Başkandan Mesaj

Sevdiklerimize sımsıkı sarılabilmenin ve özgürce nefes alabilmenin değerini anladığımız bir yılı geride bırakırken, içimizdeki umudun arttığı, yepyeni bir yılı karşılamanın da heyecanını yaşıyoruz. 2021 yılında özlem duyduğumuz sağlıklı ve güzel günlere bir an önce kavuşmayı diliyor, yeni yılınızı kutluyorum.

İçinde bulunduğumuz Covid-19 salgını henüz etkisini kaybetmese de aşının bulunmuş olması tüm dünyayı rahatlatan bir gelişme oldu. Toplumumuzun çoğunluğuna aşılama yapılana kadar veya ilaç bulunana kadar tedbirli yaşam kurallarını hem özel hem de iş hayatımızda uygulamaya devam ediyoruz.  Süreci  ve  kısıtlamaları sektörümüz açısından değerlendirdiğimizde, özellikle sosyal mesafenin korunmasının ve maske kullanımının zorunlu olmasının, çağrı merkezi çalışanlarının tamamının ofisten çalışmaya başlamalarını mümkün kılamadığını önceki mesajlarımızda da ifade etmiştim.  Tüm üyelerimize ilettiğimiz tavsiye kararımızda, ofislere geçiş planlamalarının, 31 Mart 2021 tarihine kadar ertelenmesi gerektiğini ve konu hakkında dikkat edilmesi gereken hususları tüm yönleriyle detaylı olarak paylaştık. Bu konuyla bağlantılı olarak İŞKUR tarafındaki uzaktan eğitime ve evden çalışmaya imkan veren düzenlemenin de 2021 yılında da devam etmesi yönündeki talebimizi de yetkililerle paylaştık, yakın zamanda da talebimiz yönünde revize bir genelgenin yayınlanacağını umuyoruz.

2020 yılının son çeyreğinde web seminer olarak uzaktan gerçekleştirdiğimiz ve 600 kişiye yakın katılımcının olduğu ÇMD 5.Takım Liderleri Zirvemizin memnuniyet anketi sonuçları hepimizi mutlu ederken, 2021 yılı içerisinde bu etkinliği 2 kez planlama konusunda da motive etti. Etkinliğimizin genel memnuniyet oranı %98, konuşmacılar ve seçilen konular için memnuniyet oranı ise %100 olarak iletildi. Bu noktada tüm konuşmacılarımız ve emeği geçen ekibimize bir kez daha teşekkür ediyoruz.  

Sektörün bilgi merkezi olarak her yıl büyük bir titizlik ve özenle hazırladığımız Türkiye Çağrı Merkezi Pazar Araştırmamızı bu yıl yine GFK Türkiye proje yönetiminde gerçekleştiriyoruz. 2020  verilerini içerecek olan çalışmamız online anket ve derinlemesine görüşmelerle yine 2 başlık altında toplanacak olup, veri toplama ve analiz çalışmalarını Ocak ayı içerisinde tamamlamayı,  sonuçları da Şubat ayı sonunda bir basın toplantısı ile kamuoyuna açıklamayı planlıyoruz.

Son dönemde aramıza katılan yeni üyemiz Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye  “aramıza hoşgeldiniz” diyorum ve hepinize tekrar iyi seneler diliyorum. 

 

Bir sonraki sayımızda görüşmek üzere.

 

ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı

S.Rengin Ağılönü