Vestel'den CCWA’da Bir Birincilik Daha

2018 Contact Center World Awards EMEA ayağında, Çağrı Merkezi Sektörü’nün en iyi projelerinin yarıştığı, sektörün en prestijli organizasyonunda, Vestel Müşteri Hizmetleri bir birincilik daha kazandı.

Almanya’da 11  Mayıs’ta gerçekleştirilen ödül töreninde, Vestel Müşteri Hizmetleri “Best technology innovation internal solution” kategorisinde Vira Projesi ile rakiplerini geride bırakarak 1. oldu ve dünya finallerine katılmaya hak kazandı.

Vira Projesi Yöneticisi Vestel Müşteri Hizmetleri İş Geliştirme Uzmanı Yaşar TÜZEL altın madalyayı ve ödülü almak üzere oradaydı.

Vira, Vestel Yetkili Servis Teknisyenlerinin kurulum ve arıza hizmetleri verirken kullandıkları mobil bir uygulama. Teknisyenler, bu uygulama ile kendilerine atanmış işleri ve müşteri bilgilerini; hizmet verecekleri ürünün teknik detay ve dokümanlarını görebiliyorlar. Hizmet tamamlandıktan sonra mobil yazıcı yardımıyla hizmet fişi basıp müşteriye onaylatabiliyorlar.

Vira uygulamasının bir önemli özelliği de; internetin çekmediği ortamlarda da işlem yapılabilmesine imkan sağlaması.  Ülkemizin dağlık ve kırsal bölgelerinde teknisyenlerimiz aynı kalitede hizmet sunmaya devam edebiliyorlar.  

GPS bilgisinin düzenli olarak alınarak teknisyenlerin takip edilebilmeleri, uygulamanın müşteri adreslerinde kullandığının sistem üzerinden teyit edilebilmesi gibi özellikler ise uygulamanın en inovatif yanları.