Teleperformance Türkiye’ye anlamlı plaket

Türkiye'nin önde gelen dış kaynak CRM ve çağrı merkezi hizmet servis sağlayıcısı Teleperformance Türkiye, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği tarafından sosyal sorumluluk plaketine layık görüldü. Derneğin veritabanının adres ve iletişim bilgilerini güncelleyen Teleperformance Türkiye’ye, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Gala Yemeği’nde derneğe katkılarından dolayı plaket takdim edildi. Törene Teleperformance Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Seden İyidoğan Giray katıldı. 

Teleperformance Genel Müdürü Engin Utkan ise, kendilerini onurlandıran bu ödül ile ilgili olarak şunları söyledi: “Teleperformance ailesi olarak kurumsal kimliğimizin ayrılmaz bir parçası olan sosyal sorumluluk projelerini içtenlikle sahipleniyor ve farklı alanlardaki sivil toplum kuruluşlarına (STK) farklı düzeylerde katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Bu anlamda Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ne verdiğimiz destek bizim için çok önemliydi. Çabalarımızın diğer kurum ve işletmelere örnek olmasını, engelleri hep birlikte ortadan kaldırmak için benzer desteklerin artmasını diliyoruz.” 

EMEA bölgesindeki operasyonları, çeşitli STK’lara yaptığı 10 milyon doları aşkın kurumsal bağışı ve Dünya Vatandaşı (Citizen of the World) gibi toplumsal farkındalık yaratan projeleriyle ön plana çıkan Teleperformance, bu yıl Avrupa Dış Kaynak Kullanımı Vakfı  (EOA) tarafından düzenlenen Ödül Töreni’nde Avrupa’nın en büyük “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü”ne layık görülmüştü. Teleperformance Türkiye ise, şirket politikasında ve uygulamalarında benimsediği “İnsana Saygı” yaklaşımı ile Türkiye’nin en büyük insan kaynakları platformu Kariyer.net tarafından verilen 13. İnsana Saygı Ödülleri’nde ödül almaya hak kazanmıştı.