Aslı Güven, Mayen İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi oldu

Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış 4 bini aşkın çalışanıyla, dünyanın en saygın markaları için çağrı merkezleri ve teknoloji temelli BPO hizmetleri sağlayan Mayen, ekibine konusunda uzman isimleri katmaya devam ediyor. Sektörde 15 yılı aşkın deneyime sahip olan Aslı Güven, bundan böyle Mayen İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak görev alacak. 

2020 yılında bir kez daha Türkiye’nin telekomünikasyonda hizmet ihracatı şampiyonu olan Mayen, güçlenerek büyümesine devam ediyor. Son altı yıldır her yıl ortalama yüzde 35’lik bir oranla, sektörün büyüme hızından iki kat daha hızlı büyüyen Mayen, buna  paralel olarak kadrosunu da güçlendiriyor. Mayen İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CHRO) olarak atanan Aslı Güven; insan kaynakları uygulamaları, yetenek yönetimi ve insan analitiği, işe alım, insan kaynakları mükemmelliyet merkezi, gelişim ve performans yönetimi, bordro ve özlük fonksiyonlarını yönetmekten sorumlu olarak görev alıyor. 

Aslı Güven kimdir?

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olan Güven, mühendislik eğitiminin akabinde kariyerine üretim sektöründe süreç iyileştirme alanında çalışarak başlamış ve operasyonel mükemmellik alanında farklı sorumluluklar üstlenmiştir. Akabinde yüksek insan odağı ve kurumsal yönetim becerileri Güven’i, insan Kaynakları alanına yönlendirmiş ve liderlik deneyimini bu alanda devam ettirmiştir. 15 yılı aşkın tecrübesi ile insan kaynağı süreçlerinin transformasyonu, organizasyonel gelişim ve veriye dayalı performans yönetimi gibi alanlarda sorumluluk aldığı çeşitli görevlerde bulunmuştur.