Comdata Group’ta Üst Düzeyde Atama Gerçekleşti

27 Mayıs 2019 - Küresel alternatif varlık yöneticisi The Carlyle Grup tarafından kontrol edilen Comdata Grup'un Hissedarlar Toplantısı 3 Haziran'da gerçekleştirilecek ve 2019/2021 üç yıllık dönem için yeni Yönetim Kurulu'nu atayacak.

 

Genel Kurul, şu anda Grup Ceo'su olan Sayın Massimo Canturi'yi Comdata Grup Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atayacak. Aynı zamanda, Alessandro Zunino, Comdata'nın yeni Grup Ceo'su olarak atanacak.

 

Yeni Yönetim Kurulu ile, Müşteri Operasyonlarında lider ve yenilikçi küresel çözüm sağlayıcı Comdata Group yapısını sağlamlaştırmayı hedefliyor. Grup, hem organik olarak hem de yeni satın almalar yoluyla yeni fırsatları takip ederek büyüme stratejisinde bir adım daha ileri gidecek.

 

Massimo Canturi, son 10 yılda Grubun liderliğini yaparak kazandığı olağanüstü uzmanlık ile, Yönetim Kurulu'nun faaliyetlerini koordine etmek, yönetimini, ticari genişleme stratejilerini ve birleşme ve satın alma fırsatlarını, uygulamalarını denetlemek üzere, aynı zamanda İş Planının uygulanmasını sağlamak üzere yeni Grup CEO ile yakın bir şekilde çalışacak.

 

Alessandro Zunino, Comdata'ya pazarlardaki liderliğini pekiştirmede ve Grubun küresel ticaretteki yerini daha da artırmasında yol gösterecek.

 

52 yaşındaki yeni CEO, Politecnico di Milano'dan Mühendislik bölümünden mezun oldu ve INSEAD'den MBA derecesi aldı. Alessandro, İspanya, Almanya ve İtalya'da Roland Berger ve McKinsey & Co için strateji ve yönetim danışmanlığı yaptı ve bu alanda önemli deneyim kazandı. 2002 yılında Edison’a katıldı ve 2007’den beri Edison Energia’nın CEO’su ve Edison’un Gaz ve Enerji Piyasası Genel Müdür Yardımcılığını yaparak, Edison'a, İtalyan enerji pazarındaki ana oyunculardan biri olma konusunda katkıda bulundu.

 

Comdata Grup Başkanı Massimo Canturi: “Son yıllarda, Comdata Grup olağanüstü bir ticari büyüme gerçekleştirdi ve Avrupa'da CRM BPO'daki ana pazar oyuncularından biri oldu. 50.000 çalışanımız sayesinde bugün 22 ülkede varız ve 30'dan fazla dilde hizmet veriyoruz. Geriye dönüp bakmak, Şirket felsefemizde yoktur. Bu önemli sonuçlar, kendimizi geliştirmemizi ve Alessandro Zunino'nun gelmesiyle daha da güçlenerek karşılaşacağımız yeni zorlukları aşmamızı teşvik edecektir”.

 

Yeni Comdata Group Ceo’su Alessandro Zunino şunları ekledi: “Comdata'ya yeni Grup CEO'su olarak katılmak, müşteri operasyonları endüstrisinin karşılaştığı değişimi yönlendirmek için inanılmaz bir fırsat veriyor. Massimo Canturi ve Hissedarların desteği sayesinde, uluslararası ayak izimizi güçlü yerel uzmanlıklarımızla birleştirerek, işin daha da büyümesini sağlamayı ve birçok ülkede Grup'un büyümesine somut bir şekilde katkıda bulunan tüm insanları başarılı iş sonuçlarıyla buluşturmayı taahhüt ediyorum.”

 

2015 yılında yaklaşık 300 m / € 'dan 2019'da 1B / €' a yükselmesi beklenen cirosu ile Comdata, olağanüstü bir iş performansı gerçekleştirdi ve İspanya, Latin Amerika ve Fransa'da lider konuma geldi. Aynı zamanda, Comdata İtalya, Türkiye ve Çek Cumhuriyeti'ndeki konumunu güçlendirmektedir.

 

 

 

Comdata Grup Hakkında

Comdata, Müşteri Deneyimi ve Süreç Yönetimi'nde lider yenilikçi küresel bir hizmet sağlayıcıdır. 1987'den beri müşterilerimize müşteri değerlerini maksimize etmeleri konusunda yardımcı oluyoruz. Uluslararası ayak izini güçlü yerel uzmanlıkla birleştiren 50.000'in üzerinde tutkulu çalışanımızdan oluşan ekipler, 4 kıtada ve 22 ülkede 30 dilde çalışmaktadır. Müşteri etkileşimleri ve süreçleri için dış kaynak kullanımından müşteri deneyimi danışmanlığı hizmetine kadar, insan, süreç ve teknolojinin akıllı bir karışımı yaratılarak erişilen çok kapsamlı hizmetler sunuyoruz. Merkezi Milano'da bulunan Comdata, 2018'de, telekom, enerji, bankacılık, endüstri, perakende ve e-ticaret alanındaki en büyük isimleri de içeren 670'den fazla müşterisi ile yaklaşık 1 milyar Euro'luk global gelir sağlayacaktır.