CMC, Vanlı Çocukları Müzeye Götürdü

Türkiye’nin en büyük dış kaynak sağlayıcı şirketlerinden CMC, Sosyal Sorumluluk Kulübü ile insanların hayatında farkındalık yaratmaya devam ediyor. Şirket, başlatmış oldukları sosyal sorumluluk projesi kapsamında Van merkeze 40 km uzaklıkta olan Akçaören Köyü’nden daha önce hiç köy dışına çıkmamış 7-10 yaş aralığındaki 34 öğrenciyi Van Müzesi’ne getirdi. CMC, müze dönüşü öğretmen ve öğrencilerle birlikte meslek eğitimi kapsamında Van lokasyonunu da ziyaret ederek Çağrı Merkezi ve Müşteri Temsilciliği ile ilgili ziyarette bulundu.

 

“Müzelerde çocuklar ait oldukları kültürü öğrenir”

Bu proje ile amaçlarının eğitim ortamı olarak müzelerde çocuklara farklı öğrenme ortamları sunmak olduğunu belirtilirken “Müze ortamı çocuklara alternatif öğrenme yolları ile tanışma, gerçek nesnelerle aktif bir şekilde çalışma olanağı sağlar. Çocukların gözlem, mantık, yaratıcılık, hayal gücü ve beğeni duygusunun oluşmasına ve gelişmesine katkıda bulunur. Müzelerde çocuklar ait olduğu kültürü öğrenir, farklı kültürleri tanırlar. Kültürel değerlerine sahip çıkma ve koruma bilinci edinirler. Müzeler çocukları geçmişle tanıştırır ve geçmişle günümüzü karşılaştırma olanağı verir. Aynı zamanda gelişimin ve değişimin kaçınılmaz olduğunu, geleceğin de bugünden farklı olacağını gösterir. Çocuklara tarihsel olaylar ve dönemlerin yaşam nesneleri ile ilişki kurma olanağı sağlar. Müzelerin böylelikle çocuklarda tarih bilincinin gelişmesine de yardımcı olacağı aşikardır” denildi.

 

Pek çok alanda proje yapıyorlar

CMC’nin sosyal sorumluluk kulübü daha önce de pek çok dikkat çeken proje yapmıştı. 23 Nisan’da Şanlıurfa Çocuk Esirgeme Kurumu’nu ziyaret ederek çocuklara için kırtasiye malzemesi, kıyafet ve oyuncak götürmüş,  çocuklarla oyunlar oynayarak beraber keyifli bir gün geçirmişlerdi. Sokaktaki dört ayaklı dostlarımız için evler yapıp mama dağıtan CMC, Vodafone 41. İstanbul Maratonu’nda Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) adına koşarak 215 çocuğumuzun ihtiyaçlarını karşılaşmıştı.

Bunlar dışında Kızılay’a kan bağışında bulunan şirket, gelecekteki meslektaşlarıyla da buluşmalar düzenledi. Turgut Özal Üniversitesi Vahap Küçük MYO çağrı merkezi bölümü öğrencileri ile bir araya gelerek sektör ve CMC Turkey hakkında bilgilerini paylaşmışlardı.