Ulaknet Çağrı Merkezi'nde Yazar Söyleşileri Başladı

Ulaknet Çağrı Merkezi'nin kültürel faaliyetler çerçevesinde başlattığı yazar söyleşilerinin ilki gerçekleşti. Söyleşinin ilk konuğu ise  Prof. Dr. Yasin Aktay oldu.  

Çağrı Merkezi çalışanları imza günü ve söyleşiye büyük ilgi gösterirken, Ulaknet Çağrı Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Ayaz Akkoyun; Prof. Dr. Aktay’a teşekkür ederek özellikle Siirt’li yazarlara yönelik imza günü ve söyleşilerin sürdürüleceğini, Ulaknet Çağrı Merkezi ailesi olarak bu tür çalışmaların okuma alışkanlığın kazanmış genç bireylerin artmasına yönelik olduğunu belirtti. 

Keyifli geçen söyleşinin ardından katılımcılara Ulaknet Çağrı Merkezi tarafından, Yasin Aktay’ın imzalı kitapları da hediye edildi. 

Prof. Dr. Yasin Aktay Kimdir?

1966’da Siirt’te doğdu. Siirt İHL’yi 1985’te tamamladıktan sonra ODTÜ Sosyoloji Bölümünde 1990’da lisans, 1993’te Political and Intellectual Disputes on the Academisation of Religious Knowledge isimli teziyle Yüksek Lisans; 1997’de de Body, Text, Identity, Islamist Discourse of Authenticity başlıklı tezle doktora derecelerini aldı. 1999 yılında Uygulamalı Sosyoloji Alanında Doçent, 2005 yılında da Kurumlar Sosyolojisi alanında Profesör oldu. ABD’de Utah ve Maine at Farmington Üniversitelerinde akademik çalışmalar yaptı, dersler verdi. 1992-2012 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde öğretim üyeliği yaptı. Halen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölümünde öğretim üyesidir.