Derneğimize Katılan Yeni Üyeler

Koç Holding bünyesinde, dayanıklı tüketim ve tüketici elektroniği sektörlerinde üretim, pazarlama ve satış sonrası destek hizmetleri ile faaliyet gösteren Arçelik A.Ş. 1955 yılında kurulmuştur. 

Dünyanın en büyük​​ 350 şirketi arasında​​ yer alan​, yurtiçi ve yurtdışında lider pozisyonlar elde eden Koç Holding, faaliyetlerini enerji, otomotiv, dayanıklı tüketim ve finans sektörlerinde yoğunlaştırmaktadır. 

Arçelik A.Ş. ,bugün; dünya çapında 26.000 çalışanı, Türkiye, Romanya, Rusya, Çin ve Güney Afrika’da olmak üzere 14 üretim tesisi, 27 ülkedeki satış ve pazarlama ofisleri ve kendisine ait 10 markasıyla (Arçelik, Beko, Grundig, Blomberg, Elektrabregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy ve Altus) 130 ülkede ürün ve hizmet sunmaktadır. Ocak 2015 tarihinde Tayland Buzdolabı İşletmesinin de temeli atılmıştır. 

Şirket, Türkiye’de ve dünyada ev eşyaları pazarının dikkatle izlenen oyuncularındandır. Türkiye’de beyaz eşya, ankastre ve klima ürün kategorilerinde liderliğini koruyan Arçelik A.Ş., global pazarda hızlı büyümesini sürdürmektedir. Arçelik A.Ş. beyaz eşya sektöründe Avrupa’nın üçüncü büyük beyaz eşya şirketi konumundadır. Şirket, Romanya’da Arctic markası, Güney Afrika’da Defy markası ile pazar lideridir. 

Global beyaz eşya markası Beko, son 7 yılda Avrupa pazarında pazar payını en çok artıran marka konumundadır. İngiltere beyaz eşya pazarının yıllardır lider markası olan Beko, Polonya’da da solo beyaz eşya pazarının lideridir. Ayrıca, Avrupa’nın en büyük beyaz eşya pazarı olan Almanya pazarında da 5 yıl içinde 2 kat büyüyerek en hızlı büyüyen marka olmuştur. 

Arçelik A.Ş., 2014 yılında %13 lük bir büyüme ile 12,5 milyar TL  (5.7 milyar USD/ 4.3 milyar Euro) ciroya ulaşmış ve sektöründe ayrışmaya devam etmiştir. Şirket, gelirlerinin %61’ini uluslararası satışlardan elde etmektedir. 

Arçelik A.Ş., 3.000 yetkili satıcı ve 550 satış sonrası servis noktasını barındıran benzersiz dağıtım ve hizmet ağı ile zengin tedarikçi portföyüne sahiptir. 

Arçelik A.Ş., Türkiye'nin yıllardır tartışmasız patent şampiyonudur ve Türkiye’den Dünya Fikri Haklar Örgütü’ne (WIPO) yapılan uluslararası patent başvurularının 1/3’ünden fazlasını gerçekleştirmektedir. Uluslararası seviyede ise, son 5 yıldır, Arçelik A.Ş. Dünya Fikri Haklar Örgütü’nde en çok Uluslararası Patent başvurusuna sahip ilk 200 şirket arasındaki tek Türk şirketidir. Ayrıca Avrupa Patent Enstitüsü (EPO) 2011-2013 Yıllık Raporlarına göre, EPO tarafından tescil edilen Türk başvurularının yarısından fazlası Arçelik A.Ş.’ye aittir. 

Arçelik A.Ş., “Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın” vizyonu çerçevesinde, büyüyen global bir marka olmaya, her türlü kaynağı en verimli şekilde kullanarak çevreye uyumlu teknolojiler gerçekleştirmeye, tüm süreçlerinde sürdürülebilirlik bilinci ile hareket etmeye devam etmektedir. Şirket, yenilikçilik, teknoloji, tasarım ve üretim tesisleri ile pek çok alanda ulusal ve uluslararası ödüllerin sahibidir. 24 yıllık Ar-Ge çalışmaları ile ulaştığı teknolojik seviyenin sonucu olarak enerji ve su verimliliği, ses seviyesi alanlarında, sınıfının en iyi ürünlerini geliştirmeye devam etmektedir. 

Arçelik A.Ş. 60 yıllık bilgi ve birikimiyle, faaliyet gösterdiği ülkelerde istihdam, büyüme ve katma değer yaratarak sağladığı ekonomik faydanın yanı sıra, toplumsal ve çevresel konularda da öncü faaliyetleriyle “sürdürülebilir gelişim” için çalışmaktadır. Arçelik şirketi ve ürünleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için www.arcelikas.com adresini ziyaret edebilirsiniz.