Başkandan Mesaj!

Merhaba,

2018 yılının 3.çeyreğine girdiğimiz bu dönemde Dernek olarak bu sene ilk kez uygulamaya aldığımız Onursal Üyeliklerimizden bahsetmek istiyorum.

Bildiğiniz üzere Derneğimiz bu sene 10.yaşına giriyor ve geçtiğimiz 10 yıllık süreçte birbirinden değerli sektör yöneticileri, Derneğimizin Yönetim Kurulunda aktif olarak görev aldı. Sektörümüzün %90’ının temsil eden Derneğimizin bugünkü başarısında ve geldiği noktada bu değerli yöneticilerimizin özverili çalışmaları ve emekleri çok büyük. Tüm bu özverili çalışmalar tamamen gönüllülük esasına dayanıyor ve  tek amacımız; sektörümüzü daha iyi yerlere taşımak, sektöre katkı sağlamak. Bu sorumluluğu 3 yıllık  Yönetim Kurulu Üyeliği görevi süresince üstlenmek ve gerek çalışma gruplarımızda gerekse Ankara’daki temaslarımızda Derneğimize destek olmak üzere aktif olarak çalışmak gerçekten sürekliliği olan bir özveri, ilgi ve zaman gerektiriyor.

Dernek tüzüğümüz gereği, üye firmaları temsilen Yönetim Kurulu Üyeliği yapan isimlerin görevden ayrılmaları halinde aynı üye frma o kişinin yerine yeni bir isim atayabilmektedir. Görevden ayrılan bu kişiler derneğe üye olmayan bir kuruma geçtiklerinde ya da profesyonel yaşamlarına sektör dışında devam ettiklerinde Derneğimizle hiç bir ilişkileri kalmamaktaydı.  Bu konuyu halihazırda görev yapan Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte değerlendirdik ve Dernek olarak bu değerli isimlerle bağımızı koparmamak, tecrübelerinden faydalanmaya devam etmek, en önemlisi de onlara olan vefa borcumuzu bir nebze de olsa ödeyebilmek adına tüzüğümüzde yer alan Onursal Üyelik kavramını ilk kez uygulamaya almaya karar verdik.

Geçmişten bugüne Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan ve sektörümüze katkı sağlayan isimlerden oluşan bir liste yaptık ve tüzüğümüzdeki Onursal Üyelik tanımına uygun olacak şekilde bir değerlendirme sürecini takiben; Nil Keskin Keleş, Mehmet Akgün, Mesut Cüre, Uğur İpek ve  Engin Utkan’ın Onursal Üyeliklerini Yönetim Kurulu Üyeleri olarak oy birliği ile onayladık. İlk Onursal Üyelerimizi,  üye toplantımıza davet ederek kendileri için hazırladığımız özel plaketlerimizi de gurur ve minnetle onlara takdim ettik. Derneğimize emeği geçen isimlerle gönül bağımızı koparmadığımızı göstermek adına bu uygulamamızın çok yerinde olduğuna yürekten inanıyorum ve Onursal Üyelerimize bu vesile ile bir kez daha katkıları için teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Derneğimiz her geçen gün gelişerek sektöre fayda sağlayan uygulamaları hayata geçirirken bir yandan da yeni üyeler kazanarak temsil gücünü arttırmaya devam ediyor. Son dönemde aramıza katılan yeni üyelerimiz, Line Bilgi, Vodatech ve Enerji Telekomünikasyon’a da “Aramıza Hoşgeldiniz” diyorum ve e-bültenimizi keyifle okumanızı diliyorum.

Sevgilerimle.