Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç’ ın Webhelp Ziyareti

Yozgat Valisi Sayın Kemal Yurtnaç, Webhelp Yozgat lokasyonumuza bir ziyaret gerçekleştirdi. Yetkililerden çağrı merkezi hakkında bilgi alan Vali Yurtnaç, çağrı merkezinin büyük bir fabrika kadar istihdam sağladığını söyleyerek desteklerini sürdürdü.

Bu sektörün özellikle Türkiye gibi nüfusu genç ülkelerde hızlı bir şekilde büyüdüğünü belirten Vali Yurtnaç, dünya üzerinde genellikle bankacılık, haberleşme, sağlık, telekomünikasyon ve birçok hizmetin çağrı merkezleri aracılığıyla yürütüldüğünden bahsederek, Yozgat lokasyonumuzun da istihdam açısından Yozgat'a katkı sağlayan önemli yatırımlardan biri olduğunu dile getirdi. Vali Yurtnaç, Webhelp'in önümüzdeki yıllarda çalışan sayısını daha da arttıracağını temenni ettiğini söyledi.

Vali Yurtnaç, Webhelp yöneticilerinin de sektöre ilişkin görüşlerini aldı; "Biz önümüzdeki yıllarda bu sayının katlanarak artacağına inanıyoruz. Firmalar, özellikle dış kaynak kullanımı için çağrı merkezlerini kullandıkları zaman Anadolu'yu tercih ediyorlar. Doğu ve Güneydoğu'da yatırımlara ağırlık veriyorlar. Özellikle telekomünikasyon şirketleri ve bankalar Anadolu'ya yatırım yapıyorlar. Çünkü artık büyük şehirlerde belli bir kapasiteye erişildi. Yozgat’ta da hedefimiz daha fazla istihdam sağlamaktır” dedi.