Arvato Telekomünikasyon’a “İnsana Saygı” Ödülü!

Türkiye’nin en saygın İnsan Kaynakları (İK) ödüllerinin verildiği Kariyer.net İnsana Saygı Ödül töreni, İK Zirvesi kapsamında 17 Şubat’ta, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti. İnsan Kaynakları alanında yürütülen başarılı çalışmaları öne çıkarmak ve kamuoyuyla paylaşmak amacıyla bu yıl 15’incisi düzenlenen törende, farklı sektörlerden firmalar ödül aldı. Kariyer.net verilerine göre Arvato %100 adaya özel başvuru cevaplama oranı, 16 günlük ortalama cevaplama süresi ve Kariyer.net üzerinden işe alınan 109 kişi gibi başarılı İK rakamları nedeniyle ödüle layık görüldü.

Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri kapsamında Türkiye genelinde adayların başvurularını en kısa sürede yanıtlayan, en çok istihdam yaratan ve en çok başvuru yapılan firmalar ödül almaya hak kazanıyor. Arvato Telekomünikasyon İK çalışmalarına verdiği önem, gelen başvuruları cevaplama hızı, aldığı yüksek başvuru sayısı ve yarattığı yüksek istihdam imkanı ile 15. İnsana Saygı Ödülü'nün sahipleri arasında yer aldı. Arvato Telekomünikasyon İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Yasemin Bingöl aldıkları İnsana Saygı Ödülü ile ilgili şunları söyledi: ”Aldığımız ödül bizler için büyük bir gurur kaynağı. Hedeflerimize ulaşmak için elimizdeki en değerli varlığın insan kaynakları olduğunun bilincindeyiz ve bu doğrultuda faaliyet gösterdiğimiz tüm lokasyonlarda mutlu çalışanlarla verimli iş sonuçları elde etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Buna paralel olarak, tüm adaylarımızı fırsat eşitliği ilkemiz çerçevesinde Arvato Telekomünikasyon kapsamında yetkinliklerine göre değerlendiriyoruz.”

Arvato Telekomünikasyon CEO’su Soner Cesur ise düşüncelerini şöyle dile getiriyor: “Arvato olarak Türkiye’de ve uluslararası pazarda (dünya genelinde 110 farklı lokasyonda) müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda en etkin teknolojileri kullanmaya özen gösteriyoruz. Değerlerinin başında inovasyon gelen bir şirket olarak, işinde uzman bir ekiple çalışıyor, lideri olduğumuz sektörlerde bu anlamda kullandığımız teknoloji ile de örnek olmak istiyoruz. Sektördeki trendlerin ve teknolojik gelişmelerin önüne geçebilmek ve müşterilerimize daha iyi bir deneyim sunabilmek amacıyla Arvato Telekomünikasyon olarak önemli adımlar atıyoruz. Yeni kurmuş olduğumuz PSD (Portfolio and Solution Design) organizasyonuyla birlikte dijital çözüm portföyümüzü 2016’da önemli ölçüde büyütmeyi hedefliyoruz. 2015 yılında yaptığımız önemli teknolojik yatırımlar ve yeni kurmuş olduğumuz bu organizasyon ile birlikte müşterilerimize özel farklılaştırılmış çözümler tasarlayıp hayata geçirmeyi hedefliyoruz. En önemli varlığımızın çalışanlarımız olduğunu hiçbir zaman unutmuyoruz. Mutluluğun bulaşıcı olduğuna inanıyor ve mutlu çalışanlarımızla mutlu müşteriler oluşturmayı hedefliyoruz”

Türkiye’de 3.000 kişiye yakın istihdam sağlayan Arvato Telekomünikasyon, Türkiye'nin lider entegre BPO şirketi. Entegre e-ticaret hizmetlerinde Avrupa’nın en büyük servis sağlayıcısı Arvato, şirketlere web-shop’un oluşturulmasından, ERP sistemleri ile entegrasyona, e-ticarete özel lojistik hizmetlerin sağlanmasından, ödeme sistemlerinin oluşturulmasına, müşteri hizmetleri yönetiminden, dijital pazarlama çözümleri ve tahsilattan satış sonrası desteğe kadar uçtan uca entegre “Business Process Outsourcing” (BPO) hizmetleri sunuyor. Türkiye’nin uluslararası pazarda güçlü bir oyuncu olması için çalışan Arvato Telekomünikasyon Türkçe’nin yanı sıra ayrıca yakınkıyı (nearshore) hizmetleri kapsamında 12 farklı dilde (Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Yunanca, Rusça vb.) yurtdışına çağrı merkezi hizmeti veriyor.

Arvato hakkında

Arvato, dijital teknolojiler konusunda önde gelen uluslararası teknoloji hizmetleri sağlayıcısıdır. Dünyada 66 bin, Türkiye’de 3.000’e yakın çalışanıyla kurumsal müşterileri için hizmet zinciri boyunca birbirinden farklı iş süreçleri için inovatif ve entegre çözümler tasarlayıp hayata geçirir. Bu hizmetler arasında dijital pazarlama, finansal çözümler, CRM, SCM ve BT çözümleri ve dijital bellek ortamları ile baskı ürünleri ve dağıtımı gibi alanları kapsamaktadır. Arvato, hisselerinin tamamına sahip olan Bertelsmann SE & Co. KGaA'ya bağlı bir şirkettir. Daha fazla bilgi için: www.arvato.com.tr, Twitter: @arvatoag.