Callpex ve Isobar’dan Sosyal Güçbirliği

Sosyal medya üzerinden müşterilere ulaşmak, pazar fırsatlarını araştırmak,  tüketicilerin yeni ürünler hakkındaki algısını takip etmek ve kurumsal itibarı yönetmek önem kazanmaya devam ediyor. Kurumlar sosyal medyayı en önemli pazarlama alanlarından biri haline getirirken, bu alanda faaliyet gösteren ajanslar ve iletişim şirketleri de yenilikçi çözümler sunmak için ileri teknoloji ve yeni müşteri ilişkileri kanallarını daha yoğun kullanmaya başlıyorlar. Dünyanın önde gelen dijital ajanslarından biri olan Isobar, sosyal medya üzerinden kullanıcılar ile etkileşimi maksimize etmek,

ve iç verimliliği artırmak için Callpex ile birlikte çalışmaya başladı. 

Hizmet kalitemizi artırmayı başardık

Sosyal Medya analizi konusunda uzun zamandır kendi ArGe birimi üzerinden projeler geliştiren Türkiye’nin lider çağrı merkezlerinden Callpex, bundan sonra Isobar ile yaptığı işbirliği ile sosyal medya operasyonlarına hız verecek. Yapılan işbirliği kapsamında Isobar’ın küresel ölçekte geliştirdiği dijital pazarlama araçları ve deneyimi, Callpex tarafından özel olarak bir ekip sayesinde sosyal medya üzerindeki müşteri ilişkileri ve talep yönetiminde kullanılacak. Sosyal Medya iletişimi konusunda Isobar’ın dünyanın en önde gelen dijital ajanslardan biri olduğunu belirten Isobar Türkiye Genel Müdürü Zafer Özçelik yapılan işbirliği hakkında şöyle dedi: “Isobar olarak dijital pazarlama alanında 37 ülkede, 63 ofis ve 3,500'den fazla çalışanımız bulunmakta. Forrester tarafından 2014'te Dünya'daki en inovatif 10 ajanstan biri seçildik. Türkiye’de çok değerli markalara hizmet veriyoruz. Callpex ise, müşteri hizmetleri yönetimi konusunda akıllı ve dinamik çözümlere sahip, klasik bir çağrı merkezi şirketinin çok ötesinde çözümler sunabilen kendi alanında lider bir firma. Dolayısıyla bu işbirliği projesiyle birlikte, ana uzmanlık konusu müşteri hizmetleri olan bir şirketle doğrudan çalışma fırsatı bularak markalarımız için 7/24 kesintisiz moderasyon hizmeti sunmayı başardık. Bunun yanında diğer bir fayda ise sosyal medya ekibimizin strateji, içerik ve topluluk yönetimine daha fazla vakit ayırması ve paralel olarak bu hizmetlerimizdeki verimliğimizin artması oldu. Böylece markalarımıza sunduğumuz toplam hizmet kalitesinde ciddi bir artış sağlanmış oldu.” 

İş ortaklığı için dinamik ve akıllı çözümler sunabilen bir çağrı merkezi arayışında olduklarını belirten Özçelik,  Callpex’in sosyal medyaya ve gelişen tüketici dünyasına olan bakışı ve vizyonunun iş ortaklığı seçiminden en önemli kriter olduğunu söyledi. Özçelik şöyle devam etti:  “Callpex’in projeye getirdiği profesyonel yaklaşım ve proje özelinde kurduğu ekip yapısı da bizim için oldukça önemli bir rol oynadı. Bu sayede hem planlama aşamasında hem de uygulama safhasında çok daha hızlı ve etkin bir biçimde ilerleyebildik. Bu seçim katma değer olarak iş ve ekip verimliliğinde kendini gösterdi.” 

Sosyal medya pazar analizi için çok önemli! 

Callpex Genel Müdürü Metin Tarakçı, uzun süredir sosyal medya konusunda çalışmalar yaptıklarını belirterek yeni işbirliği hakkında şöyle konuştu, “Callpex olarak iş ortaklarımıza daha iyi hizmet vermek, yeni iletişim kanallarını en etkin şekilde kullanmak ve yenilikçi çözümler sunmak için ArGe merkezimizin de katkıları ile yoğun bir şekilde çaba gösteriyoruz. 2013 yılından bu yana sosyal medya iletişimi ilgi alanımız içerisinde yer alıyor ve iş ortaklarımıza sosyal medya takibi ve analizi konusunda çözümler geliştiriyoruz. Çağrı Merkezleri artık müşteriye ulaşan her kanalda doğru, hızlı ve güvenli bir iletişim hizmeti sunmak zorunda. Sosyal Medya müşterilerin şikâyetlerini ve önerilerini yoğun bir şekilde ortaya koydukları ve doğru yönetilmez ise yanlış anlamaların çok hızlı bir şekilde yayıldığı mecralardan biri. Dolayısıyla yalnızca pazarlama için değil aynı zamanda kurumsal itibar yönetimi ve müşteri memnuniyetinin artırılması çerçevesinde de sosyal medyanın doğru bir şekilde kullanılması ve önemsenmesi gerekiyor. Callpex olarak Isobar ile geliştirdiğimiz iş birliği sayesinde markaların sosyal medya iletişimi ihtiyaçlarına doğru ve tam çözüm sunacağız.” 

360 derece hizmet

Callpex ile yürüttükleri işbirliğinin gelecek dönemde daha da gelişeceğini ve sosyal medya alanında yeni fırsatlar üzerinden işbirliklerini geliştireceklerini belirten Özçelik  şöyle dedi: “Bu proje öncelikli olarak bir moderasyon projesiydi ve Callpex ile uyumlu bir çalışma sonucunda bize önemli faydalar sağladı. Callpex’den 360 derece hizmet almış olduk. Yaptığımız değerlendirmelerde bu projeyi moderasyonun yanı sıra daha kapsamlı analiz ve raporlama süreçleri ile bir ileri seviyeye taşıyabileceğimizi gördük. Callpex bu alanlarda da önemli hizmetler veriyor ve ilk projedeki olumlu çalışma süreci ve yansımalar neticesinde, önümüzdeki dönemde analiz ve raporlama süreçlerinde yine Callpex ile kapsamlı bir çalışma gerçekleştirmeyi planlıyoruz.”