Anadolu Çağrı Merkezi ‘Alo 171’ Diyecek

SAĞLIK BAKANLIĞI VE ANADOLU ÇAĞRI MERKEZi’NDEN ANLAMLI İŞBİRLİĞİ

Anadolu Çağrı Merkezi ‘Alo 171’ Diyecek 

Saran Holding Grup Şirketlerinden Anadolu Çağrı Merkezi, ‘Alo 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı’ ihalesini kazanarak, Tekirdağ’da yeni bir merkez açtı. Açılışını T.C. Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran’ın yaptığı çağrı merkezi, sigarayı bırakmak isteyen herkese yardımcı olmayı amaçlıyor. Merkez ayrıca Tekirdağ halkına yeni istihdam olanakları sağlaması ile de dikkat çekiyor. 

Saran Holding’in grup şirketlerinden olan Anadolu Çağrı Merkezi, Sağlık Bakanlığı’nın uluslararası ödüllü hizmeti ‘Alo 171’i halkla en hızlı şekilde buluşturmak için harekete geçti. Bir süre önce Bakanlığın açtığı Alo 171 Sigara Bırakma Danışma Hattıihalesini kazanan şirket, bu amaçla Tekirdağ’da yepyeni bir merkez açtı. Anadolu Çağrı Merkezi Tekirdağ Şubesinin açılışı, 06 Mart 2014 tarihinde T.C. Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, ve diğer üst düzey yetkililerin katılımıyla gerçekleşti. Bakan Müezzinoğlu, Vali Yerlikaya ve Sadettin Saran merkezin açılışında anı plaketini birlikte çaktılar. 

Alo 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı 24 Saat Halkın Hizmetinde

Sağlık Bakanlığı’nın tütünle mücadelede dünya çapında örnek gösterilen ve ödül alan ‘Alo 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı’ projesi, ‘Dumansız ve Sağlıklı Bir Hayat için’ sloganıyla tüm Türkiye’ye ulaşıyor. Bu hedefle Tekirdağ’da kurulan Anadolu Çağrı Merkezi açılışında Tekirdağ halkına seslenen Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, çağrı merkezinin öncelikle Tekirdağ halkına sonra da ülkemiz adına hayırlı olması dilekleri ile konuşmasına başladı. Müezzinoğlu: “Her işin başı sağlık. Dünya Sağlık Örgütü, sağlık konusunu fiziken ve ruhen sağlıklı olma durumu olarak açıklıyor. Genelde tüm dünyada fiziki sağlığa dikkat çekilse de ruh sağlığımız da önemli.” 

Ruh sağlığı bozulan kişilerin sigara, alkol ya da uyuşturucu gibi zararlı maddelere bağımlılık kazanmasının daha yüksek olduğunun altını çizen Müezzinoğlu: “Sağlık Bakanlığı olarak önce insanı merkeze alan yönetim anlayışımızla 11 yıldır ülkemizde başarılı çalışmalara imza attık. Türkiye’de sigara içme yaşı 12-16 yaş aralığına kadar düştü hatta bazı durumlarda 7-8 yaşa kadar da iniyor. Sigara içen vatandaşla içmeyen vatandaşın sigorta kurumuna olan yükleri çok farklı. Sigara, yıkıcı denen 3 hastalığın ana sebepleri arasında; kanser, kardiyovasküler hastalıklar ve kronik hastalıklar. Bu bir toplumsal sorun ve biz bunun üstesinden geleceğiz. Dünya Sağlık Örgütü bizleri dünyada sigara ile mücadelede en başarılı uygulama ödülüne layık gördü. Bu vesile ile ilk çağrı merkezini Ankara’da açtığımız sigarayı bırakma hattımızı, bugün Tekirdağ’da Saran Holding çatısı altında açmaktan gurur duyuyoruz. Tüm ülkemize, millet ve devletimize hayırlı olmasını dilerim.” 

Anadolu Çağrı Merkezi 7/24 vereceği hizmet ile Sağlık Bakanlığı sigarayı bıraktırmak için daha fazla kişiye ulaşmaya hazırlanıyor. Açılışta söz alan Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran da konuyla ilgili şunları söyledi: “Sağlık Bakanlığı’mız ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz bu proje, bizi çok heyecanlandırıyor. Çünkü, Anadolu Çağrı Merkezi’mizle, Grubumuzun temel motivasyonu olan, istihdama yönelik bir çalışma yaptığımız gibi, aynı zamanda toplum sağlığı adına da, bir vesileyle daha çorbada tuzumuz oluyor. Buna imkan sağlayan, başta Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu olmak üzere, devletimize teşekkür ederim. Saran ailesi olarak, Bugün 8 sektörde, uluslararası yatırımlarımız dahil, 30 şirketi, 3000 kişiyi geçtik. Çağrı merkezlerimizle birlikte, Allah kısmet ederse 4 bine gidiyoruz. Bu bizim için en büyük gurur ve mutluluk kaynağıdır. Sizlere de,

İşte bugünümüzde bizlerle olduğunuz için bilhassa teşekkür ediyorum.” 

Sadettin Saran’dan Müezzinoğlu’na Teşekkür Plaketi

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’nın ve diğer yetkililerin katılımıyla Anadolu Çağrı Merkezi Tekirdağ şubesi resmen hizmete açıldı. Sağlık Bakanlığı, Tekirdağ protokolü, Saran Holding ve Anadolu Çağrı Merkezi yetkilileri, çalışanları ve halkın katılımı ile gerçekleşen açılışın ardından Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na  ‘Alo 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı’’ Anı plaketi takdim edildi. 

‘Alo 171’ Nasıl Çalışıyor?

Anadolu Çağrı Merkezi danışma hattına gelen çağrılar, sigara bırakma konusunda eğitim almış operatör aracılığı ile 7/24 saat karşılanıyor. Hattı arayanlara sigaranın zararları hakkında bilgiler aktarılıyor ve sigara kullanım alışkanlıklarını tespit etmeye yönelik bağımlılık değerlendirme ölçümü uygulanıyor. Yapılan değerlendirme sonucunda bağımlılık düzeylerine göre kişilere ya sigara bırakma planı yapılıyor ya da kişiler sigara bırakma polikliniklerine yönlendiriliyor. 

Saran Holding A.Ş. Hakkında: Saran Holding; 1995 yılından bu yana farklı sektörlerde faaliyet gösteren bir şirketler topluluğudur. Holding; öz sermayeye dayalı yatırımları ile medya, online, yayıncılık, hizmet, havacılık, enerji, savunma ve turizm sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Ulusal kalkınma planları ile uyum sağlayarak, uzun vadeli iş planlamaları da yapan Saran Holding, 31 iştiraki, 3 bine yaklaşan çalışanıyla Türkiye’nin önemli şirketler topluluklarından biridir. Grubun faaliyet alanlarından SARAN Medya, spor ve eğlence yayın hakları ile spor kulüpleri reklam hakları sektöründe yaklaşık 20 yıllık deneyimiyle pazarının lideri konumundadır.