CeyBer Çağrı Merkezi Yeni Lokasyonunu Adıyaman'da Hizmete Açtı

Adıyaman'da 250 kişiye istihdam sağlayacak olan yeni lokasyon, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar'ın da katılımıyla açıldı. 

Çağrı merkezinin Adıyaman'da hayırlara vesile olmasını dileyen Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar şunları dile getirdi: "Ergun Bey, 250 kişilik istihdam sağlayacak bir çağrı merkezini ilimize kazandırdı. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Hayırseverlerimizden ve iş adamlarımızdan bu tür yatırımların devamını diliyorum" dedi. Birçok firma ve telekomünikasyon sektöründe hizmet veren CEYBER Çağrı merkezi kurucusu Ergun Civelek, "Bazı sektörlerde hizmet vermektense artık kendi fırmamı kurmaya karar verdim. 6 yıl önce bu firmayı kurarken de hayatımın en önemli olan şeyi iki kızım oldu. Bu nedenle, kızlarını Ceylin ve Beril'in isimlerinden bazı harfler alarak çağrı merkezine isim verdik. İlk açıldığımızda 10 kişi ile başladık şu an ise 500'ü aşkın çalışanımız var" dedi. Adıyaman'a yatırım yapmadan önce araştırma yaptıklarını belirten Civelek, "Tüm Türkiye'deki suç oranı, kaçak elektrik kullanımı oranı, belediyenin sahip olduğu parti, havaalanının olup olmaması, üniversite ve nüfusun genç oranı gibi birçok araştırma yaptık. Aynı zamanda, burada da çok sevdiğini biri olan Sabri Özdaş ile görüştükten sonra Adıyaman'a yatırım yapmaya karar verdik" dedi.

Civelek, "Garip bir denklem oldu. Çünkü Trabzon'da doğdum, İstanbul'da büyüdüm, İzmir'de yaşıyorum ama Adıyaman'a yatırım yapıyoruz" dedi. Açılışı yapılan çağrı merkezinde birçok sektöre yönelik hizmetlerin olacağını belirten Civelek, "Adıyaman lokasyonu için bir ticaret firması, bir kurye firması ile anlaştık ve şimdi ise bir banka ile görüşüyoruz. Yaklaşık 5 farklı sektörle daha birlikte burada hizmet vereceğiz. CEYBER Grup olarak hem çağrı merkezi hem de yazılım olmak üzere iki farklı alanda aksiyon alıyoruz.

İlk etapta, 250 kişiye istihdam sağlayacağız Adıyaman'da ilk etapta 250 kişilik bir istihdamla başlayacaklarını söyleyen Civelek, "250 kişilik istihdamı en geç Nisan ayına kadar tamamlamayı düşünüyoruz" dedi. Açılışta, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, İŞ-KUR Adıyaman İl Müdürü Mehmet Emin Yücekaya, CEYBER Çağrı Merkezi kurucusu Ergun Civelek ve birçok konuk yer aldı. Açılış, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar'ın kurdele kesimi başladı ve gelen konuklarla istişare etmesi ile sona erdi.