Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Banu Hızlı Oldu

Türkiye’deki çağrı merkezlerini tek çatı altında toplayan ilk ve tek aktif Sivil Toplum Kuruluşu olarak 2008 yılından bu yana faaliyet gösteren Çağrı Merkezleri Derneği’nin (ÇMD) Olağan Genel Kurul Toplantısı, 28 Şubat Pazartesi günü gerçekleştirildi. Başkan ve yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesi için seçim yapılan genel kurul sonucunda, derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine, CMC Türkiye CEO’su ve M+ Group İcra Kurulu Üyesi Banu Hızlı getirildi.

Başkanlık görevine oy birliğiyle seçilen Banu Hızlı yaptığı açıklamada, “İlk kez aday olduğum bu seçimlerde ÇMD üyelerinin güvenini ve oylarını almış olmak beni son derece onore etti.  Herkese çok teşekkür ederim ve yeni yönetim – denetim kurulu üyelerimizi de tebrik ederim. Herkesin görüşlerini açıkça ifade edebildiği, tercihlerini özgürce paylaştığı bir seçim gerçekleştirmiş olmamız, hepimiz için memnuniyet verici oldu. Tarafsızlık ilkemizi bozmadan, kurduğumuz birlik ve beraberlik ruhumuzu geliştirerek yeni yönetim ve denetim ekibimizle birlikte sektöre hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Özverili çalışmaları için eski başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden Hızlı, seçim sonuçlarının hem Dernek hem de sektör için hayırlı olmasını diledi.

ÇMD Yeni Dönem Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Asıl Üyeleri:

YÖNETİM KURULU - ASİL ÜYELER

CMC - CEMİLE BANU HIZLI

ARÇELİK - HÜSEYİN ŞERİF BEYAZTAŞ

ASSİSTT  -HAKTAN SARAN

ATOS - MEHMET OKAN GÖZÜTOK

COMDATA - YASİN USLU

DHL - NEŞET SEÇKİN PİKER

ECHOCCS - ZEKERİYA ARSLAN

GLOBAL BİLGİ - ÇAĞATAY AYNUR

HEPSİBURADA - MELİHA AYŞEGÜL TURHAN

MAJOREL - SONER CESUR

PUSULA CALL CENTER - HASAN ADIGÜZEL

TELEPERFORMANCE - TÜLAY DOĞRULAR

TEMPO - CEMAL MURAT AKAR

VODAFONE - EMRE SİLVAN

WEBHELP - METİN TARAKÇI


DENETİM KURULU - ASİL ÜYELER

AKKOYUNLAR - İRFAN AKKOYUN  

İBB - DEVRİM DİLEROĞLU

INGBANK - MUSA KAZIM TEKBAŞ

Banu Hızlı kimdir?

1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olan Banu Hızlı, kariyer hayatına kurumsal bankacılık alanında yönetici adayı programıyla başladı. 1996-2016 yılları arasında sırasıyla Dışbank, BankEuropa, Millennium Bank ve Finansbank’ta Kurumsal Bankacılık, Özel Bankacılık, Kanal Yönetimi gibi alanlarda üst düzey görevler üstlendi.

2016 yılında Türkiye’nin en büyük bağımsız dış kaynak sağlayıcılarından biri olan CMC Türkiye bünyesine Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Hızlı, 2019 yılında Genel Müdürlük görevine atandı. CMC Türkiye’nin Ocak 2020’de M+ Group bünyesine katılmasıyla M+ Group icra kurulu üyelik görevini de üstlendi. Çağrı Merkezleri Derneği’nde son dönemde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak sorumluluk üstlenen Banu Hızlı, aynı zamanda Yönetim Kurulunda Kadın Derneği ve YenidenBiz Derneği’nde aktif rol alıyor.