Atos Düzce’nin yüzünü güldürmeye devam ediyor

Avrupa’nın lider IT hizmetleri şirketi Atos, Türkiye’de bilişim teknolojilerinin geleceğini şekillendirme hedefini Düzce yatırımlarıyla sürdürüyor. Düzce’de 2009 yılında 50 kişilik ekiple faaliyete başlayan Atos Çağrı Merkezi bugün Düzce ve çevre illerden gelen 1000 gence iş ve kariyer imkanı sunuyor. Bir üst pozisyona terfilerin ağırlıklı olarak çalışanlar arasından tercih edildiği Atos Çağrı Merkezi’nde çalışanların memnuniyeti ve motivasyonu da esas alınıyor. Sabit gelir dışında performansa dayalı prim sistemiyle çalışanların ödüllendirildiği Atos’ta, çocukları olan kadın çalışanlar için de kreş yardımı sunuluyor. İşe alımların son hızla sürdüğü Atos Çağrı Merkezi, Düzceli gençler için önemli bir kariyer hedefi haline geldi. 

Atos, geçtiğimiz yıl da ODTÜ ve İTÜ Teknokent lokasyonlarının ardından üçüncü yazılım merkezi  yatırımı için Düzce Üniversitesi Teknopark’ı seçmiş ve ilk aşamada 150 yazılım uzmanına istihdam sağladığı ‘Yazılım Test Hizmetleri Merkezi’nin açılışını gerçekleştirmişti. 

“DÜZCE BİZİ HİÇ MAHCUP ETMEDİ”

Düzce yatırımlarıyla ilgili konuşan Atos Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Orhan Akbulut “Düzce bizi hiç mahcup etmedi” dedi. Akbulut, Düzce’nin çağrı merkezi operasyonları alanında yıldızlaşan bir bölgeye dönüştüğünün de altını çizdi. Orhan Akbulut sözlerini şöyle sürdürdü: 

“2023’te ülkemizin hedefi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmek. Atos Türkiye olarak bizim hedefimiz ise Atos dünyasında Türkiye’yi bilişim teknolojilerinde bir üs olarak konumlandırmak. Bu vizyon doğrultusunda yazılım ve Ar-Ge’ye yatırım yapmaya devam ediyoruz. Atos Yazılım ve Test Hizmetleri Merkezi’nden, finans ve telekom başta olmak üzere birçok farklı sektöre, kritik uygulamalar için katma değeri yüksek hizmet sunuyoruz”   

 “ATOS’TA ÇALIŞMAK AYRICALIKTIR”

Atos Teknokent Yazılım ve Test Hizmetleri Merkezi’nin Düzce  ve çevre illerdeki gençlere uluslararası bir şirket olan Atos’ta kariyerlerine iyi bir başlangıç fırsatı sunduğunu da hatırlatan Akbulut, “Atos, dünyanın en çok çalışılmak istenen şirketleri arasında yer alıyor. Şeffaf bir yönetim şeklini benimsediğimiz firmamızda çalışanlarımızın mutluluğu ve kişisel gelişimi için her türlü desteği sağlıyoruz. Düzceli gençlerimize böyle bir kariyer fırsatı sunduğumuz için çok mutluyuz” dedi.