Derneğimiz, Avrupa Müşteri Deneyimi Yönetimi Platformunun (ECCA) Kurucu Üyesi Oldu

Derneğimiz, Avrupa genelinde müşteri deneyimi yönetimi alanında faaliyet gösteren derneklerden oluşan bir platform olarak yapılandırılan European Customer Contact Alliance’ın (ECCA) kurucu üyeleri arasında yer aldı. ECCA’nın amacı, iş alanındaki en iyi uygulamaları paylaşarak, deneyim endüstrisinin profilini Avrupa çapında yükseltmek. 

Destek Odaklı İŞ Birliği Ağı

ECCA platformu, Avrupa çapındaki müşteri deneyimi yönetimi iş alanını geliştirmek, en iyi uygulamaları paylaşmak, CX liderlerinin uluslararası iletişimini güçlendirmek, iş birlikleri yapmak ve projeler geliştirmek için kuruldu. Türkiye ile birlikte, Fransa, İngiltere, Almanya, Portekiz, Belçika, Ukrayna ve Çek Cumhuriyeti’nin de kurucu üyeleri arasında yer aldığı ECCA platformu, Avrupa genelindeki ulusal müşteri deneyimi yönetimi derneklerinin birbirlerini desteklemeye odaklanan bir iş birliği ağı olma özelliğini taşıyor.  Platform, müşteri deneyimi yönetimi alanında, Avrupa derneklerinin iletişim merkezi ve müşteri hizmetleri topluluğu içinde mükemmelliği teşvik etmek, içgörüleri paylaşmak, hem müşteri hem de çalışan deneyimlerini iyileştirmek üzere faaliyetlerini sürdürecek. ECCA’nın amacı sektördeki en iyi uygulamaları paylaşarak, deneyim endüstrisinin profilini Avrupa çapında yükseltmek. 

MDYD Yönetim Kurulu Başkanı Banu Hızlı, MDYD’nin, Avrupa dernekleri ile birlikte ECCA'da kuruluşunda yer almasının, Türkiye'nin müşteri deneyimi yönetimindeki başarısının bir tescili olduğunu vurguladı. Banu Hızlı, uzun süredir temasta oldukları, düzenli toplantılarla bilgi alışverişinde bulundukları platformun artık ECCA adıyla faaliyetlerine daha sistemli ve daha resmi olarak devam edecekleri için çok mutlu olduklarını ifade etti. ECCA’nın kuruluşu hem Türkiye hem de Avrupa müşteri hizmetleri profesyonelleri için önemli bir adım olduğunu da dile getiren Banu Hızlı, “MDYD’nin de kurucu üyesi olduğu Avrupa Müşteri İletişim Birliği platformu olarak Avrupa çapında iletişim merkezi ve müşteri hizmetleri topluluğu içinde mükemmelliği teşvik etmeyi ve içgörüleri paylaşmayı amaçlıyoruz. MDYD’nin ECCA ile birlikte, Türkiye’nin müşteri deneyimi yönetimi alanındaki uluslararası konumunu daha da güçlendirecektir. Avrupa dernekleri olarak, toplumun iyiliği için hem müşteri hem de çalışan deneyimlerini iyileştirmeye çalışırken üyelerimizle birlikte bu heyecan verici yolculukta olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.