Webhelp, BPO Pazarındaki Konumunu Güçlendiriyor

Webhelp, yetenekleri ve şirket kültürü açısından doğal bir uyum içinde olduğu, BPO şirketi SELLBYTEL’in %100’ünü satın almak için anlaşma yaptığını duyurdu.  

SELLBYTEL anlaşması ile Avrupa’daki coğrafi ayak izini genişleterek portföyüne uluslararası markaların kapsamlı bir listesini ekleyecek olan Webhelp, bu satın alma işleminin ardından 50.000 çalışanı ile 500’ün üzerinde müşteriye 150’ye yakın operasyon merkezinde hizmet vermeye devam edecektir.

Webhelp’in kurucu ortakları Olivier Duha ve Frederic Jousset, satın alma işlemiyle ilgili heyecanlarını şu sözlerle paylaştı: “Bu satın alma, sadece Avrupa’daki konumumuzu güçlendirmek için önemli bir adım değil, aynı zamanda hizmet portföyümüzü ve coğrafi kapsamımızı genişletmek için de harika bir fırsat. 18 yıllık kesintisiz büyümeden sonra Webhelp, BPO sektöründeki konumunu lider olarak sürdürmeye devam ediyor. SELLBYTEL ile olan uyumumuz, bu anlaşmayı destekleyen büyük bir güç oldu ve bu geleceği birlikte inşa etmemiz konusunda bizi kesinlikle heyecanlandırdı.”

SELLBYTEL kurucusu Michael Raum ise, bu birleşme ile ilgili şunları söyledi: “Son 25 yılda Omnicom’daki ortaklarımızla birçok başarıya imza attık ve bu başarılarımızla gurur duyuyoruz. SELLBYTEL olarak, sektörümüzün en başarılı şirketlerinden biri ile çalışacağımız için oldukça heyecanlıyız. Kültürel uyumumuz ve ortak vizyonumuz, Webhelp ile gelecekteki başarımızın temel unsurlarını oluşturacaktır.”

Satın alma işlemi, yetkili makamların onayına tabi olup sonuçlandırma sürecindedir.