Teleperformance Türkiye, 4. kez Kariyer.net “İnsana Saygı” ödülüne layık görüldü

25 Şubat 2016, İstanbul, Türkiye’nin önde gelen dış kaynak CRM ve çağrı merkezi hizmet sağlayıcısı Teleperformance Türkiye, 16-17 Şubat 2016 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen 21. İnsan Kaynakları Zirvesi kapsamında Kariyer.net tarafından verilen “İnsana Saygı” ödülünün sahibi oldu.

Türkiye’nin en büyük insan kaynakları platformu olan Kariyer.net üzerinden iş başvurusunda bulunan adayların %99.88’ine dönüş yapan Teleperformance İnsan Kaynakları Ekibi, bu yüksek oranla “İnsana Saygı” ödülünü 4. kez kucaklamanın sevincini yaşadı.

İnsan Kaynakları sektöründe hayata geçirilen başarılı uygulamaların ödüllendirildiği bu saygın organizasyon çerçevesinde 4. defa “İnsana Saygı” ödülüne layık görülmenin kendileri için büyük anlam ifade ettiğini dile getiren Teleperformance Türkiye Genel Müdürü Engin Utkan, konuya ilişkin duygularını şöyle dile getirdi: “Teleperformance Türkiye olarak, gerek müşterilerimizle, gerekse çalışanlarımızla kurduğumuz karşılıklı güvene dayalı ilişkinin temelinde ‘insan’ faktörüne verdiğimiz değer yatıyor. Biz, mutlu çalışanların mutlu müşteriler ve mutlu iş ortakları yaratacağına inanıyoruz. Bu yüzden de çalışanlarına değer veren kurumlar gibi her şeyden önce onların memnuniyetini sağlamak için emek veriyoruz. Sürdürülebilir başarı, istihdam ve kariyer olanakları için şirketlerin en önemli değer kaynakları olan doğru insanları bulmak, çalışma hayatlarındaki hedeflere ulaşabilmeleri için onlara gerekli eğitimleri vermek, uygun çalışma ortamları yaratmak, onları mutlu etmek, elde tutmak çok önemli. Her yıl yapmakta olduğumuz Teleperformance E.SAT Çalışan Memnuniyeti Anketi, sadece memnuniyeti ölçmemize değil, aynı zamanda iş süreçlerinde karşılaşılan zorlukları tespit etmemize ve genel anlamda çalışanların nabzını tutmamıza da yardımcı oluyor. Anket sonuçlarını derinlemesine analiz ederek gerekli noktalarda hızlıca aksiyon alıyoruz. Benimsediğimiz kurumsal değerlerimiz gereği, kendimizi hem çalışanlarımızın hem de müşterilerimizin memnuniyetinden veya memnuniyetsizliğinden eşit derecede sorumlu tutuyoruz. Öte yandan, bizimle çalışmak üzere başvuruda bulunan adayların da aynı özeni ve saygıyı hak ettiğine inanıyoruz. Şirketimize gelen başvurulara neredeyse yüzde yüze yakın oranda dönüş yaparak Teleperformance Türkiye çatısı altında insana saygı felsefesinin sözde kalmadığını, hayata geçirildiğini kanıtlayan insan kaynakları ekibimizle ne kadar gurur duysak az” dedi. Utkan, dünya çapında 182 binin üzerinde insan istihdam eden dev bir yapının parçası olmanın getirdiği bilinçle, bugün olduğu gibi gelecekte de ‘İnsana Saygı’ ilkesi ışığında faaliyetlerine devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri kapsamında Türkiye genelinde adayların başvurularını en kısa sürede yanıtlayan, en çok istihdam yaratan ve en çok başvuru yapılan firmalar ödül almaya hak kazanıyor.