Ali Murat Alkanlı, Arvato Telekomünikasyon Hizmet ve Çözüm Geliştirmeden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi oldu

Arvato Telekomünikasyon’un Hizmet ve Çözüm Geliştirmeden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak atanan Ali Murat Alkanlı Hizmet Portföyü Yönetimi, Çözüm Tasarımı ve Proje Yönetimi’nden sorumlu olacak. Alkanlı Hizmet Portföyü Yönetimi kapsamında global CRM hizmet portföyünün yönetimi ile global ve yerel çözümlerin paylaşımını artırma ve teknolojik, yenilikçi CRM 2.0 çözümlerini oluşturma sorumluluklarını üstlenecek.

 Ali Murat Alkanlı’nın Çözüm Tasarımı görevi kapsamında ise müşteri ihtiyaçlarının, Arvato Telekomünikasyon’un yerel ve global çözümleriyle karşılanması için satış ve iş geliştirme aktivitelerine mimari danışmanlık desteği sunması hedefleniyor. Ayrıca Arvato müşterilerine yenilikçi çözümlerin uyarlanması için proje lideri olarak görev alacak olan Alkanlı, müşterilere en iyi hizmetin sunulması için operasyon ekiplerini yönlendirerek Proje Yönetimi sorumluluğunu da üstlenecek.

Ali Murat Alkanlı hakkında

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1991 yılında mezun olan Ali Murat Alkanlı, 1999 yılında da Koç Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansı’nı tamamlamıştır. Bilişim sektörünün lider kuruluşlarında 20 yılı aşkın tecrübesi bulunan Alkanlı iş hayatına Yaman Bilgisayar’da Teknik Müdür olarak başladıktan sonra uzun yıllar Microsoft ve Türkiye İş Bankası İştiraki olan SoftTech A.Ş.’de çeşitli danışmanlık ve yöneticilik görevlerinde bulunduktan sonra Ekim 2015’te İcra Kurulu Üyesi olarak Arvato Türkiye organizasyonuna katılmıştır.