CMC Türkiye, Çalışanlarına Verdiği Önemi “İnsana Saygı” Ödülü’yle İkinci Kez Kanıtladı

CRM ve Yapay Zeka tabanlı robotik süreç otomasyonu uygulamaları ile müşterilerinin ihtiyaçlarına özel çözümler sunan CMC Türkiye, çalışanlarının ve iş başvurusunda bulunanların memnuniyeti için attığı adımlar sayesinde Kariyer.net’in düzenlediği “İnsana Saygı” ödülünü ikinci kez almaya hak kazandı.

Müşteri hizmetleri yönetimi, müşteri ve çalışan deneyimi gibi birçok alanda başarılı projelere imza atan CMC Türkiye, insan kaynakları alanındaki başarılı kurumları öne çıkarmak ve kamuoyu ile paylaşmak amacıyla dağıtılan “İnsana Saygı” ödülünün sahibi oldu. CMC Türkiye, Kariyer.net tarafından verilen bu ödüle ikinci kez layık görüldü.

Ödüle aday olabilmek için şirketlerin İstanbul için en az 20.000, Anadolu için ise en az 10.000 başvuru almış olması, başvuruların yüzde 99’unun 21 gün içinde cevaplanmış olması ve bir yıl içinde 75 kişiyi Kariyer.net üzerinden işe almış olması gerekiyor.

CMC Türkiye İşe Alım ve Kaynak Planlama Müdürü Cem Ercan, ödülle ilgili şunları söyledi: “CMC Türkiye olarak çalışanlarımızın moralini ve mutluluğunu her zaman önceliklerimiz arasında tutuyoruz. Araştırma şirketi Pragma ile çalışan memnuniyeti üzerine yaptığımız bu ankette çalışanlarımızın memnuniyet oranının yüzde 72 olduğu ortaya çıktı. Bu oran, sektörün genel ortalamasının 10 puan üzerinde. Bu yıl, önceki 5 yılın en yüksek çalışan bağlığı oranına ulaştık. Dolayısıyla insan kaynakları alanında kazandığımız bu tür ödüller bize fazlasıyla mutluluk veriyor. İnsana ve insan kaynaklarına yatırım yapmaya her zaman devam edeceğiz.”