Varlık Yönetim Sektöründe bir ilki daha gerçekleştiren TURKASSET, Agent Camp Eğitim programıyla, Brandon Hall Excellence Awards 2016’da, 4 farklı Mükemmeliyet Ödülü Kazandı!

Varlık Yönetim sektörünün en büyük kuruluşu TURKASSET, 2013 yılında kurduğu TURKASSET  Akademi’nin Agent Camp işe alım eğitim programıyla, Brandon Hall Mükemmeliyet Ödülleri 2016’da,  ödülleri topladı.

Sektördeki tek kurumsal akademinin sahibi olan TURKASSET  “En iyi Yetkinlik ve Beceri Gelişimi” , “En İyi Sertifikasyon Programı” , “ Stratejiyi Destekleyen En İyi Gelişim Programı” ve “En Yaratıcı Öğrenme ve Gelişim Programı” alanlarındaki uygulamaları ile Brandon Hall jürisi tarafından 3’ü Altın, 1’i Gümüş olmak üzere toplamda 4 Ödüle layık görüldü.

Dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan Brandon Hall’da, aday şirketler, konusunda uzman ve bağımsız denetmenlerce,  uygulamaların fonksiyonelliği, yenilikçiliği ve ölçümlenebilirliği gibi önemli hususlarda değerlendirildi. 77 alt kategoride şirketlerin değerlendirildiği organizasyona, 1000’den fazla firma başvuruda bulundu.

Agent Camp, sektöre yeni kredi çözüm uzmanları kazandırmayı amaçlayan 2 haftalık bir eğitim ve gelişim programı olarak tasarlandı. Kamp, aynı zamanda iş hayatına atılan farklı eğitimler almış adaylara da yeni bir meslek yolu açtı ve özenle tasarlanan müfredatı, uygulamalı eğitimleriyle yüzlerce nitelikli çalışanı sektöre kazandırdı.

Bu yıl 22.kez düzenlenen organizasyonda, ödül alan şirketler arasında Türk Telekom, Turkcell, Eczacıbaşı, Yapı Kredi Bankası, Boyner, Doğuş Oto ve Dominos gibi firmalar da bulunuyor. Varlık Yönetim Sektöründe ödül alan tek firma olan Turkasset Varlık Yönetimi A.Ş., “Gelişim, Ömür Boyu” sloganı ile, kurumsal eğitim ve gelişimde fark yaratmaya devam ediyor.

2014 yılında, Great Place to Work tarafından düzenlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri Yarışması’nda, çalışanlarına verdiği değer doğrultusunda gerçekleştirilen uygulamalarla İş- Yaşam Dengesi Özel Ödülü'ne layık görülen ve 50-500 çalışan kategorisinde Türkiye’nin en iyi 10 işvereni arasında yer alan Turkasset Varlık Yönetim A.Ş., 2015 yılında da Türkiye'nin En İyi İşverenleri Listesi'ne girmeye hak kazanmıştı.

Turkasset’in gerek müşterilerine gerek çalışanlarına yönelik öncü uygulamaları Harvard Business School’da MBA bölümünde vaka çalışması olarak kullanılmaktadır.

Turkasset’in ödüllerini teslim alacağı “Brandon Hall Mükemmeliyet Ödülleri” töreni, 24-27 Ocak 2017’deABD’de düzenlenecek. TURKASSET Akademi’yle ilgili detaylı bilgi için www.turkassetakademi.com Gelişim Dünyası’nı ziyaret edebilirsiniz.

Turkasset Varlık Yönetim A.Ş Hakkında

TURKASSET Varlık Yönetim A.Ş, bankaları denetlemekle yükümlü BDDK’nın izniyle kurulan Türkiye'nin öncü ve büyük varlık yönetim şirketidir. 6 milyar TL’den büyük portföy ve 1 milyondan fazla kredi dosyasına sahip TURKASSET’in sahibi Vector Holdings ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD)’dir.  Turkasset'in merkezi İstanbul’da olup 6 bölge ofisi, 500'un üstünde çalışanı ile 700 bini aşkın kredi borçlusuna hizmet vermektedir.

Detaylı bilgi için www.turkasset.com