Türkiye’nin İnovasyon Üssü İTÜ Vodafone Future Lab, Teknoloji Sohbetlerine Ev Sahipliği Yapıyor

Vodafone, iş ortakları ile teknolojik dönüşümün getirdiği fırsatları konuşmak üzere İTÜ Vodafone Future Lab'de yeni bir etkinlik serisi başlattı. "Future Lab Tech Talks" olarak adlandırılan etkinliklerin ilkinde teknoloji lideri Kaus Phaltankar, Vodafone Business müşterilerine dijital dönüşümün iş dünyasına etkilerini, bulut teknolojilerindeki son gelişmeleri ve siber tehlikelerden kaçınabilmenin yollarını anlattı. Etkinliğin açılışında konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, "İşletmelerin dijital iş ortağı Vodafone Business olarak müşterilerimizin iş süreçlerini hızla akıllı çözümlerle desteklemeye, verimliliklerini artıracak esnek, ölçeklenebilir ve güvenli fırsatlar sunmaya devam ediyoruz. "Future Lab Tech Talks" etkinliklerimizde de iş ortaklarımızla diyaloğumuzu artırırken, bulut teknolojileri, nesnelerin interneti gibi dijitalleşmenin gündemimize taşıdığı pek çok konuyu enine boyuna değerlendireceğiz" dedi.

Türkiye'nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Vodafone Türkiye, İTÜ Vodafone Future Lab'de iş ortaklarıyla dijital dönüşüm gündemi ile biraraya geldi. "Future Lab Tech Talks" olarak adlandırılan etkinlikler serisinin ilki özel bulut teknolojisinin önde gelen şirketlerinden Wmvareişbirliği ile gerçekleştirildi.

"Future Lab Tech Talks"un ilk konuğu ise teknoloji lideri Kaus Phaltankar oldu. Dell Technologies, Virtustream, Verizon, Hewlett Packard ve Citicorp gibi şirketlerde çalışan, pek çok patenti ve Network Security adlı bir kitabı bulunan Kaus Phaltankar, konuşmasında Vodafone Business müşterilerine iş dünyasında dijitalleşme ile başlayan değişimi, sektörlerde yaşanan dönüşümü ve bulut teknolojilerini kullanırken siber tehlikelerden kaçınabilmek için hangi proaktif adımları atmak gerektiğini anlattı. Etkinlikte Vodafone iş ortakları Kaus Phaltankar'a dijital dönüşüm ve siber güvenlik ile ilgili soru sorma imkanı da buldu.

Meltem Bakiler Şahin: "İş ortaklarımızı, dijital dönüşümle yeniden şekillenen dünyaya hazırlamak önceliklerimiz arasında"

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin günümüz dünyasında şirketlerin ancak dijitalleşebildikleri ölçüde rekabet edebildiklerini ifade etti.  Meltem Bakiler Şahin şunları söyledi:

"Vodafone Business olarak işletmelerin dijital iş ortağı olma iddiamızla şirketlerimizi teknoloji ile yeniden şekillenen dünyaya hazırlamak önceliklerimiz arasında. Daha esnek, verimli ve hızlı bir bulut altyapısı için bir çok firma Vodafone Türkiye'ye güveniyor. Kurumsal müşterilerimize komple iletişim hizmetleri sunma stratejimiz doğrultusunda 2013 yılında kurduğumuz Vodafone Türkiye Bulut Teknolojileri Üssü, teknoloji yatırımlarımızın önemli bir halkasını oluşturuyor. Dünyanın en ileri teknolojileriyle donattığımız bu merkezde, kurumların rekabet gücünü artıracak yeni nesil bilgi işlem ve iletişim hizmetleri sunuyoruz. Müşterilerimizin teknoloji altyapısını yönetirken en çok hassasiyet gösterdiğimiz noktalardan biri de kesintisiz hizmet. Sunduğumuz yedekleme ve felaket kurtarma merkezi hizmetleri ile müşterimizin veri kaybetmemesi için önlem alırken, aktif ettiğimiz güvenlik hizmetleri ile de dış tehditlerden etkilenmemelerini sağlıyoruz. Böylelikle müşteriler verilerini güvenli bir şekilde saklayıp, gerek duyduğunda erişebiliyor. Vodafone olarak dijital dönüşüm paralelinde müşterilerimizin iş süreçlerini hızla akıllı çözümlerle desteklemeye, verimliliklerini artıracak esnek, ölçeklenebilir ve güvenli fırsatlar sunmaya devam edeceğiz. İTÜ Vodafone Future Lab'de gerçekleştirmeye başladığımız "Future Lab Tech Talks" etkinliklerinde de bu fırsatları ele alıp işletmelerimize nasıl verimlilik ve üretim artışı olarak yansıtabileceğimizi konuşacağız. Vodafone olarak şirketlerimizin dijital dönüşümünde aktif rol almayı sürdürerek, iş yapış şekilleri değişirken mevcut ve yeni segmentlerdeki fırsatları iş ortaklarımızla birlikte belirlemeye devam etmek istiyoruz."