Callpex ve Akut, Avrasya Maratonu’nda iyilik peşinde koştu

Ülkemizin değerli markalarına, dış kaynaklı çağrı merkezi hizmetleri, iş süreçleri yönetimi ve katma değerli hizmetler sunan Callpex, sosyal sorumluluk faaliyetlerine devam ediyor. Sektördeki başarısını topluma karşı görevlerini yerine getirerek taçlandıran Callpex Çağrı Merkezi, 1996 yılından bu yana Türkiye'de ve dünyada arama-kurtarma faaliyetleri konusunda önemli işlere imza atan, pek çok canlının hayatını kurtaran AKUT Arama Kurtarma Derneği ekibi ile Avrasya Maratonu’na katıldı. 

Bu yıl 36. kez gerçekleştirilen Avrasya Maratonu’na destek veren Callpex, böylece örnek bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Callpex çalışanları, maraton öncesi AKUT adına etkinliğe katıldıklarını açıkladı. Sadece koşmayan, koşarken başkalarına da yardım etmeyi ilke edinmiş gönüllülerden oluşan Adım Adım, Türkiye'nin ilk yardımseverlik koşu grubu olarak dikkat çekiyor. 

Güç, Destek ve Umut ! 

Anadolu Yakası gişelerinden başlayan etkinlikte toplam 15 kilometre koşuldu. Katılımcıların AKUT logolu tişört giymeleri ve ortak noktadan tüm AKUT destekçileri ile birlikte başlamaları oldukça renkli görüntülere imza attı. Her adım bir nefes diyerek kenetlenen topluluk, attıkları adımlarla umuda koştular. 

Metin Tarakçı: “Topluma sağladığımız değerler de bizi farklı kılıyor.” 

Bu anlamlı sosyal sorumluluk projesine katkı sağladıkları için mutlu ve gururlu olduklarını belirten Callpex Genel Müdürü Metin Tarakçı, “ AKUT’un destekçileri olarak gönüllü kadromuzla bizler de maratondaydık. Callpex olarak sadece sunduğumuz hizmetin kalitesi değil, topluma sağladığımız değerler de bizi farklı kılıyor. Sosyal sorumluluk ruhunu taşıyan bir firma olarak,  AKUT ile ortak sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi ve ekledi: 

Her Adım Bir Nefes 

“HER ADIM BİR NEFES” sloganı ile yola çıkılarak doğal afetler sonucu binlerce insanımızı yitirdiğimiz felaketlerde AKUT için manevi destek takımı oluşturduk. Öte yandan Callpex’in kendi desteği ile elde edilen ve derneğe aktarılan bağışlar, AKUT çalışmalarında kullanılan araçlar, tıbbi ve teknik malzeme gibi önemli operasyonel lojistik ihtiyaçların karşılanmasını sağlayacak.”