Comdata Group Türkiye ile Dicle Kalkınma Ajansı İşbirliği Ödül Aldı

Çağrı merkezi sektörünün dünya genelindeki en önemli çözüm ortaklarından Comdata Group, Türkiye’de yatırımlarını sürdürüyor.  7.Lokasyonu olan Mardin’in hizmete açılması aşamasında, Dicle Kalkınma Ajansı ile yapılan işbirliği Şehir Ödülleri’nde ‘‘Yılın İşbirliği’’ ödülüne layık görüldü.

Dış kaynak hizmetleri (BPO) sektörünün dünya genelinde en önemli çözüm ortaklarından İtalya merkezli Comdata Group, bugün 43.000 çalışanı ile 16 ülkede 550'nin üzerinde önemli kurumsal markaya hizmet veriyor. Son yıllarda yaptığı satın almalar, hizmet ivmesi ve yenilikçi vizyonuyla sektörünün en önemli aktörü haline gelen Comdata Group, hem Avrupa’da hem de Türkiye’de yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor.

Türkiye’deki faaliyetlerini “Comdata Group Türkiye” markası ile sürdüren Şirketin, Anadolu’da hizmete açtığı yedinci lokasyonu Mardin, çağrı merkezi hizmeti sunmak üzere tasarlanmış, dört katta kurulmuş 5000 metrekare alana ve 1000 kişilik koltuk kapasitesine sahip. Çağrı Merkezi hizmeti için gerekli tüm teknolojik altyapının kurulduğu lokasyonda, ilk aşamada 300’e yakın çalışan sayısına ulaşıldı. Lokasyonun tam kapasite ile hizmet sunmaya başlaması ile birlikte, Mardin’de önemli bir ekonomik değer yaratılması hedefleniyor.

Dicle Kalkınma Ajansı ile İşbirliği

Yatırım kararı aşamasından, Mardin’den karşılanan ilk çağrıya kadar tüm aşamalarda Kamu ile Özel Sektör arasında işbirliği projesi gerçekleştirildi. Genç istihdamın yoğun olduğu bölgede, Dicle Kalkınma Ajansı ile birlikte yürütülen bu proje ile bölgeye 1500 kişinin çalışabileceği bir çağrı merkezi kazandırıldı.

Yatırımlarımız Devam Edecek

Comdata Group Türkiye, 2010 yılında Samsun lokasyonu ile başladığı yatırımlarını, müşteri talepleri doğrultusunda Anadolu’da yeni bölgelerde sürdürmeyi hedefliyor.

Comdata Group Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Yasin Uslu ödül ile ilgili olarak, “Şirketimizin 7.lokasyonu olan Mardin’in hizmete başlamasında her türlü aşamada bizlerden desteğini esirgemeyen bu doğrultuda Mardin ilimizin istihdamına, gençlerin gelişimine en önemli değerli katkıyı sağlayan Dicle Kalkınma Ajansı’na  teşekkür ederiz”dedi.