Ermenek’te Avea’ya hizmet vermek üzere hayata geçirilen AssisTT’in yeni çağrı merkezi geniş katılımlı bir törenle açıldı.

Avea CEO’su Erkan Akdemir ve AssisTT Genel Müdürü Ali Dülgeroğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılışa, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Karaman Valisi Murat Koca, Ermenek Kaymakamı Eyyüp Güngör de katıldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, açılış töreninde yaptığı konuşmada, dünya genelinde 374 milyar doların üzerinde bir pazar büyüklüğüne sahip olan çağrı merkezi sektöründe 10 milyonu aşkın kişinin istihdam edildiğine dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Ülkemizde özellikle son 10 yılda büyük bir gelişme gösteren çağrı merkezleri, 2.8 milyar liralık pazar hacmi ve 70 binin üzerinde çalışanıyla dev bir sektör haline geldi ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlayan en stratejik sektörlerden biri oldu. Hatta çağrı merkezleri şu anda Anadolu ekonomisinde yıllık ortalama 500 milyon TL değer yaratıyor. İnanıyorum ki, dünyanın geleceği bacasız fabrikalarda, yani bilişim sektöründe.”

Avea’dan çağrı merkezine 50 milyon TL’yi aşan yatırım 

Avea’nın Türkiye’nin dört bir yanındaki çağrı merkezlerinden edindiği bilgi birikimini ve deneyimini Ermenek’e taşıyarak 10’uncu çağrı merkezi yatırımını hayata geçirdiklerini belirten Avea CEO’su Erkan Akdemir, Avea’nın çağrı merkezi yatırımlarıyla son yıllarda sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme kaydettiğini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

BTK hizmet kalitesi hedeflerini her çeyrek yakalayan tek telekomünikasyon şirketiyiz. Ermenek’le birlikte bugüne kadar çağrı merkezi alanında 50 milyon TL’yi aşan bir yatırım gerçekleştirdik.”

Türkiye’nin dünya çağrı merkezi sektöründe “en hızlı büyüyen” ikinci ülke olduğuna dikkat çeken AssisTT CEO’su Ali Dülgeroğlu ise 10 bin çalışanla çağrı merkezi sektöründe standartları belirleyen bir firma olduklarını belirterek; “Bugün Türkiye’nin en büyük dış kaynak çağrı merkeziyiz. Bu büyüklüğün arkasında vizyonu geniş, açık iletişime inanan, dinamik 10 bin yetkin çalışanımız var… Çağrı merkezi sektörü ülkemizde 100 bin kişiye istihdam sağlıyor. 2023 hedeflerinde bu rakamın 350 bine çıkması bekleniyor. Yatırımlar büyük şehirlerden daha çok Anadolu’ya yöneliyor. Ermenek Çağrı Merkezimiz de gençlerimizin istihdamına katkı sağlayacak. Aynı zamanda yüksek teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanan bir ‘müşteri irtibat noktası’ olacak” dedi