ING Bank “En Başarılı Şikayet Yönetimi Yapan Banka” Ödülünü Üçledi

ING Bank, Şikayetvar.com sitesinin düzenlediği A.L.F.A Ödülleri’nde, Marketing Türkiye, Marketing Management Institute ve Method Research Company işbirliği ile yapılan değerlendirmeyle “En Başarılı Şikayet Yönetimi Yapan Banka” ödülünü kazandı. ING Bank, 10 farklı sektörde faaliyet gösteren 250’den fazla markanın değerlendirildiği ödül programında banka kategorisinin son 3 yıldır değişmez lideri olarak dikkat çekiyor. 

“Eski köye yeni âdet” getiren anlayışıyla bankacılık sektörüne yeni bir bakış kazandıran ING Bank, en iyi şikayet yönetimi yapan markaların belirlendiği A.L.F.A Ödülleri’nde son 3 yıldır olduğu gibi bu yıl da “En Başarılı Banka” ödülü kazandı. Şikayetvar.com sitesinin Marketing Management Institute ve Method Research Company işbirliği ile tüketici şikayetlerini en iyi şekilde yöneten markaları belirlediği ödüllerde, 10 farklı sektörde faaliyet gösteren 250’den fazla marka değerlendiriliyor ve sonuçlar sektör bazında açıklanıyor. 

Müşteri şikayetlerini; telefon bankacılığı, şubeler, faks, web sitesi, sosyal medya, resmi kurumlar gibi mümkün olan tüm kanallar üzerinden takip eden ve müşterilerin ihtiyaçlarını dinleme konusunda zaman ve mekan sınırını kabul etmeyen ING Bank, en kısa sürede en etkin çözüm hedefiyle hareket ediyor. Tüm kanallardan gelen şikayetler, ING Bank Müşteri İletişim Merkezi bünyesinde yer alan Müşteri Çözüm Merkezi ekibi tarafından inceleniyor  ve şikayet yönetimi ile ilgili oluşturulan iş akışları çerçevesinde işlemler tamamlanıyor. Şikayet yönetiminde gelen şikayetlerin minimum sürelerde ve müşteri memnuniyetinin ön planda tutularak çözümlenmesine dikkat ediliyor. 

Üç yıl üst üste “En Başarılı Şikayet Yönetimi Yapan Banka” ödülünü kazanmalarıyla ilgili değerlendirmede bulunan ING Bank Müşteri İletişim Merkezi Grup Müdürü Mehmet Akgün şunları söyledi: 

“ING Bank olarak, bizim odağımızda müşteri var. Müşterilerimize kolay ve zahmetsiz ürün ve hizmetler sunmak kadar, bu ürün ve hizmetlerin müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığını takip etmek de aynı derecede önem taşıyor. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi anlamak adına analitik yeteneğimizi sürekli geliştiriyor, mümkün olan tüm kanallardan istek ve ihtiyaçlarını öğrenmeye çalışıyor; bize ulaşan her şikayeti, kanal farkı gözetmeksizin aynı titizlikle değerlendiriyoruz. Şikayetleri en önemli bilgi kaynağı kabul ederek gerekli aksiyonları en hızlı şekilde almayı kendimize görev ediniyoruz. Şikayetvar.com tarafından son üç yıldır “Müşteri Şikayeti Yönetiminde En Başarılı Banka” seçilmemizde, zaman ve mekan tanımayan, müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutan ve bu memnuniyeti inovatif ürün ve hizmetlerle sağlamaya çalışan bu farklı bakış açımız ve çalışmalarımızın yattığını düşünüyoruz.” 

ING Bank’ın gözü kulağı sosyal medyada

ING Bank Müşteri İletişim Merkezi ve Dijital Pazarlama ekiplerinin 2014 Ağustos ayında hayata geçirdiği “ING Turuncu Destek” Twitter hesabını, sosyal medyada destek hizmetleri yönetimini müşteri memnuniyeti odaklı olarak yeniden şekillendiren ING Bank’ın son hizmet olarak dikkat çekiyor. Hesap, ING Bank müşterisi olsun ya da olmasın, Twitter üzerinden bankacılıkla ilgili paylaşımda bulunan tüm sosyal medya kullanıcılarına ulaşabilmeyi, şikayetlerini dinlemeyi, sorularını yanıtlamayı, ING Bank'ı ve hizmetlerimizi doğru şekilde aktarmayı hedefliyor.