CCC Special Award 2014 kazananı: Dieter Fischer, İsviçreli CallNet.ch Birliği Başkanı

Berlin Umweltforum’da gerçekleşen 17. Call Center Convention kapsamında 9. CCC Special Award uluslararası müşteri hizmetleri sektöründe öne çıkan bir isme verildi. Bu yılın ödül sahibi Dieter Fischer, İsviçreli sektör birliği CallNet.ch Başkanı olarak 10. yıldönümünü kutluyor.

Maria Hoffrichter-Zanetti, Communications Management, CCC, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Dieter Fischer henüz 90’lı yıllarda İsviçreli sigorta şirketlerindeki ilk çağrı merkezlerini kurdu ve geniş kapsamlı CRM stratejilerini uygulamaya koydu. 17 yıl önce İsviçre’de Çağrı Merkezleri Birliği kurulduğunda, en başından itibaren o da vardı ve o günden beri sektörün imajı, profesyonelleşmesi ve kalite güvencesi için yorulmak bilmeden aktif olarak emek veriyor” dedi.

Görev süresi boyunca “öncüler kulübü”nden kaliteye odaklanmış profesyonel bir birlik yarattı ve çağrı merkezi için kalıcı işler başardı: Meslek ahlak kuralları, SQS kalite belgesi, Whitelist, engelleme listesi, sertifikasyon, tele pazarlama el kitabı ve Service Excellence Cockpit ile diyalog monitörü Dieter Fischer’in takımıyla birlikte başarıyla hayata geçirdiği kalite güvence önlemleri arasında sayılır.

Fischer´in politik angajmanı, çağrı merkezi sektörüne verilen değerin siyasetin zirvelerine kadar ulaşmasına katkıda bulunmuştur. Müşteri iletişimi uzmanları arasındaki ağı, bilgi ve deneyim alışverişini Swiss Contact Day gibi etkinliklerle desteklemektedir. Özellikle müşteri hizmetleri çalışanlarının eğitimi, mesleki gelişimi ve kariyer perspektifleri onun için büyük önem taşımaktadır. Yönetimi altında 3 yıllık “Müşteri iletişimi uzmanı” meslek eğitimi hayata geçmiştir.

Dieter Fischer, “şirketin çağrı merkezi yoktur – çağrı merkezi olan şirkettir” ve “bir şeyleri harekete geçirecek Chief Customer Officer’lar gereklidir” gibi sözlerin sahibidir ve ileri görüşlülüğünü kanıtlamıştır.

Dieter Fischer’in CCC Special Award ödülünü alırken duygulandığı gözlerinden okunuyordu. “Pozitif ve bütünleşik bir müşteri deneyimi ve iyi müşteri hizmetleri maçı kimin kazanacağını belirler. Sektörün imajı için mücadele etmeye devam edeceğim. Gün be gün pozitif müşteri deneyimleri için çaba sarf eden çalışanlar daha fazla takdiri hak ediyorlar” sözleriyle teşekkür etti.

CCC Special Award: 

CCC Special Award, 2006 yılından beri çalışmaları ve angajmanlarıyla müşteri hizmetleri sektörünün profesyonelleşmesine ve imajına önemli katkılar sağlayan uluslararası kişilere veriliyor.