Procat, Great Place to Work Unvanının Sahibi Oldu

Çalışan memnuniyetini, insan kaynakları politikasının merkezini koyan firma, daha iyi bir kurum kültürü oluşturmak ve çalışanları ile birlikte yüksek güven kültürüne sahip iş yeri kültürünü inşa etmek adına Great Place to Work® yolculuğunun ilk adımı olan Great Place to Work Recognition programına katıldı.

“Mutlu çalışan, başarılı projeler ve mutlu müşteriler” mottosunu İK uygulamalarının felsefesi olarak benimseyen Procat, katıldığı Recognition sürecinde, çalışanlarının mevcut kurum kültürü hakkındaki algılarının ölçümlendiği Trust Index© Çalışan anketi ve İK uygulamaları bütünün analiz edildiği Culture Audit© İşyeri kültürü analizlerini başarı ile tamamlayarak Great Place to Work® Certified unvanına sahip oldu.

Procat CEO’su Tarkan Ersubaşı ise bu başarı karşısında düşüncelerini şöyle ifade etti:
Procat olarak kurulduğumuz 2004 yılından bu yana tüm faaliyet alanlarımızda hep “en iyiye” ulaşmayı amaçladık. Ülkemize değer katmayı, hizmet ihracatı vizyonumuzla uluslararası saygın şirketler ile iş ortaklıkları kurmayı hedefledik ve bu yolda ilerliyoruz. Misyonumuzu da bu doğrultuda belirledik ve hep bu hedefle yol aldık. Elbette ki bunun için gelişime ayak uydurmalı ve sürekli olarak yatırım yapmalıydık. Bu vizyonla kendi teknoloji ve yazılımlarımızı geliştirebileceğimiz bir Ar-Ge merkezi kurduk ve üretime eskisinden daha güçlü bir şekilde devam ediyoruz. Bu büyük ailenin üyeleri olarak hep birlikte elde etmiş olduğumuz bu değerli başarıyı, ileriki yıllarda daha güçlü bir kurum kültürü oluşturulması yolunda Great Place to Work® yolculuğumuzda yan yana ve omuz omuza yolculuk ettiğimiz tüm çalışanlarımıza armağan etmek isteriz.”
Great Place To Work® Enstitüsü, 30 yılı aşkın süredir kurum kültürü konusunda uzmanlaşmış, 5 kıtada ve 60’tan fazla ülkedeki ofisiyle sektör ayrımı olmadan tüm ölçeklerdeki şirketlere yüksek güven kültürüne sahip, güven temelli mükemmel iş yerlerini inşa etmeleri, geliştirmeleri konusunda destek veren bağımsız bir araştırma ve danışmanlık kurumudur.

Great Place to Work® Enstitüsü her yıl 7 bine yakın işletme ve 16 milyondan fazla çalışanı dahil ettiği analizleri ile kurum kültürü alanında dünyada gerçekleştirilen en geniş çaplı araştırma olma özelliğini taşımaktadır. Enstitü aynı zamanda güçlü kurum kültürüne sahip ve çalışanları tarafından en iyi işveren olarak tanımlanan şirketleri ödüllendirmekte ve Great Place to Work® olan şirketleri sertifikalandırarak kamuoyu ile paylaşmaktadır.
Kurulduğu 2004 yılından beri yeni teknolojilere yatırım yaparak çağrı merkezi dünyasında “Güvenilir iş ortağınız” mottosuyla yükselişini sürdüren Procat, son yıllarda gerçekleştirdiği projeleri ile sektörde adından sıkça söz ettiriyor. Özellikle 2016 yılından itibaren yurtdışı projelere daha fazla yönelen Procat, hizmet ihracatı vizyonuyla hareket ediyor.