmasına destek veriyoruz.

Çağrı Merkezleri Derneği olarak yetişmiş işgücü ihtiyacının karşılanması noktasında özel projelere destek vermeyi sürdürüyoruz. Üyelerimizden WIN Bilgi’nin de iştirakçisi olduğu projeye katkı sağlayan derneğimiz, 15 Aralık 2014 tarihinde proje sahibi ve ortakları ile bir araya geldik.  

Türkiye’deki başarılı 69 projeden biri ve Aydın ilinde başarıya ulaşan tek proje olup, bu proje bir yandan sektörün ihtiyacını karşılayacak nitelikte işgücü oluşmasına diğer yandan da gençlerin ekonomik yaşama daha erken girip genç işsizliğinin azaltılmasına cevap vermek için meslek liselerinde çağrı merkezi bölümü açılmasını amaçlayan, mesleki eğitiminden geçmiş devamlı bir iş gücü kaynağı yaratmayı hedeflemektedir. 

Proje ekibinin İngiltere ve Almanya’da ziyaret edebilecekleri çağrı merkezleri ve eğitim kurumları hakkında yönlendirme gerçekleştirdik, eğitim modüllerinin belirlenmesi, sektör araştırma sonuçları  ile ilgili verilerin doğru kullanılması ve ihtiyaç duydukları bilgiler için danışmanlık konularında dernek olarak katkı sağlamaya devam edeceğiz. 

Proje Meslek Liselerinin, Büro Yönetimi Alanına bağlı “Çağrı Merkezi Operatörlüğü” dalının kurulması için gerekli tüm öğretim programı ve ders materyallerinin oluşturulması ve üretilen bu kaynaklarla proje ortağı 3 okulun mezunlarına pilot uygulama yapmayı amaçlamaktadır. Proje ile elde edilen tüm sonuçlar, ders materyalleri ve modüller bir rapor halinde Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne sunulacaktır. 

Projenin sektörümüze sağlayacağı en büyük avantaj, liselerde bölümün okutulması ile meslek olarak algılanması noktasında büyük bir adım olacağını öngörmekteyiz.Detaylı bilgi için http://www.camop.org web adresini ziyaret edebilirsiniz.