Dernek Olarak T.C. Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’nü Ziyaret Ettik

Telefon aracılığı ile yapılan dolandırıcılık vakaları hem vatandaşımızı hem de sektörümüzü zor durumda bırakan en önemli sorunlarımızdan biri olmaya devam ediyor. Bu noktada işbirliği yapabileceğimiz önemli kamu kurumlarından biri de Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü olmakta. Özellikle hazırladıkları  kamu spotlarıyla vatandaşı bilinçlendirmeyi amaçlayan kurum yetkilileri ile konuya ilişkin çözüm önerilerimizi ve işbirliği talebimizi iletmek üzere bir görüşme planladık. 

Yönetim Kurulu Başkanımız Rengin Ağılönü, Başkan Yardımcılarımızdan Çağatay Aynur, Eniz Akdağ ve Genel Sekreterimiz Demet Koçkal,  Genel Müdür Ahmet Erdal’ı Ankara’daki makamında ziyaret ettiler. Yaşanan dolandırıcılık olaylarının minimize edilmesi için alınabilecek aksiyonlar üzerine görüş alışverişinde bulunulurken, özelikle kamu spotlarında ve basında çağrı merkezlerini çağrıştıracak görsellerin kullanılmaması gerektiği, bunun sektörümüzün algısını her açıdan olumsuz yönde etkilediğine dair görüşlerimizi Ahmet Erdal Bey’e ilettik. 

Telefonu araç olarak kullanan bu organize suç örgütleri ile çağrı merkezi ifadesinin birlikte kullanılmaması konusundaki hassasiyetimizi anlayışla karşılayan Ahmet Erdal, Derneğimizle birlikte yapılacak projelere sıcak baktıklarını da ifade etti. Derneğimizin yıl sonunda gerçekleştireceği ÇMD 2019 Geleneksel Çağrı Merkezi Zirvesi’ne de katılımı için davet ettiğimiz Ahmet Erdal’ın yanından tekrar görüşmek üzere ayrıldık.