Atos, 2030 Yılına Kadar UEFA Ulusal Futbol Organizasyonlarının Resmi Teknoloji Ortağı Oldu

Bu önemli 8 yıllık ortaklık, UEFA ve müsabakalarına verilen destek kapsamında eşi benzeri görülmemiştir. 

Atos, UEFA Ulusal Futbol Takımı'nın (UNTF) Resmi Teknoloji Ortağı olduğunu duyurdu. UNTF'ye ve yarışmalarına teknolojik destek sağlamaya yönelik bu yeni, önemli 8 yıllık son teknoloji ortaklık, kuruluşun teknolojik evrimi için temel olacaktır. 

Futbol müsabakaları Avrupa ve ötesinde daha bağlantılı hale geldikçe ve daha geniş çapta izlendikçe, güçlü bir teknoloji ortağı, UEFA'nın teknolojik zorluklarla yüzleşmesine ve sürekli olarak verimlilik ve yenilikler getirmesine yardımcı olacaktır. Bu ortaklığın bir parçası olarak Atos, UEFA'nın önümüzdeki yıllarda UEFA EURO, UEFA Uluslar Ligi Finalleri, Avrupa Elemeleri, U-21 Şampiyonası ve Futsal EURO dahil olmak üzere milli takım futbol etkinliklerini organize etme ve destekleme amacı ile karmaşık teknoloji ortamını ve operasyonlarını yönetmesine, iyileştirmesine ve optimize etmesine yardımcı olacaktır.

Bu amaçlara ulaşmaya yardımcı olmak için Atos, büyük etkinlikler sırasında kritik veriler ve BT sistemleriyle başa çıkmak için spor sektöründeki engin deneyimini teknolojik uzmanlığı ve küresel spor ekosistemi anlayışıyla birleştiriyor.

Atos, Olimpiyat Oyunlarının Dünya Çapında BT İş Ortağıdır ve şu anda Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarının hazırlanması üzerinde çalışmaktadır. 2027.

Kapsamlı ve güvenli bir uçtan uca BT çözümü sağlamak 

Atos, UEFA'nın ana milli takım futbol etkinliklerine hizmet sunmak için kritik uygulama ortamını sürdürmekten ve geliştirmekten sorumlu olacak. Atos, UEFA'yı BT planlaması, organizasyonu ve operasyonları ile ilgili tüm faaliyetlerde desteklemek için spor ve büyük etkinlikler alanındaki uzmanlığını da getirecek.

UEFA, spor endüstrisindeki en prestijli ve görünür etkinliklerden bazılarını düzenlemektedir. Tüm paydaşlar için mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için siber güvenlik kritik öneme sahiptir. Atos, altta yatan hibrit bulut ortamını ve UEFA'nın hizmetlerini, uygulamalarını ve verilerini barındırmak için gereken altyapıyı yönetmekten ve güvenliğini sağlamaktan sorumlu olacak. Atos, potansiyel tehditleri gerçek zamanlı olarak tahmin etmek, izlemek ve düzeltmek için kimlik ve erişim yönetiminden gelişmiş olay algılama ve müdahaleye kadar birinci sınıf siber güvenlik hizmetlerinden yararlanacak.

Atos, UEFA etkinliklerinin organizasyonuyla ilgili faaliyetlere ek olarak, UEFA'nın BT operasyonlarını optimize etmek ve dahili kullanıcı deneyimini geliştirmek için gelişmiş dijital çalışma yeri, kullanıcı desteği ve ağ çözümleriyle birlikte eksiksiz hizmetler de sağlayacak. Atos, iş stratejisini desteklemek ve Avrupa'daki taraftarların ve tüm futbol ailesinin yararına BT ortamına verimlilik ve yenilik getirmek için tüm bu alanlarda UEFA ile yakın bir şekilde çalışacak.