Teknosa ve Mplus Türkiye’den Müşteri Hizmetlerinde Benzersiz Deneyim İçin İş Birliği

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, müşteri hizmetlerinde tüketicilerine sunduğu deneyimi üst seviyeye taşımak amacıyla Mplus Türkiye ile güçlerini birleştirdi. İş birliği kapsamında, müşteri deneyimi alanında bütünsel danışmanlık hizmeti sunan Mplus Türkiye, Teknosa’nın müşteri hizmetlerindeki tüm operasyonlarının iletişim kalite değerlendirmesini yapacak.

“Gelişim alanlarımızı belirleyip aksiyon alacağız”

Teknosa Dijital Ticaret ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Emre Kurtoğlu, müşteriye en çok kanaldan dokunan teknoloji perakendecisi olduklarını belirterek, iş birliğine ilişkin şunları söyledi: “Mağazalarımız, çağrı merkezimiz, webchat, whatsapp, sosyal medya kanallarımız, web platformları dahil 17 kanaldan müşterilerimize hizmet veriyor, onları dinliyor, sorularını yanıtlıyor, sorunlarına çözüm üretiyoruz. Müşterilerimizin alışveriş yolculuğunun her aşamasında ve özellikle satış sonrası süreçte de yanında oluyoruz. Tüm kanallarımızda akıllı, insancıl ve ilham veren bir deneyim yaşatmak istiyoruz. Bu kapsamda müşteri hizmetlerinde sunduğumuz hizmetin kalitesini değerlendirmek bizim için kritik önem taşıyor. Bu alandaki tecrübesi ve birikimiyle öne çıkan Mplus Türkiye ile yaptığımız iş birliğiyle, buradaki kalite gelişim alanlarımızı belirleyip, kişi bazlı aksiyonlardan farklı eğitimlere pek çok yeniliği hayata geçireceğiz. İş birliğimizin müşterilere daha iyi bir deneyim yaşatmak konusunda değerli bir katkı sunacağına inanıyoruz.”

“Müşteri ilişkilerini mükemmele taşımayı hedefliyoruz”

Mplus Türkiye Hizmet Kalitesi ve Eğitim Direktörü Burak Yaşar da Teknosa ile yaptıkları ortaklıktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, şöyle konuştu: “Tüm ürün ve hizmetlerimizde çağrı verimliliğini artırma, çağrı süresini kısaltma, çalışanların performansı ile müşteri etkileşimi ve memnuniyetini yükseltmeyi hedefliyoruz. Teknosa’da da kanal bazlı kalite değerlendirmeleri yapıp, iş ortağımızın hizmet kalitesini ve müşteri deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyoruz. Aynı zamanda kalite performanslarının belirlenmesi, değerlendirmeleri etkileyen kriterlerin başarı oranlarının tespit edilmesi, müşteri temsilcisi bazlı performans değerlendirilmesinin yapılması gibi konularda da analizler yaparak, Teknosa’nın deneyim yolculuğunun bir parçası olacağız. Kalite hizmetiyle müşteri ilişkilerini mükemmele taşımayı hedefliyoruz.”


Teknosa Hakkında

Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. 2000 yılında, teknoloji perakendeciliği sektöründe; elektronik, bilişim, iletişim, kişisel bakım ve optik alanlarında satış ve pazarlama platformu oluşturmak üzere, Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. bünyesinde kurulmuştur. Teknosa, konusunda uzman çalışanlarıyla teknoloji alanında en doğru ürünü, en uygun fiyat ve en üstün hizmet kalitesi ile bütünleştirerek tüketicilere sunmayı hedefleyen bir perakende zinciridir. Türkiye’de teknoloji perakendeciliğinde hizmet veren ilk ve en yaygın mağaza zinciri olan Teknosa, bugün mağazaları, teknosa.com ve mobil platformlarıyla çoklu kanalda kesintisiz hizmet vermektedir. Teknosa, Teknosacell markasıyla mobil hat ve iletişim hizmeti veren tek teknoloji perakende şirketidir. Daha detaylı bilgiye www.teknosa.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

MPlus Türkiye Hakkında

Ocak 2020’de, Avrupa’nın en hızlı büyüyen BPO, Teknoloji ve Danışmanlık şirketler grubu Mplus’ın en büyük üyesi olarak yerini alan MPlus Türkiye, günden güne büyüyen BPO alanının BPTO dönüşümüne öncülük ederek, farklı sektörlerden global müşterilerine; 360° çok kanallı iletişim ve insan odaklı bir müşteri deneyimi için kendi geliştirdiği yenilikçi entegre çözümlerinin yanı sıra başarılı iş dönüşümlerini sağlayacak bütünsel danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır. Türkiye ve Avrupa’daki 49 lokasyonda, 57 ülkeden 300’den fazla kuruma yaklaşık 14.000 çalışanı ile 33 dilde hizmet veren Mplus Group’un Türkiye kadrosunda 8.000’e yakın kişi görev yapmakta ve 100’den fazla projeye, 10’dan fazla dilde müşteri deneyimi ve müşteri iletişimi desteği vermektedir. Daha detaylı bilgiye www.mplusgroup.eu/turkiye adresinden ulaşabilirsiniz.