AssisTT 18’inci Çağrı Merkezini Kırıkkale’de Açtı

Türk Telekom Grup Şirketi ve çağrı merkezi sektörünün liderlerinden AssisTT’in 18’inci çağrı merkezi Kırıkkale’de, Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Beşir Atalay, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan,  Kırıkkale Valisi Ali Kolat ve AssisTT Genel Müdürü Ali Dülgeroğlu’nun katıldığı törenle açıldı.

164 kişiye istihdam sağlayan AssisTT Kırıkkale Çağrı Merkezi, 11818 ile TTNET müşterilerine hizmet verecek.

Çağrı merkezinin Kırıkkale’de önemli bir istihdam oluşturduğuna dikkat çeken Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, “Türkiye’deki geçmişi 15 yıla dayanan çağrı merkezlerimiz yurt genelinde 70 bin kişiye istihdam sağlar hale geldi. Bugün açılışını yaptığımız AssisTT Kırıkkale Çağrı Merkezi ve devamında açılacak olan yeni merkezlerle daha çok gencimize iş imkanı sunmuş olacağız.” dedi.

Türkiye’nin önde gelen müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi şirketlerinden AssisTT’in 18’inci çağrı merkezi Kırıkkale’de düzenlenen bir tören ile 17 Mart 2014, Pazartesi günü hizmete girdi.  11818 ve TTNET müşterilerine hizmet verecek olan AssisTT Kırıkkale Çağrı Merkezi’nin açılışına Başbakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Beşir Atalay, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Lütfi Elvan, Kırıkkale Valisi Sayın Ali Kolat ve AssisTT Genel Müdürü Sayın Ali Dülgeroğlu katıldı.

Toplamda 650 metrekare alan üzerine kurulu olan AssisTT Kırıkkale Çağrı Merkezi’nde 48’i 11818 ve 116’sı da TTNET olmak üzere toplamda 164 çağrı merkezi asistanı hizmet verecek. AssisTT Kırıkkale Çağrı Merkezi’nde çalışanların 103’ü kadın, 61’i ise erkek asistanlardan oluşuyor.

AssisTT Kırıkkale Çağrı Merkezinin şehirde önemli bir istihdam oluşturduğuna dikkat çeken Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, “Dünya genelinde çağrı merkezleri 400 milyar dolarlık bir sektör haline geldi ve 11 milyon kişiye istihdam sağlıyor. Türkiye’deki geçmişi 15 yıla dayanan çağrı merkezlerimiz bugün yurt genelinde 70 bin kişiye istihdam sağlar hale geldi. Bugün açılışını yaptığımız AssisTT Kırıkkale Çağrı Merkezi ve devamında açılacak olan yeni merkezlerle daha çok gencimize iş imkanı sunmuş olacağız. 

Türkiye, çağrı merkezi sektöründe en hızlı büyüyen ülke olacak

Açılışta görüşlerini dile getiren AssisTT Genel Müdürü Ali Dülgeroğlu 18’inci çağrı merkezlerini Kırıkkale’de açmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. Dülgeroğlu: “Ülkemiz bugün dünya çağrı merkezi sektöründe “en hızlı büyüyen”2’inci ülke konumunda bulunuyor. AssisTT olarak 365 gün, 24 saat hizmetinde olduğumuz Türkiye’nin, bu sıralamada birinciliği elde etmesi için çalışıyoruz. Çağrı merkezi sektörü ülkemizde istihdam anlamında önemli bir görev üstlenmiş durumdadır. Günümüzde artık yatırımlar büyük şehirlerden daha çok Anadolu’ya yöneliyor. Bu nedenle de bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz Kırıkkale Çağrı Merkezimiz de nitelikli gençlerimizin istihdamına katkı sağlayacak. 11818 ile TTNET müşterilerine hizmet verecek merkezimiz aynı zamanda yüksek teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanan bir ‘müşteri irtibat noktası’ olacak.” dedi.

11818 uzman kadrosu ile 7 gün 24 saat hizmette

Türk Telekom iştiraklerinden AssisTT tarafından sağlanan 11818 servisinden bilinmeyen numaraların yanı sıra rehberlik ve bilgi hizmetleri de sağlanıyor. Servis, uzman kadrosu ile 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

11818 servisi ile nöbetçi eczanelerin güncel adres ve telefon bilgilerine, çilingir hizmetlerine, dünya liglerine ait futbol maç sonucu ve istatistik bilgilerine anında ulaşmak mümkün. Servis iletişim bilgilerini sağladığı gibi istendiği takdirde arayan kişiyi doğrudan istediği numaraya bağlıyor.  

AssisTT Hakkında 

Yüzde yüz Türk Telekom iştiraki olan AssisTT A.Ş. 2007 yılında kurulmuş olup, çağrı merkezi hizmetlerinin yanı sıra “stratejik yol arkadaşı” olarak hizmet verdiği tüm kurumsal müşterine satış ve pazarlama faaliyetlerinde bulunmalarına yönelik veri üreterek, geleneksel çağrı merkezi fonksiyonlarından daha fazlasını sunmaktadır. 

AssisTT, Türkiye genelinde 16 il ve 18 ayrı lokasyonda yaklaşık 6 bin seat kapasitesi ve 10 bin çalışanı ile hizmet vermektedir. 

2010 yılında “11818” markası ve 2011 yılında "11820" markasıyla rehberlik hizmetleri alanında fark oluşturmuştur.