AssisTT’ ten Online Mülakat Üssü

Türkiye’nin lider çağrı merkezi şirketlerinden AssisTT, insan kaynakları süreçlerinde dijital araçları uzunca bir süredir kullanıyordu. Geçen yıl bulut teknolojisi ile işe alım süreçlerini yenileyen şirket, uçtan uca, uzaktan erişim ile tüm süreçlerin entegrasyonunu tamamladı. Bu sayede Covid 19 döneminde, Türkiye’nin 81 ilinden adaylarla yüz yüze iletişime gerek kalmadan, dijital köprülerle süreç tamamlanıyor. Bugün AssisTT Türkiye’nin en çok işe alım gerçekleştiren şirketlerinden biri, her yıl 4000 üzeri yeni istihdamını online kanallar üzerinden gerçekleştiriyor, yeni çalışanlarını yine aynı kanallardan eğitime alıyor ve evden çalışma imkanı sağlıyor.

 “Covid 19 sürecine hazırdık”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan AssisTT İnsan Kaynakları ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Tüfekçi şunları söyledi: “Covid 19 öncesi insan kaynaklarının tüm süreçlerinde dijital dönüşümü tamamlamıştık. İşe alım özelinde dijital işe alım aracımızı bulut teknolojisinde yeniledik. Bu sayede Covid 19 başladığından bu yana süreçlerimizde bir aksaklık olmadı. Aksine salgın ile birlikte artan çağrı sayımız ve yeni işe alımlarımızı sorunsuz şekilde devam ettirdik. Türkiye’nin ilk online mülakat üssünü de bu süreçte devreye alıyoruz. Böylece işe alımda tüm mesafeleri ortadan kaldırıp, sektöre sıra dışı bir yenilik katıyoruz. Özellikle Covid 19 döneminde mülakat üssünün işlerimize olumlu etkisini çok gördük. Seyahat yasakları ve adayların salgın sebebiyle yüz yüze iletişimden kaçındığı dönemde mülakat üssü üzerinden sosyal mesafeye uygun işe alım süreçleri gerçekleştirdik.”

Online Mülakat Üssü

Online mülakat üssünü Bostancı’daki genel merkezinde açan AssisTT; mimarisi, teknolojik altyapısı ile işe alımcılar için verimli bir çalışma alanı sunuyor. Bu sayede, “Operasyonel maliyetlerini de %50 azalttıklarını” belirten Ömer Faruk Tüfekçi sözlerine şu şekilde devam etti: “Mülakat üssü ve altyapıda kullandığımız teknolojik araçlar sayesinde işe alımın operasyonundan ziyade stratejisine yoğunlaşmaya başladık. Bu sayede hem Covid 19 döneminden yeni edinimlerle ve kazanımlarla çıktık.”