Çağrı merkezi iş süreçlerini Callpex’e devreden Yandex, hızlı büyümesini sürdürüyor

Dünyada 94 milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih edilen dünyanın 5. büyük arama motoru Yandex, çağrı merkezi sektörünün önemli oyuncularından Callpex ile verimli bir işbirliği gerçekleştirdi. Yandex adına, müşterilere yönelik “bilgi doğrulama” ve “bilgi güncelleme” kapsamında iş süreçlerinde destek sunan Callpex, firmanın operasyonel verimliliğinin artmasında katkı sağladı. Günlük bazda 2.000’den fazla işletmeyle iletişim kuran Callpex, edinilen bilgilerin Yandex.Harita ve Yandex.Navigasyon kapsamında doğru ve eksiksiz bir şekilde kullanıcılara sunulmasına olanak tanıyor. 

Yüksek performansla gelen başarı 

Callpex’in Yandex adına müşterilere yönelik “bilgi doğrulama” ve “bilgi güncelleme” amaçlı dış arama yaptığını söyleyen Yandex Türkiye Veri Üretim Müdürü Burak Akçal, işbirliği hakkında şu bilgileri verdi: “Callpex ekibi, tüm süreç boyunca başarılı bir performans gösterdi. Ulaşılan kalite seviyesi ile birlikte ekibi kontrollü bir şekilde büyütmeye başladık. Callpex ile yapılan işbirliği sayesinde, günlük bazda 2.000’den fazla işletmeyle temas kuruldu. Proje kapsamında işletme bilgilerinin Yandex.Harita ve Yandex.Navigasyon’da doğru ve eksiksiz olarak yer alması sağlandı.” 

“Callpex, deneyimi ve çözüm odaklı yaklaşımıyla çok başarılı bir iş ortağı”

Proje ile sağlanan katma değerin kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Akçal, “Yandex olarak bu projeye başladığımızda belirli kriterlerimiz ve doğal olarak bazı beklentilerimiz vardı. Callpex, beklentilerimizi karşılamakla kalmadı, tüm ekibiyle çok verimli ve başarılı bir projeye imza attı.  Callpex, gerek sektördeki yeri, gerekse yılların verdiği birikimiyle taleplerimize en hızlı ve verimli şekilde cevap vererek başarı kriterlerinin bizlerle aynı doğrultuda olduğunu gösterdi.” dedi.

İhtiyaca özel çözüm sunduk

Gerçekleştirilen işbirliğine ilişkin bilgi veren Callpex Satış ve Pazarlama Direktörü Tuna Baliç “Tüm operasyon sürecinde Yandex sistemlerine entegre bir ara yüzle çalıştıklarını dile getirdi ve ekledi: “Son teknoloji ile donatılan sistemler üzerinden dış arama yaparak, güncel bilgilere ulaştık. Kullandığımız ekrana firmalardan aldığımız tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesini sağlayıp, günlük olarak da Yandex’e raporladık. Müşteri temsilcilerinin her ay 50 çağrısını dinleyerek firmalardan alınan bilgilerin girişlerinin doğru yapılıp yapılmadığını kontrol ettik. Yandex’in kullandığımız ekran üzerindeki geliştirme taleplerini karşılayarak etkin ve hızlı bir şekilde çözüm sunduk. Böylece firmanın ihtiyacına özel bir yapıyı da Yandex’in değerli katkıları ile beraber hayata geçirmiş olduk.”

 Kullanıcılar doğru ve güncel bilgilere ulaşabilecek

Yandex’in Callpex ile işbirliğinin 8 Ekim 2013 tarihinde başladığını kaydeden Baliç sözlerini şöyle sürdürdü:  “4,5 aylık bir sürede Yandex tarafından iletilen verileri arayarak firmaların adreslerini, telefon numaralarını, web sitelerini ve sektör bilgilerini güncelledik. Firmalardan aldığımız bilgiler Yandex sistemlerine entegre edildi ve internet üzerinde yapılan aramalarda kullanıcıların doğru bilgiye ulaşmalarını mümkün kıldık. Bu işbirliği ile Yandex haritaları üzerinde güncellemelerin yapılarak navigasyon hizmetinin doğru bir şekilde kullanıcılara sunulmasını sağladık. Yandex ile işbirliğimize yeni projelerle devam etmeyi hedefliyoruz.”